Skocz do zawartości

Legendy Polskie


Rekomendowane odpowiedzi

Pod nazwą Legendy Polskie powstaje taki fajny projekt. Założeniem projektu nowe spojrzenie na znane polskie legendy. Projekt powstaje pod reżyserią Tomasz Bagińskiego przy współpracy z allegro.

Tomasz Bagiński możecie znać z takich produkcji jaki:

 


- Katedra (nominacja do Oskara)
- Sztuka spadania
- Trailer do Wiedźmina, Wiedźmina 2, Wiedźmina 3 (zabijam potwory), Cyberpunka 2077
- Animowana historia Polski
- Legendy Polskie
- oraz innych

Legendy Polskie to kawał dobrego kina krótkometrażowego. Mnie one bardzo zachwyciły. Zachęcam Was do zapoznania się z tą produkcją. Dotąd wyszły 4 filmy, a piąty wyjdzie już 9 grudnia. 

Poniżej wrzucam wszystkie części Legend Polskich

 

Smok (2015)

Twardowsky (2015)

Twardowsky 2.0 (2016)

Operacja Bazyliszek (2016)

Jaga - zwiastun (premiera 09.12.2016)

Do tego są jeszcze dwa teledyski, na których rozgrywają się poboczne sceny.

Tutaj można posłuchać o projekcie

A tutaj jest kanał allegro, na którym to wszystko jest zamieszczone. Można zobaczyć tam różne rozmowy związane z projektem oraz kulisy filmów - https://www.youtube.com/user/AllegroTV/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno jak wczoraj, miałam przyjemność obejrzeć ,,Operacje Bazyliszek", super trafiłeś :D Baaaardzo mi się podobało, ciekawy klimat, fajne efekty, uroczy Lubaszenko... :D

Bagiński jest naprawdę utalentowany i jeśli to on ma się podjąć reżyserowania Wieśka, to się nie obawiam. Daje gwarancje, że potwory nie będą wyglądać jak smok z serialu, a jak Bazyliszek ze wspomnianego filmu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Z_Buta_Wjezdzam Przecież smok z Wiedźmina to mistrzostwo :D Nigdy nie będzie lepszego potwora :D Tak btw oglądałem przedwczoraj making off Bazyliszka i tam się bardzo cieszyli z pierwszego, całkowicie komputerowo wyrenderowanego potwora w Polskiej kinematografii :P I mają nadzieję, że dzięki temu chociaż trochę uda się zapomnieć o smoku z wiedźmina :D 

Miałem lekkie obawy, jak usłyszałem, że Bagiński może reżyserować Wiedźmina. Tworzy genialne animacje, ale zastanawiałem się czy poradzi sobie z prawdziwymi aktorami? Seria Legend Polskich pokazała mi, że da radę :) 

@Buchal Polecam obejrzenia reszty ;) Obie części Twardowsky'ego są moim zdaniem dużo lepsze od Smoka :P

 

A już jutro premiera Jagi. Będzie trzeba obejrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie ma pełnej ekranizacij tych krótkometrażowych filmików:( z miłą chęcią bym obejrzał cały film trwający ponad 2-3 godzinki:):): by się działo:):):) Gdybyś Aragorn nie dołączył filmików poprzednich to nie widziałbym,że jesteśmy tacy zdolni:):):) W pracy obejrzałem wszystkie "zwiastuny" Chciałbym zobaczyć pełnometrażowy film z udziałem naszych dobrze obiecujących się aktorów:):) Polacy wbijają się na wyżyny wbrew temu co zagraniczniacy mówią i piszą:):):)):) oby tak dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...