Skocz do zawartości

Propozycja dodania pluginu na wszystkie serwery sieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zacznę od tego, że uznałem ten dział jako odpowiedni dla tego typu tematu, ponieważ pisanie tego w dziale poświęconym każdemu serwerowi z osobna mija się z celem i dodatkowo uważam to na narażanie się na warna za bezsensowny spam i nabijanie postów.

 

Tyle słowami wstępu, a chciałbym przejść do meritum tematu, a dokładnie do rzeczy zawartej w tytule. Proponuję dodanie na WSZYSTKIE serwery w sieci pluginu, który za pomocą komendy !admin wpisywanej na say-u, pozwoliłoby graczom na zgłaszanie osób ich zdaniem, grają z niedozwolonymi wspomagaczami. Oprócz pojawienia się informacji widocznej tylko dla adminów na serwerze w postaci komunikatu na czacie, ta sama informacja byłaby wyświetlana na chatboxie u nas na forum. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że jak wiadomo nie zawsze admin z danego serwera jest online, ale mamy też osoby pełniące funkcję multi@.

 

Plusy:

- widoczny komunikat na czacie dla admina, ponieważ podczas gry zielony tekst z u@ może umknąć uwadze i admin może go nie zauważyć,

- wygoda dla graczy, prosta komenda do zapamiętania, menu wyboru jak przy wyborze broni na typowym DM,

- komunikat na chatboxie forum widoczny dla wszystkich,

- prawdopodobieństwo zwiększenia ruchu na forum jak i aktywności adminów na nim.

- duże ułatwienie dla multiadminów

 

Minusy:

- prawdopodobieństwo spamu jak i zażaleń graczy, którzy po prostu mają mniejszego skilla,

- zaśmiecanie chatboxa,

- dodatkowe obciążenie dla serwerów z powodu dodatkowego pluginu.

 

Proszę o przemyślenie mojej propozycji oraz wypowiedzenia się w tym temacie osób, które są odpowiedzialne za serwery od strony technicznej. Myślę, że przedstawiłem wszystkie, moim zdaniem, plusy i minusy tego rozwiązania. Oczywiście jestem otwarty na merytoryczną dyskusję i konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już wcześniej wzmianka o tym i uznano że to jest zbędne. Nie wiem jak na GG lub innym serwie ale na dd2 po za wiadomością na zielono dla @ jest też ten cholerny dźwięk. Nie jestem pewien ale niema raczej głuchych i ślepych adminów ...

 

Jak zauważyłeś był by spam od newbie/botów. Biorąc pod uwagę ilość serwerów to wyobraź sobie prowadzenie zwykłej rozmowy na sb ... i na pewno z tego powodu nie wzrośnie ruch na forum

 

Zamiast pisać jedno a to samo to może zachęcić jakoś do składania podań ?? Nie licząc M@ i H@ to na pewnych serwerach 2x adminów to limit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy z kolei na zalety rozwiązania. Oprócz ułatwienia dla graczy, łatwiej z kolei zweryfikować jak dana osoba zgłasza nieuczciwych graczy, co może być pomocne przy rozpatrzeniu ewentualnego podania na admina. Poza tym admin danego serwera może szybciej zareagować na zgłoszenie przebywając w danym momencie na forum.

 

Owszem nie jest to rozwiązanie idealne, ale patrząc na to z innej strony, każdy pomysł, modernizacja lub inne ułatwienie posiada swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Fajny pomysł, widziałem to na jakiejś innej sieci :D Gracze sie skarżą że adminow nie ma na serwerach i odpaleni gracze latają jak chcą. Oczywiście ten spam na SB... Ale można to umieścić pod SB, żeby było przynajmniej odczytać co ktoś na nim napisał. Jeszcze taka moja myśl, że dodać takie coś jak 3 fałszywe zgłoszenia od jednego gracza = Ban (najbardziej na 5min) - ale to tylko moja taka pierwsza myśl więc prosze bez hejtów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@L@M@NeR stwierdzenie "podobno muli forum" jest dla mnie nieprzekonywujące. Rey wyszedł z lepszą alternatywą, dodanie okna, na którym wyświetlałyby się tylko i wyłącznie zgłoszenia. Samo 3-krotne fałszywe zgłoszenie jest zbyt niskim przewinieniem do ukarania gracza, jednakże nadużywanie komendy !admin już tak. Spotkałem się już z sytuacjami, gdzie jeden gracz zgłosił pół serwera, bo nie ogarniał się w grze i twierdził, że ludzie są odpaleni, ale to jest margines i sporadyczne przypadki.

 

Nawiązując do pomysłu Rey-a, wiele witryn internetowych chce pokazywać powiadomienia na pulpicie, np. YouTube czy Facebook, ale spotkałem się z tym tylko w przypadku Google Chrome. Może zamiast dodatkowego okna pod ChatBoxem, można dodać takie powiadomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie. 

Krótko się wypowiem

Będzie na 100% przeciążać forum

Na PB po paru rundach widzę kilka zgłoszeń na tą jedną osobę. 

Jeżeli jest podejrzenie o chitowanie to jest taki magiczny dział który nazywa się dział zgłoszeń

Jest dużo serwerów. Jeżeli z każdego wleci z 5 zgłoszeń no to... długo nie u ciągnie

Komunikat na chat boxie. Jeżeli ktoś będzie na forum i będzie przeglądał chatbox i nagle widzi zgłoszenie. Jak jest czysty no to ma to gdzieś a jak nie no to szybko wyłączy albo wyjdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE

Nieraz widzę jak ludzie piszą na chatbox żeby admin wszedł na serwer bo ktoś ma WH. Trzeba tylko chcieć to zrobić.

Cały czas SPAM. Nie wiem komu by się chciało to potem przeglądać.

20 godzin temu, Boski Z Polski napisał:

Jeżeli jest podejrzenie o chitowanie to jest taki magiczny dział który nazywa się dział zgłoszeń

Więc nie widzę powodu tego dodawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak

Po pierwsze to co ray Pod/nad chatem doczepiona ramka z Serwer. kto kogo zgłasza. Ip. Cheat. W związku z tym nie będzie spamu . Ew fajny pomysł z pluginami do przeglądarek żeby zamiast zamulać forum to pokazywało tylko i wyłącznie zainteresowanym adminom hallo  cheater on board :P

Po drugie  Zgłaszenie w odpowiednim dziale/ na chacie wymaga jakiegoś wysiłku(czasami nowem konto,odpalenie przeglądarki co np u mnie jest męką, w przypadku działu nagranie/ściągnięcie demka...) i większość graczy tego nie robi. Baa większość graczy pewnie nawet nie była na forum(BTW. Jeśli mafiozo zorganizuje kolejne lotto można na serwerach ogłaszać żeby ich zaktywizować do wejścia i poznania sieci). A to prosty  i przyjazny dla graczy sposób. Piszesz virtus wystarczy chcieć, owszem ale przez to że ludzie są leniwi ludzie mogą wychodzić.

Po trzecie 

51 minut temu, !!!Virtus!!! napisał:

 

Nie wiem komu by się chciało to potem przeglądać.

 

Tu nie chodzi o skrupulatne przeglądanie  tylko gada dwóch adminów na forum widzą zgłoszenie wbije na 5 min na serwer zbanuje lub oczyści gracza i napisze że załatwione (ew jeśli byłaby ramka odznaczy z ramki).

Po czwarte spam na jedną i tą samą osobę. Można dać  np blokadę że dany gracz może być zgłoszony tylko raz na mapę.

Po piąte boty. Banowanie za zgłoszenie gracza jest bez sensu ale uciążliwych graczy można np dodawać na czarną listę.

 

Osobiście Byłem adminem na serwerze z tym skryptem i był on bardzo pomocny. są osoby którzy grają np 1h ale kolejne spędzają na forum przeglądając tematy pisząc na chacie itd bo zwyczajnie nie chce im się grać ale z chęcią sprawdzą jakiegoś gracza. Coś jeszcze wymyśliłem ale już zapomniałem :P

 

Boję się jedynie że może nieco spowolnić forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...