Skocz do zawartości

A może tak GunGame?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dziś podczas rozmowy z jednym ze znajomych na Steamie z ekipy Pochylni doszedłem do wniosku, że w naszej sieci brakuje serwera GunGame. Nie będę się zbytnio rozpisywał, jeśli chodzi o zasady rozgrywki, bo wszyscy z Was doskonale je znają i wiedzą o co chodzi, z kolei mam kilka pytań odnośnie ww. serwera:

 

1. Czy taki serwer byłby pożądany w naszej sieci?

2. Jeżeli tak, to jakie są tego koszty?

3. Czy jeżeli koszty nie stanowią zbytniego obciążenia, to czy jest ktoś, kto podjąłby się wyzwania i stworzył taki serwer, a zarazem potem by się nim opiekował?

4. jeżeli odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania będą pozytywne, to czy nie sprawi on zbytniej konkurencji dla serwera GXP?

 

Dodatkowo, gdyby taki serwer powstał, to chciałbym zaproponować, żeby osoby z naszej ekipy, które posiadają już rangę admina na obecnych serwerach i przyczyniłyby się do jego rozkręcania, posiadałyby uprawnienia do utrzymywania porządku na serwerze, przynajmniej do czasu, gdy zaczną spływać podania od graczy. Osobiście, byłbym w stanie również utrzymać porządek zarówno na serwerze GXP, jak do tej pory, jak i również na nowo powstałym serwerze według zasad powyżej opisanych.

 

Jako twórca tematu, jestem otwarty na krytykę jak i na konstruktywną dyskusję co do tego, jakby taki serwer miałby wyglądać, jak i również w toku rozmowy na wysuwanie nowych pomysłów. Zapraszam do dyskusji na ten temat!

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że serwer na pewno byłby grywalny gdyby był dobrze zrobiony i rozkręcony. Zacznę odpowiadać ci na te punkty :)

1. Tego akurat nie wiem czy serwer byłby pożądany, ale zawsze znajdą się osoby które by na takim serwerze chętnie grały.

2. Osobiście zakładam że koszty utrzymania, zrobienia takiego serwera wg mnie są trochę wysokie, ponieważ samo zrobienie serwera 32 slotowego(albo mniej slotowego) kosztuje załóżmy 70 zł do tego dochodzi dobra reklama a najlepiej by było gdyby było kilka reklam, no ale taka na cssetti może kosztować ok 200-300 zł (nie jestem pewien, ale coś w tej cenie). I wtedy serwer przez miesiąc byłby pewnie full.

3. Na pewno znajdzie się jakaś osoba żeby zrobić ten mod, a jak nie to istnieje jeszcze możliwość kupna od kogoś paczki :)

4. Według mnie GG nie sprawi konkurencji dla GXP, bo serwerów GG w polsce kilka jest, a GXP nie za wiele, więc GXP nic by na tym zbytnio nie stracił :)

Dzięki i jestem za powstaniem takiego serwera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest GunMod ... może i i pomysł dobry ale misiu :) to nie wypali na świętej pamięci sieci Evo sam założyłem takiego moda i powiem ci to co mi gdy pytałem o czysty serwer FFA na PH ... To studnia bez dna. Jak kolega wyżej wypisał koszty za samo utrzymanie serwer + reklamy są zbyt duże. Na tym modzie nie wiele zarobisz. Ew Vip dodasz w przywitaniem i rezerwacją slotu ale to zadziałą tylko wtedy gdy serwer będzie już na pełnych obrotach ... krótko mówiąc bez Cashu i to grubego ten pomysł nie przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucenie się do utrzymania serwera nie stanowi dla mnie wielkiego problemu, mógłbym dać np. 20 czy 30 zł co miesiąc, jednakże zastanawiam się czy płatna reklama jest aż tak bardzo konieczna? Raz, że są robione reklamy Pochylni po innych sieciach, a dwa jeżeli serwer istnieje (a tak mi się przynajmniej wydaje), to pojawia się on z automatu na GT, CSSetti czy Wiaderku. Myślę, że gracze szukających takich serwerów w ww. serwisach, z chęcią zagraliby na czymś świeżym, plus do tego zawsze można zapraszać znajomych ze Steama do gry. Nie wiem na ile moja strategia jest skuteczna, ale uważam, że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GunGame jest modem podobnym do Gun XP MOD, z tą różnicą, że gameplay jest dynamiczniejszy, tzn. dojście do maksymalnego poziomu zajmuje jedną mapę, a sama mapa kończy się w momencie wykonania zadania przez gracza na maksymalnym lvl-u, tj. ubić np. 3 graczy z noża albo 2 przeciwników z HE. Opcje rozgrywki są dwie, Team Deathmatch albo tak jak na FFA, czyli na rundy. Dobrym pomysłem byłoby utworzenie serwera maksymalnie 17-sto slotowego na start, po 8 slotów na team plus HLTV.

 

Dalej, są dwie opcje, jeśli chodzi o broń jaką dostajemy po awansie, więc rozgrywka może, aczkolwiek nie musi przebiegać wg listy broni w buy menu. Na przykład na 1 poziomie masz Glock-a. na drugim USP, a na trzecim zaś Desert Eagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeratul Po zrobieniu serwera trzeba go dodać do gt potem zclaimować żeby oglądać np top10 graczy na GT. A na w/w serwisy reklamowe serwery nie dodają się automatycznie tylko przez osobę która np jest jej właścicielem. Na wiaderku można coś bez reklamy z działać ale na cssetti to już nie za bardzo poza tym napisałeś "czy płatna reklama jest aż tak konieczna" no widzisz płatna reklama daje jakieś korzyści np przybywa więcej graczy, co z tego że robisz reklamy na innych forach, które teraz praktycznie nie przynoszą korzyści. Taki serwer też by nie zarabiał na siebie tylko by przynosił straty, więc po co nam taki serwer??? Lepszy pomysł jest już z DR np. Exp Mod :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeBrOn #6 spójrz też na to z innej perspektywy. Zakładając firmę nie powinieneś też zakładać, że na dzień dobry przyniesie Tobie ogromne zyski. Na początku też musisz do niej dokładać, żeby dopiero w późniejszym terminie móc zbierać plony ze swojej pracy. To samo można przełożyć na serwer. Gdyby każda osoba, która chciałaby stworzyć serwer wychodziła z założenia, że "po co mi taki serwer, skoro ja nie będę miał z tego żadnych korzyści, a będzie przynosić straty", to w tym momencie nie mielibyśmy gdzie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zwyczajna siekanina mogła by być przydatna, coś do odstresowania. Teoretycznie jest Oposowe GunXp, jednak nudzi mnie bieganie pół wieczora z glockiem, a jak po 3 wieczorze dobijam do usp, następuje reset serwera xD. Chociaż nie grywam dużo sam bym czasem mógł zawitać.

2. Nie mam pojęcia.

3. Mogę troszkę pomoc finansowo, od strony technicznej wszyscy wiedzą że jestem straszna dupa. 

4. Nie powiedziałbym żeby jakoś znacznie ucierpiał na tym GunXp, chyba jest już rozkręcony na tyle że się sam utrzyma. Może też jest tak dlatego że jest on wyjątkowy, w sumie jedyny w swoim rodzaju. Wcześniej przed tym jak wszedłem na ścieżkę cod modów, siedziałem na GG i takiego jak na pochylni nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...