Skocz do zawartości

Wywiad z L@M@NeR


*MiyaGu*

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam was na wywiad z @L@M@NeR.

Miłego czytania!

 

 

Juleya

L@M@NeR

 

 

 Hej L@M@NeR, zgadzasz się na udział w wywiadzie?

Hej. Tak zgadzam się 

Mógłbyś nam coś o sobie powiedzieć?

Mam na imię Michał, rocznikowo mam 19 lat, mieszkam w małej wsi pod Jarocinem. Chodzę do Samochodówki do Poznania.

Co Cię skłoniło, aby wybrać właśnie ten zawód?

Od dziecka lubiłem bawić się w rozbieranie na części pierwsze najróżniejszych rzeczy. Gdy w końcu nadszedł ten moment do wybierania dalszego kierunku kształcenia, wybór był prosty, wybrałem kilka szkół związanych z naprawianiem samochodów, lecz ostatecznie poszedłem do najdalszego jakiego wybrałem. :D 

Uczysz się jako mechanik samochodowy czy elektromechanik pojazdów samochodowych?

Ogólnie zawód typowo nazywa się "technik pojazdów samochodowych" i kończąc tę szkołę, będę miał kilka kwalifikacji. Pierwszą już mam, czyli mechanik pojazdów samochodów. W tym roku czeka mnie jeszcze bardzo ciekawy egzaminem pod kodem M12 "Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych", oraz M42 "Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych".

Zawód mechanika jest bardzo dobry. Naprawiałeś już coś skomplikowanego? 

W wakacje pracowałem w Pachura MotoCenter. Jeśli sprawdzisz, jakie samochody on robi, to zobaczysz, czy było skompilowanie. :D Bardziej się boisz nie zepsuć samochodu. Robiłem przy Ferarri 488 GTB, na szczęście była tylko zmiana wydechu na bardziej sportowy, ale i tak trzeba było trochę rozebrać. No, ale teoretycznie najbardziej skomplikowaną naprawą jest wymiana rozrządu, czy też naprawa skrzyni automatycznej. No i tu muszę się pochwalić, że rozrząd sam robiłem, lecz do automatu, to byłem jako pomocnik.:D 

Robić przy ferrari to jest coś. Powiedz, co sprawia Ci trudność w tym zawodzie? 

Najbardziej? Nauka. W tym zawodzie trzeba cały czas się uczyć, bo co chwile wychodzą nowe technologie, nowe zmiany konstrukcyjne (co może się różnić np. jedną śrubką no ale...). A tak uważam, że idzie się wszystkiego nauczyć, tylko trzeba trochę posiedzieć nad tym i jakoś to będzie, nawet jeśli się czegoś nie wie, to na forum ktoś  zawsze pomoże. 

Powiedz, co przeważnie robicie na zajęciach teoretycznych?

Akurat dziś miałem takie zajęcia. :D Siedzieliśmy w kółeczku i robiliśmy pomiary różnych wartości (napięcie, czas otwarcia, rezystancję) i mniej więcej tak przez 6 godzin tygodniowo to wygląda, i tak na to jeszcze trzeba napisać około 15 stronicowe sprawozdanie w formacie A4. Tak więc się nie nudzę w weekend. :D 

Jaki jest Twój ulubiony, a jaki najmniej lubiany przedmiot w szkole?

Mój ulubiony przedmiot to matematyka :D [szok, niedowierzanie]. Tak lubię matematykę, dlatego jestem szalony i piszę na maturze rozszerzenie z niej. :DA najmniej ulubionym przedmiotem jest, w sumie to nie wiem. Resztę przedmiotów lubię w taki sam sposób, że nie wyróżniam na bardziej znienawidzone. Więc nie mam nielubianych przedmiotów :D

W jakim zakładzie mechanicznym siebie widzisz?

Chciałbym pracować tam, gdzie robiłem w wakacje. Nawet sam szef się mnie pytał co robię po szkole, bo by szukali pracownika. Na razie jeszcze mam dylemat, czy iść do pracy i studia zaocznie, czy też zrobić studia dzienne. 

To jest tylko Twoja decyzja, co będziesz chciał robić. Mógłbyś nam coś powiedzieć o swojej miejscowości? 

 Bardzo mała wieś, do Jarocina 10 km od mojego domu, koło mnie jest budowana obwodnica, najbliższy sąsiad jest jakieś +/- 400 metrów. :D 

No to troszkę lipa :D. Cofnijmy się w czasie. Jakie jest Twoje drugie i trzecie imię?

Na drugie mam Adam, a na trzecie (jeśli chodzi o to z bierzmowania) to jestem Gabriel :D

Gabriel to bardzo rzadkie imię. Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego wybrałeś takie imię?

 No właśnie dlatego takie wybrałem, ponieważ lubię mieć jakieś "oryginalne" rzeczy, przez imiona, po sposób ubierania. :D

Powiedz, jakie masz zainteresowania, hobby?

Hobby? Uwielbiam obserwować gwiazdy, mógłbym o nich gadać godzinami. Mam i często używam teleskopu, gdy nie mam co robić wieczorami. Jeśli jest zachmurzone niebo no to pozostaje CS, albo książki, no i najczęściej wygrywają książki 

Ja wiem, kogo tam podglądasz wieczorami :kappa:. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

No po to kupiłem teleskop. :D Takie odległości to trzeba, bo lornetka nie starcza. :D Ulubionej książki nie mam, ale  mam ulubioną serię książek, a jest to "Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela". Skończyłem niedawno 2 tom, już jestem w połowie 3 i jeszcze trzy przede mną, i zapowiada się świetnie ta historia. :D Ostatnio też czytałem książkę "Pobór", książka godna polecenia. Czasem miałem tak, że zarywałem nockę, bo musiałem dokończyć jakiś fragment, a to rodziło następne sytuacje, które musiałem dokończyć i tak się zapętliłem, że w 2 dni przeczytałem całą.:D 

Ja i tak twierdzę, że tym teleskopem podglądasz sąsiadki, ale okej  Przejdźmy dalej. Masz może rodzeństwo, czy jesteś jedynakiem?

No o to mi chodziło z tym teleskopem, no, ale nie ważne  Tak mam siostrę, ma 23 lata.  

Jakie są relacje między Wami?

Całkiem dobre  Przyjaźnimy się, możemy na sobie polegać i takie tam. Nie bijemy się i tak dalej. 

Masz w domu jakieś zwierzęta?

 Tak, mam w domu 7 kilogramowego rudzielca zwanego potocznie kotem.  Na dworze lata jeszcze 10 kotów (korzystając z okazji mam na wydanie 5 małych  ) i 2 owczarki niemieckie. 

 Jak masz, to wezmę rudego kocura. Mógłbyś powiedzieć, skąd wziął się Twój nick?

Historia mojego nicku jest bardzo skomplikowana. :D Chciałem nazwać się zwyczajnie "LAMA", lecz widziałem już takie nicki, to pomyślałem "L@M@", lecz to brzmiao zbyt podobnie, więc dodałem końcówkę "ner. No i tak powstał "L@M@NeR". Żeby ludziom się nie nudziło przy wpisywaniu tego nicku i dodawanie ciekawych określeń w GT z Painballa można sobie sprawdzić dla ciekawskich. :P  

Ciekawa historia. Przejdźmy dalej. Jak zaczęła się Twoja przygoda z grą Counter-Strike i ile miałeś wtedy lat, oraz możesz dodać,jak trafiłeś na tę sieć?

Oj moja przygoda z CS'em zaczęła się bardzo dawno temu, bo aż w 3 klasie podstawowej, czyli maiłem wtedy 9 lat. Kumpel zainstalował wtedy cs'a w pracowni komputerowej, lecz wtedy mnie do tej gry nie za bardzo ciągnęło. Potem jak nikt w 1.6 nie chciał grać, odkryliśmy cs_2d. Była to fajna imitacja CS'a, w której grało się patrząc z góry. :D Było tam bardzo dużo trybów przez role play, i pokemony do zombie modów i 4funów. Kochałem grać w deathruny (bez skakania bo jak w 2d skakać), lecz nadszedł  czas i w wieku 12 lat wymieniliśmy komputer na taki lepszy, co już mógł więcej uciągnąć. No i dostałem płytę z CS'em oraz z plikiem zbot, by można było grac na botach, lecz co się okazało? Nie umiem strzelać :D Szukałem na pewnej angielskiej stronie (Game-Monitor tak się chyba nazywała, lecz głowy nie dam uciąć) i znalazłem mój ulubiony tryb, czyli PB (co prawda wtedy jeszcze eksperymentowałem na DR i HNS). I tak w 2013 roku trafiłem na Pochylnię, za poleceniem dawnego gracza Actimel'a (gdzieś tam jego konto pewnie jest) i grałem sobie, i tak grałem, aż dostałem bana i musiałem założyć konto, by dostać ub, bo mi się serwer spodobał. Ale gdy kupiłem vipa i grałem po kilka godzin dziennie, uczyłem się grać na pamięć, znałem prawie wszystkie miejsca, gdzie ludzie lubili kampić na poszczególnych mapach (nadal znam) i strzelałem do przodu, co wyglądało, że wcelowany wychodziłem i tak zbanowali mnie permanentnie. Nie chciałem się żegnać za bardzo. Za dużo mnie tu trzymało wspomnień i postanowiłem grać cały czas pod innym nickiem, no i tak już gram od 2014 na tym nicku. W maju złożyłem podanie na pierwszego admina w moim krótkim życiu i dostałem (dziękuję Tackowi za danie szansy) i miałem admina przez rok z 100% trafnością, banów i zero skarg. No ale przyszedł czas, że zacząłem grac w CS:GO i tak w maju 2015 złożyłem rezygnację i grałem przez rok, i mi się znudził CS:GO, i w maju 2016 wróciłem, i po pewnym czasie znowu miałem admina. :D

Bardzo obszerna historia. Powiedz, nam czy jest coś trudnego w opiekowaniu się serwerem PaintBall?

W sumie to nie wiem. Jest to mój pierwszy opiekun, więc się jeszcze uczę wszystkiego. Ale zaczynam powoli ogarniać to całe FTP zobaczymy może, a nóż widelec załapię o co chodzi i będę mógł udzielać porad, tak jak mi teraz udzielają.

Gdybyś miał możliwość zmiany czegoś na forum, co byś zmienił?

Szczerze, zmian na forum bym nie wprowadził żadnych, ale chciałbym znowu konkurs na smycz z nazwą Pochylnia.pl, bo wygrałem za kadencji Twina i mi gdzieś przepadła w akcji. :face-crying:

Hahahahaha :D Przejdźmy dalej. Mógłbyś opisać każdego z administracji? (aquax, DoMAR, VisTeR., HaX*, Twin, Risk i Aragorn?)

 aquax - Wydaje się być ok, lecz to człowiek cały czas zabiegany.

DoMAR -  Niestety się nie wypowiem. Nie rozmawiałem z nim ani razu.

VisTeR - Jest nawet spoko, jak czegoś nie wiem to mogę do niego pisać.

HaX* - Pamiętam go za czasów AntyCheat, spełniał się w tamtej roli, teraz nie wiem co robi, oprócz tego, że próbuje naprawić tematy na forum (chyba).

Risk - Nie wiem o tej osobie nic a nic.

Aragorn - Jest najlepszą osobą, mam z nim najlepszy kontakt jeśli nie wiem czegoś związanego z FTP to pisze do niego i wyjaśnia mi co i jak,

Twin - Bardzo ciekawa osoba wiem, że nie mógł już znieść ciężaru forum dlatego zrezygnował.

Kończymy więc wywiad.  Chciałbyś coś dodać, kogoś pozdrowić? Jak się czujesz po tym wywiadzie?

Chciałbym pozdrowić wszystkich co dotarli do końca tego "krótkiego" wywiadu, oraz całą ekipę PB obecną i tych co już uciekli.

Dzięki za wywiad i życzę miłego dnia!  ^^

Też dziękuję, pozdrawiam i miłego dnia.

 

 

Pozdrawiam @Juleya!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Plusem wywiadu jest to, że spora część pytań wynika z odpowiedzi na poprzednie, tak powinno się robić wywiady a nie wszystkie pytania z innej beczki i wszystko rozwalone. Jak dla mnie to trochę dziecinne komentarze ale to przecież można zmienić. Czytało się w miarę w porządku, na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie ;)

Chyba trochę za szybko robiłaś te poprawy, bo niektóre niedokładnie Ci wyszły. Poniżej, w spoilerze, zaznaczyłem Ci kilka błędów. Głównie to czeskie błędy, ale przed nimi łatwo się uchronić. Wydaje mi się, że wszystko chcesz za szybko zrobić. Nie ma co się śpieszyć z wywiadami. Lepiej wrzucić pół godziny później i przeczytać go sobie jeszcze z 2 razy, aby wyeliminować błędy ;)

9 godzin temu, Juleya napisał:

Hej.Tak zgadzam się 

Brak spacji po kropce ;)

W wakacje pracowałem w Pachura MotoCenter. Jeśli sprawdzisz, jakie samochody on robi, to zobaczysz, czy było skompilowanie. :D Bardziej się boisz nie zepsuć samochodu. Robiłem przy Ferarri 488 GTB, na szczęście była tylko zmiana wydechu na bardziej sportowy, ale i tak trzeba było trochę rozebrać. No, ale teoretycznie najbardziej skomplikowaną naprawą jest wymiana rozrządu, czy też naprawa skrzyni Automatycznej. No i tu muszę się pochwalić, że rozrząd sam robiłem, lecz do automatu, to byłem jako pomocnik.:D 

Automatycznej z małej litery ;)

Robić przy ferrari to jest coś. powiedz, co sprawia Ci trudność w tym zawodzie? 

Powiedz z wielkiej litery. 

Powiedz, co  co przeważnie robicie na zajęciach teoretycznych?

Dwa razy co.

Chciałbym pracować tam, gdzie robiłem w wakacje. Nawet sam szef się mnie pytał co robię po szkole, bo by szukali pracownika. Na razie jeszcze mam dylemtczy iść do pracy i studia zaocznie, czy też zrobić studia dzienne. 

Ukradło "a" w dylemat.

Hobby? Uwielbiam obserwować gwiazdy, mógłbym o nich gadać godzinami. Mam i często używam teleskopu, gdy nie mam co robić wieczorami.  Jeśli jest zachmurzone niebo no to pozostaje CS, albo książki, no i najczęściej wygrywają książki 

Dwie spacje przed jeśli.

Ja wiem, kogo tam podglądasz wieczorami :kappa:. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

No po to kupiłem teleskop. :D Takie odległości to trzeba, bo lornetka nie starcza. :D Ulubionej książki nie mam, ale  mam ulubioną serię książek, a jest to "Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela". Skończyłem niedawno 2 tom, już jestem w połowie 3 i jeszcze trzy przedemną i zapowiada się świetnie ta historia. :D Ostatnio też czytałem książkę "Pobór", książka godna polecenia. Czasem miałem tak, że zarywałem nockę, bo musiałem dokończyć jakiś fragment, a to rodziło następne sytuacje, które musiałem dokończyć i tak się zapętliłem, że w 2 dni przeczytałem całą.:D 

Źle ten przecinek dałaś :P Miał być po mną, a nie przed ;) (ale widzę, że ja Ci tam źle napisałem :D)

Bardzo obszerna historia. Powiedz, nam czy jest coś trudnego w opiekowaniu się serwerem  PaintBall?

Dwie spacje przed PaintBall

Hahahahaha   Przejdźmy dalej. Mógłbyś opisać każdego z administracji? (aquax, DoMAR, VisTeR., HaX*, Twin, Risk i Aragorn?)

Ukradło Ci buźkę po hahaha i przez to są tam aż 3 spacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...