Skocz do zawartości

Pierwsze wydanie miesięcznika Pochylnia News


Jakub07_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Parę słów od redakcji,
Witajcie w związku z urodzinami Pochylni stworzyliśmy z myślą o Was nasz forumowy miesięcznik "Pochylnia News" mamy na celu pokazać Wam, że CS nie tylko musi opierać się na graniu na serverach, czytaniu o banach i skargach na innych graczy. Jesteśmy jedną wielką społecznością, której należy się trochę informacji co dzieje się na naszej Sieci.



TEMAT MIESIĄCA:
Głównym tematem wśród społeczności Pochylnia były 2 urodziny sieci.
Rozpoczęły się one 04 października 2012 roku. Przewidziane zostały przez administrację różne konkursy, turnieje, które potrwają przez cały październik.

A teraz parę słów jak powstała Pochylnia. Wszystko zaczęło się 04 października 2010 kiedy to Twin postanowił żałożyć własną sieć serwerów CS. Postanowił spróbować i zobaczyć jak to wszystko będzie się układało. Na początku nie było tak różowo, darmowy styl na forum, darmowy hosting, było tylko kilka serverów, które coraz szwankowały. Michał sprawdzał co chwilę czy wszystkie servery działają poprawnie. Z czasem jednak wszystko się ustabilizowało. Po niespełna roku do Pochylni dołączył Mateusz ( M3ntos czy. Miętoś :) ) ze swoim server Call Of Duty Mod. Z czasem sieć zaczęła się rozkręcać z małej, nie za bogatej w bardzo dobrze prosperującą ze zgraną ekipą siecią, którą odwiedzają dziennie setki ludzi. Teraz jak widać na załączonym obrazku Pochylnia.pl jest jedną z najwiekszych sieci Counter-Strike w Polsce a z potwierdzonych źródeł na serverach CS się nie skończy, będzie to sieć kilku gier nie tylko Counter-Strike. Na 2 urodziny Sieci przewidziane są liczne konkursy i zabawy a także turniej ze wspaniałymi nagrodami, których kwota ogólna wynosi kilkaset złotych. Również nie brakuje konkursów na forum w, których również są przewidziane atrakcyjne nagrody. Z czasem będą wprowadzane przeróżne nowości i urozmaicenia. Tak po krótce przedstawia się historia powstania Pochylnia.pl.




Konkursy
W tym dziale będziecie mogli przeczytach o wszystkich konkursach, które są przewidziane podczas urozinowej imprezy Cs-Pochylnia.

Pierwszym z nich jest Konkurs Filmowy, który ma za zadanie wyłonić najlepszy film promujacy sieć Cs-Pochylnia. Jak wiem nie jest łatwo zrobić dobry film dlatego też przewidziane są wspaniałe nagrody takie jak: Klucze STEAM Counter-Strike Global Offensive, Counter-Strike 1.6, kupony rabatowe w sklepie sieci i admini
Następnym Konkursem jest konkurs na serverze Capture The Flag, ma on za zadanie wyłonić czterech najlepszych graczy, którzy odadzą najwięcej flag. Nagrodami są m.in.: Klucze STEAM Counter-Strike Global Offensive, Counter-Strike 1.6, kupony rabatowe w sklepie sieci i admini
Kolejnym i chyba najbardziej lukratywnym konkursem jest Turniej 1 vs 1 w, którym będzie można używać tylko broi AWP. Turniej ten będzie trwał dopóki nie zostanie wyłoniona pierwsza trójka, która dostanie wspaniałe nagrody rzeczowy tj.: Słuchawki, Mysz, Klawiaturę.
Następnym konkursem jest konkurs na serverze Free For All. Ma on za zadanie wyłonić czterech najlepszych graczy, którzy zostaną nagrodzeni m.in.: Administratorami na serverze, Rezerwacją nicków a także wiele więcej. P
P



Kącik Społeczności Pochylnia
W tym temacie będziecie mogli dowiedzieć się informacj, czegoś o życiu prywatnym ludzi, którzy są z nami.
Tak więc oto rozmowa jednego z naszych Moderatorów ze swoją dziewczyną:



Witajcie Drodzy Czytelnicy!
Wielu z nas pewnie ma osobę, która potrzebuje kontaktu z nami ponad normę. Mam na myśli przyjaciela, dziewczynę, chłopaka. Ja sam spotkałem się z przykrościami jak i wieloma wesołymi rzeczami związanymi z moją karierą gry w Counter Strike. Dziś chciałbym przedstawić wam mój wywiad z moją dziewczyną, której na imię Ola. Wywiad z własną dziewczyną, do czego to poradzi J. Zacznę od zapoznania was z moim rozmówcą. Ola ma 16 lat, jesteśmy razem od roku. Strasznie zachodzę jej za skórę grając w CSa. Od jakiegoś czasu mniej ją to wkurza, co widać po tym, że zgodziła się na te pytania.


Cześć Olu! Na początek może i mi odśwież pamięć i przypomnij mi kiedy dowidziałaś się, że gram w CSa ?
Cześć ! Pierwsza informacja o Twojej grze ? Hmm jak wyszedłeś ze szpitala, powiedziałeś, że Ci się nudzi i masz ochotę od nowa "bębnić" w grę noł lajfów.

Jaka była Twoja pierwsza myśl do tej wiadomości, że Twój chłopak gra w grę, która brzydko mówiąc uzależnia?
Od samego początku jej nie lubiłam i dobrze o tym wiesz. Do tego doszły potem dziwne sytuacje, sprzeczki.

Czy pojawiały się miedzy nami przez to kłótnie?
Najostrzejsza pojawiła się w grudniu, nawet przestałeś grać przej jakiś czas. Pewnie nie zdziwi was jak powiem, że Kacper potem grał ponownie, ale szybko odkryłam to.

A jak to odkryłaś ?
To banalne pytanie pytanie, ponieważ było tak jak wcześniej, czekałam na sms`a 2-10 minut co mnie wkurzało. Potem dostałeś długiego ozora i powiedziałeś, że runda w grze trwa 2 minuty.

Jak się czułaś wtedy? Pomyślałaś, że gra może być dla mnie ważniejsza?
Tak, to była pierwsza myśl.

Co robiłaś w tym kierunku, abym zaprzestawał grać?
Jesteś mądrym chłopakiem i wiesz kiedy się denerwuję i sam doszedłeś do wniosku, że pora coś w tym zmienić.

Czy dziś jest już lepiej?
Teraz jest szkoła, masz mniej czasu, poświęcasz go wspólnej nauce ze mną co można zauważyć na Twoim GT. Wiem też, że masz ambitne plany więc odkładasz grę na bok. Po za tym mamy wstępną umowę, że jak grasz to mówisz, a ja to akceptuje bez złości, choć czasem o tym zapominasz i przykro.

Pamiętasz sytuacje związane z CS`em, które nas śmieszyły lub śmieszą do teraz?
Zapożyczamy sobie słówka, czyli mam na myśli między innymi "Ban na buziaka".

Co mogłabyś powiedzieć dziewczynom chłopaków, którzy „bębnią” razem ze mną?
Pierwszą myślą jest to, aby powiedzieć im, że to czasem jest bardzo irytujące. Z drugiej strony trzeba jednak go zrozumieć, ponieważ jest to jakieś jego hobby czy oderwanie od świata. Na pewno każda z was woli jeżeli on wyżyję się na klawiaturze i myszce niż na rozmowie z nami - dziewczynami. Jeśli nie przesadza i nie gra za dużo to jest okej, Ważne żeby znalazł czas na Ciebie, mam na myśli kompromis pogodzenia hobby i związku.

Postaram się poprawić i w tą złotą jesień zabrać Cię na spacer, tym czasem dziękuję ci za chwile, która poświęciłaś mojej ulubionej grze.
Mam nadzieje, bo jak nie to wpierdol ! Myślę, że i Tobie da ta rozmowa troszkę więcej jeszcze rozumu. Rozmowa z Tobą i pomoc Ci to przyjemność. Papa


Jak widzicie, początki zawsze są trudne. Ten wywiad miał na celu pokazanie nam wszystkim, że musimy doceniać otoczenie, a nie tylko monitor. Grając możemy nie zwracać uwagi na uczucia innych. Jeżeli bardzo chcecie jakoś te dwie czynności łączyć, a mowa tu o grze i wspólnych rozmowach, to po prostu pogadajcie o tym tak jak ja zrobiłem to z Olą. Ten ktoś na pewno was zrozumie jeśli tylko będzie chciał. Nie jest to romantyczna opowieść, tylko artykuł oparty na faktach, a nie bajeczkach. Gdy kiedykolwiek zwątpicie w możliwość połączenia wielkiej przyjaźni i hobby to zajrzyjcie do tej krótkiej rozmowy, a na pewno odnajdziecie kompromis. Moim gościem była Ola.
Dziękuję za uwagę i życzę powodzenia!

Ruszyła również rekrutacja na Super Adminów. Walczący o tą rangę administratorzy serverów musieli się wykazać znajomością wiedzy o Counter-Strike takich jak: dopalacze, modyfikowane screenshoty, bystrością umysłu. O posadę Super Admina walczy 8 bardzo dobrych administratorów, niestety czterem z nim nie udało się dostać szansy bycia kimś więcej na forum niż tylko administratorem servera. Oczywiście nie zatrzasnęły się przed nimi żadne drzwi, wręcz przeciwnie myślę, że zmobilizowało ich to tylko do cięższej i sumiennej pracy aby pokazać się z jak najlepszej strony.
Jeden z naszych Super Adminów starał się o posadę Moderatora a był nim Dum3l, niestety nie było mu dane dostać tej szansy, być może dlatego, że wśród naszych Moderatorów panuje bardzo dobra, koleżeńska atmosfera i są zgraną ekipą.

Niestety również kilku administratorów serverów musiało pożegnać się ze swoją posadą przez to, że mieli na swoim koncie ostrzeżenia a jak wszyscy doskonale wiemy administrator nie może posiadać żadnych aktywnych ostrzeżeń, administrator musi dawać innym przykład a to najlepszym przykładem nie było.

Ruszyły również Wywiady ze wszystkimi użytkownikami, administratorami, opiekunami, moderatorami sieci. Mają one na celu pokazać ludziom, że czas tych osób nie tylko opiera się na grze w Counter-Strike bądź przesiadywaniu na forum. Wywiady możecie poczytać na stronie głównej.



Servery Cs-Pochylnia.eu
COD:MW3 - Każdy myślę grał na swoim komputerze w Call Of Duty. U nas macie szansę za darmo ppograć na takim właśnie modzie, poznać ciekawych ludzi, poczuć się jak elitarny komandos.
COD+DM - Kolejna odsłona Call Of Duty tym razem połączona z DeathMatch. Na serverze ostatnio odbyły się protesty wymuszające ponowne wgranie Moda DeathMatch do Call Of Duty. Wbij a przekonasz się, że warto zostać na dłużej. Zapraszam również na pozostałe servery z serii Call Of Duty.
Only Dust2 - Jest no server stojący na najwyższym poziomie pod względem gry w Counter-Strike na naszej Sieci. Niestety nie brakuje również tak zwanych cziterów, którzy uprzykrzają życie graczom grającym czysto. Jednak nie ma się co martwić Administratorzy servera czuwają nad porządkiem.
4FUN - Najbardziej zgrany server - Gracze servera tworzą zgraną paczkę, zarówno administratorzy jak i gracze, nikt nie jest wyższy, każdy jest równy. Wejdź a przekonasz się.
AIM/FY/AWP - Server dla graczy lubiących małe mapy, którzy wolą pograć sobie w małym gronie, wejdź a przekonasz się, że warto.
AIM/HS - Server dla graczy mających celne oko. Zapraszamy graczy STEAM - Nie pożałujecie.
Only Surf Ski 2 - Z kolei ten server jest dla tych, którzy lubią oderwać się od normalności i poszybować, polatać. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "Na tym serverze możesz zobaczyć pixelowe niebo i poczuć pixelowy wiatr na twarzy".
PaintBall - Myślę, że każdy kiedyś chciał pograć ze znajomymi w PaintBall. U nas macie na to szansę i nie musicie nic płacić. Zapraszamy
JailBreak Na tym serverze możemy poczuć się jak w serialu Prison Break. Niekończące się zabawy Klawiszy z więźniami, bunty więźniów, ucieczki więźniów, niesamowity klimat. Wejdź a zostaniesz na dłużej
Zombie Mod - Jest to server dla tych, którzy oglądali filmy o zombie i chcieli by się poczuć jak pogromcy zombie, w takim razie dobrze trafiliście, niekończące się hordy zombie, doskonała zabawa, niesamowity klimat. Zapraszamy
FreeForAll - Dla graczy, którzy nie lubią żadnych urozmaiceń, dla tych, którzy lubią czystą grę na wysokim poziomie.
Deathrun - Server przeznaczony dla tych co lubią sobię poskakać, nie boją się "śmierci", nie są im straszne pułapki na trasie. Zajrzyj a zostaniesz na pewno.






Opracował: nie ogarniesz
Redaktorzy: taids, Microsoft, baQu, .:Michal:.
Informacje przygotowowali: taids, Microsoft, baQu, .:Michal:. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tego wydania nie warto oceniac z gory tj. ze lipa nie ma po co itp, warto takie newsy robic mozna czasem sie duzo dowiedziec ,a to 1 wydanie wiec to jest na wyczute dopeiro po opiniach najlepeij szczerych bedzie mozna dodac to zlikwidowac tamto az w koncu bedzie fajny material dla kazdego me gusta, proponuje tez np jakeis wywiadziki z graczami , adminami , zdjecia jakies moze, pomyslow mam cala glowe :D robilem gazetke szkolna w liceum :D hehe jakbyscie mieli ochote i checi moge pomoc wam i sie w to zaangazowac::::>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie dla mnie to po 1 powinniscie pisac jednym stylem ( chodzi mi o tekst - arial albo time ) a nie takie roztrzepane i kazdy probuje cos ukolorowac, Mozecie dodac czasem jakies zdjęcie obok tekstu albo jakos inaczej - jak w prawdziwej gazecie. Jak piszecie wywiad to musi byc napisane kto z kim a nie rozmowa z dziewczyna moderatora. Mozna sie domyslic ale to wywiad wiec szczegoly :) ogolnie to co napisaliscie to znane od paru dni juz na forum ale wy to w 1 "kupe" zgarneliscie. Widac, ze powoli ta ranga cos robi i dobrze. Chlopaki aby tak dalej. Pamietam kiedys dawno temu gralem w traviana i tam tez wpadli na taki miesiecznik > zlookajcie sobie jak to u nich wyglada > pelen profesjonalizm i moze cos skopjujcie hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosicie o szczere opinie? No to voila!

Cytuj

- które coraz szwankowały.
- nie za bogatej w bardzo dobrze prosperującą ze zgraną ekipą siecią,
- będzie to sieć kilku gier nie tylko Counter-Strike.
- Również nie brakuje konkursów na forum w, których 
- odadzą
- broi
- rzeczowy
- Wywiad z własną dziewczyną, do czego to poradzi J.
- Jest no server stojący

Powyższe cytaty są przedstawieniem tego, że w tekście pojawiają się liczne literówki, zdania błędnie stylistycznie, gdzie brakuje przecinków lub owy znak interpunkcyjny jest postawiony nie tam, gdzie trzeba. Zdarzały się też zdania, gdzie nie wiedziałem, o czym ja czytam. Nie wiem, ilu Was tam opracowywało ten tekst(jest napisane, że 4 osoby, ale czy rzeczywiście tak było?), ale jeżeli nasz język ojczysty ma być tak kaleczony, to wolę żebyście zamknęli ten miesięcznik.

Cytuj

Na 2 urodziny Sieci przewidziane są liczne konkursy i zabawy a także turniej ze wspaniałymi nagrodami, których kwota ogólna wynosi kilkaset złotych. Również nie brakuje konkursów na forum w, których również są przewidziane atrakcyjne nagrody.

Drugie zdanie mówi nam, to samo co pierwsze.

To tyle - jeśli chodzi o gramatykę, i takie pierdu, pierdu... 

Druga sprawa:
Nie oddzielajcie tak tego tekstu, bo nie dość, że zajmuje to więcej miejsca, to cały ten tekst jest taki "rozlazły". Jeśli przygotowujecie tekst w Wordzie, usuwajcie odstęp po akapicie: http://i.imgur.com/eCfrg.jpg

A jeśli chodzi o treść.
Szczerze, to nikogo nie obchodzi życie prywatne kogoś tam. Opowiadanie innym, co się dzieje w danym związku, to dla mnie szczeniactwo. Ja rozumiem, że cieszysz się, jeden czy drugi, że macie dziewczynę lub chłopaka, ale nie musicie się z tym obnosić.

Cytuj

Jak widzicie, początki zawsze są trudne. Ten wywiad miał na celu pokazanie nam wszystkim, że musimy doceniać otoczenie, a nie tylko monitor. Grając możemy nie zwracać uwagi na uczucia innych. Jeżeli bardzo chcecie jakoś te dwie czynności łączyć, a mowa tu o grze i wspólnych rozmowach, to po prostu pogadajcie o tym tak jak ja zrobiłem to z Olą. Ten ktoś na pewno was zrozumie jeśli tylko będzie chciał. Nie jest to romantyczna opowieść, tylko artykuł oparty na faktach, a nie bajeczkach. Gdy kiedykolwiek zwątpicie w możliwość połączenia wielkiej przyjaźni i hobby to zajrzyjcie do tej krótkiej rozmowy, a na pewno odnajdziecie kompromis. Moim gościem była Ola.
Dziękuję za uwagę i życzę powodzenia!

Jeżeli samemu się nie dojdzie do tego, że otoczenie jest ważniejsze niż monitor, to nikt temu komuś nie pomoże. Czytając to poczułem się, jakbym oglądał "Okruchy życia".

Ogólnie to widać, że nie macie za bardzo co umieścić w tej "gazetce". Wieje nudą. Ja bym proponował połączyć wywiady, które są przeprowadzane z użytkownikami (na razie były z Twinem, Mentosem i Volturim) i tą gazetkę tzn. kolejne wywiady umieszczać w tym miesięczniku.

Zauważyłem też, że w nazwie tematu, umieszczony został miesiąc "Październik". Dopiero mamy 5 października, więc teoretycznie lepiej by wyglądało, gdyby był "Wrzesień", bo właściwie to wszystko co zostało napisane, działo się we wrześniu.

Ostatnia sprawa ma się wolności słowa. Wydając taki miesięcznik, skazujecie się z góry na usuwanie treści nieodpowiadających administracji tzn. gołej prawdy o osobach - wywyższanie się, paranoizm, niechęć do tego czy innego użytkownika, szukanie dziury w całym, mieszanie z błotem itp.

Powyższa opinią nie chciałem urazić nikogo, tylko wskazać, co jest źle. Szanuję każdego i jego związek z druga połówką (o ile takową ma :rolleyes:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nieźle to wyszło.Co do uwag to ja mam takie same jak max337.Przede wszystkim dużo błędów stylistycznych i nterpunkcyjnych.Może warto waznaczyć jedną osobę ,która sprawdzi to pod względem poprawności przed wrzóceniem na forum.Tak poza tym wszystko fajnie jak na pierwszy numer :) Czekamy nawięcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Cytuj

ogolnie dla mnie to po 1 powinniscie pisac jednym stylem ( chodzi mi o tekst - arial albo time ) a nie takie roztrzepane i kazdy probuje cos ukolorowac, Mozecie dodac czasem jakies zdjęcie obok tekstu albo jakos inaczej - jak w prawdziwej gazecie. Jak piszecie wywiad to musi byc napisane kto z kim a nie rozmowa z dziewczyna moderatora. Mozna sie domyslic ale to wywiad wiec szczegoly  ogolnie to co napisaliscie to znane od paru dni juz na forum ale wy to w 1 "kupe" zgarneliscie. Widac, ze powoli ta ranga cos robi i dobrze. Chlopaki aby tak dalej. Pamietam kiedys dawno temu gralem w traviana i tam tez wpadli na taki miesiecznik > zlookajcie sobie jak to u nich wyglada > pelen profesjonalizm i moze cos skopjujcie hehe

Tu się zgodzę ale i z drugiej nie. Tekst powinien być pisany jedną określoną czcionką owszem, ale jakieś zdanie, wyraz można " upiękrzyć " kolorem, pogrubieniem czy innym bbcodem. Zrobić to tak aby nie raziło w oczy i było " dobre " dla naszych oczu no i oczywiście przejrzyste.
Co do zdjęć to z tym się zgadzam, tam gdzie jest wywiad z osobą np. dać jakieś zdjęcie o tej właśnie osobie, aby czytelnicy wywiadów mogli zobaczyć z kim mają przyjemność rozmawiać, grać itp. Co do samego wywiadu to strasznie mało pytań, ale nie będę się tu teraz o tym rozpisywał ponieważ powstanie rozprawka na j. polski ;p

Cytuj

Szczerze to mi się nie podoba,niedługo będziecie pisać o rozmowach ze "swoim małym".
"Jak to fajnie walić cię stary nie?"...

Nie koniecznie, takie gazetki, wywiady wpływają bardzo pozytywnie na czytelników, użytkowników forum 

Ocena końcowa MOJA jest taka że jak na pierwszy raz jest dobrze ale oczywiście błędy i poprawki wyjdą w " praniu "
Wszystko się podszlifuje i będzie na prawdę dobrze 
W razie co mogę pomóc przy tego typu pracach.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...