Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

logo2.png

 

Podsumowanie rekrutacji na opiekunów
Autor: Twin
 

Po czerwcowym zamieszaniu przyszedł czas na spokojne budowanie ekipy opiekunów serwerów. Najlepszym rozwiązaniem jest opiekun serwera, który gra na nim długo, zna graczy i adminów. Niestety oprócz tego wymagana jest także podstawowa znajomość konfiguracji serwerów. Jak większość już zauważyła, w naszej społeczności nie ma dużo osób, które mają większe doświadczenie w tej dziedzinie. W związku z tym ogłoszona została rekrutacja na opiekunów serwerów SurfXP, Zombie, DeathRun oraz 4FUN.
Dla osób, które nie miały styczności z konfigurowaniem serwerów, bądź nie czują się na siłach był Opiekun "Typu B". Opiekun taki zajmuje się sprawami administracji serwera, skargami czy propozycjami. Konfiguracją w dalszym ciągu zajmują się administratorzy sieci. Opiekun "Typu A" posiada niemalże całkowity dostęp do zasobów serwera. Osoby z taką rangą same zajmują się wszystkimi sprawami związanymi z działem na forum oraz z konfiguracją serwera. 
Swoje podania złożyło wiele osób, większa część odpadła jednak już na starcie z powodu braku umiejętności, małego doświadczenia i stażu.
W wyniku rekrutacji opiekuna z pełnymi prawami na serwerze SurpXP otrzymał ArTp, opiekuna typu B w ostatnich dniach otrzymałKsiondz Natanek z serwera DeathRun.
Niestety na Zombie ani 4FUN nie zgłosiła się osoba, która spełniłaby wszystkie wymagania. Podjęto decyzję, aby część serwerów przekazać pod opiekę obecnym opiekunom lub moderatorom, którzy wykazują największe zaangażowanie.
W wyniku tych działań sweeper. oprócz JB, czuwa nad serwerami COD+DM oraz Zombie, Scar oraz Wolturi oficjalnie działają na AIM/FY/AWP oraz 4FUN.
HaX* zasłużenie otrzymał prawa opiekuna serwera Only DD2, Tacowski będzie nabierał doświadczenia dbając o serwer PaintBall. Pomocnikiem sweepera na serwerze JB został JOO. Nową wersję serwera Minecraft przygotowuje Info?!.O.o.
Wystartował także nabór na opiekuna serwera CON:MW3. 
 

Zmiany w odwołaniach od banów

Autor: Mistery
 
W naszej sieci serwerów zmienił się system odwoływania się od banów. Od teraz gracze składają prośby o "unbany" oraz wstawiają "screenshoty" w specjalnym dziale, który nosi nazwę "Centrum Banów". Administracja zrezygnowała z osobnego działu dla każdego serwera. Teraz wszystko znajduje się w jednym miejscu.
Dział ten dzieli się na trzy subfora:

  • "Wstaw Screenshoty", w tym dziale wstawiane są ss'y które są robione graczom.
  • "Pozostałe bany", tutaj dodawane są odwołania od zwykłych banów (np. niesłuszny ban za łamanie regulaminu).
  • "Archiwum", w archiwum umieszczane są zamknięte odwołania.

Zmodyfikowane zostało także tworzenie tematu. Przy pisaniu odwołania, musimy wybrać tzw. "prefiks tematu". Ma on za zadanie ułatwić administracji szybkie rozpatrywanie odwołań, dzięki wyświetlaniu typu serwera w tytule tematu.
Gracze mają dziesięć godzin na wstawienie ss'ów które zrobił im admin. Jeżeli chodzi o odwołania od bana w których potrzebna jest wypowiedź admina ma on na to dwanaście godzin, czas liczony jest od momentu utworzenia tematu, jeżeli admin banujący się nie wypowie w wyznaczonym czasie, dostanie ostrzeżenie, a gracz zostanie odbanowany.
 
 

Liga Typerów w Pochylnia.pl
Autor: ¢σσкιє
 
Niedawno na naszym forum pojawił się nowy dział, "Liga Typerów". W miejscu tym nasi forumowicze mogą obstawiać wyniki meczów lub wygrane w trzech różnych ligach:

  • T-Mobile Ekstraklasa
  • Primera Division
  • Premier League

W chwili obecnej typujemy tylko i wyłącznie mecze piłki nożnej, możliwe, że w kolejnych edycjach Ligi Typerów pojawią się kolejne dyscypliny. W przypadku, gdy ktoś wytypuje zwycięzce oraz prawidłowy wynik meczu dostaje 3 punkty, jeśli wytypuje tylko zwycięzce to dostaje 1 punkt. W tabeli przedstawiona jest ilość punktów poszczególnego typera. Organizator przedstawia wszystkie mecze danej kolejki, uczestnicy ligi mają określoną ilość czasu na typowanie. Nad Ligą Typerów czuwa użytkownik HypervenoM.

Regulamin ligi:
1. Wyniki meczów typujemy w wyznaczonym dziale i określonym terminie ustalonym wcześniej przez organizatora ligi.
2. Aby wziąć udział w lidze typerów należy zapisać się w odpowiednim dziale w okresie zapisów.
3. Każdy uczestnik może mieć tylko jedno konto. W przypadku posiadania większej ilości, konta zostaną wykluczone z ligi i ukarane ostrzeżeniem na forum.
4. Uczestnikiem może być każdy użytkownik, który spełnia podane kryteria:
-Min. 15 postów na forum,
-Min. 5 godzin na forum,
5. Za każdy trafiony mecz przyznawane są punkty, które następnie są sumowane i decydują o pozycji w tabeli.
punktacja:
-Poprawne wytypowanie zwycięscy oraz poprawnego wyniku - 3 pkt.
-Poprawne wytypowanie tylko zwycięscy / rozstrzygnięcia - 1 pkt.
-Będą wszelakie TYPY PREMIUM, o których każdy uczestnik będzie informowany
6. Liga Typerów obejmuje typowanie kolejek meczów wymienionych niżej lig:
-Primera División (Liga Hiszpańska)
-Premier League (Liga Angielska)
-T-Mobile Ekstraklasa (Liga Polska)
7. Posty z wynikami meczu nie mogą być edytowane w trakcie meczu.
8. W przypadku jeśli dana kolejka/mecz nie odbędą się w planowanym terminie, zostaną przełożone czy też przerwane - punkty za typowanie
wyniku nie będą zaliczane.
9. Organizator zobowiązuje się do opublikowania spotkań do wytypowania w lidze typerów nie później niż 24h przed ich rozpoczęciem.
Jednocześnie organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kolejki Ligi
10. Mecz obstawiamy od otwarcia kolejki do ustalonej godziny przez organizatora.
11. Dla zobrazowania wyników będzie istniała odpowiednia tabela, w której każdy będzie mógł sprawdzić swoją pozycję.
12. Informacja o nagrodach już niebawem.
13. Organizator zastrzega sobie prawo do edycji regulaminu w dowolnym czasie.

 

Reset poziomów oraz klas serwera ProCOD
Autor: ¢σσкιє
 
W dniu 12 sierpnia na serwerze ProCOD odbył się reset poziomów oraz klas Premium. Reset klas został zapowiedziany już przy okazji ostatniego resetu LVL'i. Gracze poinformowani zostali wtedy, że przy okazji każdego następnego zerowania poziomów, ich klasy będą usuwane. Taktyka M3ntosa nie była najlepszym rozwiązaniem, obecna administracja postanowiła odejść od tego pomysłu jeszcze przed zapowiedzianym usunięciem Premium. Zapowiedziany reset klas został przyśpieszony także z powodów technicznych. Premium nie były usuwane od ponad dwóch lat, było ich tak dużo, że sklep nie mógł sobie poradzić z życzeniami klientów i często klasy np. znikały samoczynnie dodając pracy administracji. Z okazji tego wydarzenia zmieniono nagrody dla graczy, którzy osiągną maksymalny poziom:

  • Dla pierwszej osoby która osiągnie maksymalny poziom - 20 zł w sklepiku
  • Dla drugiej osoby która osiągnie maksymalny poziom - 15 zł w sklepiku
  • Dla trzeciej osoby która osiągnie maksymalny poziom - 10 zł w sklepku

 

Losy Pochylnia Team
Autor: ¢σσкιє
 
Po przymusowym odejściu "lirycznego koxa"  drużyna Pochylni się rozpadła. Nikt nie chciał zająć miejsce lidera, do czasu, gdy TBk. zgłosił się na to stanowisko. W ostatnim czasie udało mu się skleić nowy skład, do teamu wrócił jahu więc to wielki plus dla drużyny. Do tej pory grali tylko mixy/mieszańce, lecz 12 sierpnia postanowili zapisać się do turnieju 5on5. Będzie to pierwszy turniej nowego składu Pochylni Team. W turnieju bierze udział 8 drużyn (w tym my), odbędą się 32 mecze (więcej informacji w tym linku). Trzymajmy kciuki za nasz nowy skład i wkrótce zobaczymy jak wypadła Pochylnia Team w tym turnieju.

 

Nowy styl forum
Autor: Twin
 
22 lipca odbyła się oficjalna premiera nowego stylu forum Pochylnia.pl. Styl ten zapowiedziany został przy okazji zbiórki pieniędzy m.in. na ten cel. Oczywiście nowy wygląd forum był planowany dużo wcześniej. Początkowo projekt zaproponowany przez innego grafika został odrzucony przez administrację sieci. Sama praca przy tej propozycji trwała kilka miesięcy z powodu problemów osobistych grafika. Jakiś czas później pracę nad własną propozycją rozpoczęła inna osoba. Jego praca przypadła administracji do gustu. Po oddaniu layoutu w ręce kodera, po raz kolejny prace zostały wstrzymane.
Z powodu braku czasu, koder musiał na jakiś czas zawiesić pracę. W ostatnich tygodniach przed publikacją stylu, ruszyliśmy pełną parą i do ostatniej chwili poprawiane były niektóre elementy. Przy okazji stylu pojawiło się nowe logo, które zostało wprowadzone wcześniej (o nim w poprzednich wydaniach PN).
Pomimo zmieniających się standardów, niektórzy w dalszym ciągu korzystają z niskich rozdzielczości jak np. użytkownicy komputerów przenośnych i są zmuszeni do przewijania forum w prawą stronę, aby zobaczyć sidebar.
Mamy nadzieję, że nowy styl przypadł większości do gustu. Dla osób, które wolą stary wygląd dostępny jest styl Carbon Blue, który nie będzie już aktualizowany.

 

Więcej slotów na TeamSpeak 3
Autor: Yeti
 
Coraz częściej na serwerze TeamSpeak3 brakowało wolnych slotów. Wielu graczy narzekało na brak możliwość wejścia na serwer. Temat wykupienia licencji wśród Administracji TS3 pojawił się o wiele wcześniej, niż sam temat (klik) na naszym forum który poruszył, niestety już zbanowany Bost (kandydat na S@ TS3). Opiekun od razu po przeczytaniu tego tematu, rozpoczął długą i żmudną rozmowę z Twinem. Pierwszym rozwiązaniem było zorganizowanie zbiórki na licencje (klik), która nadal trwa. Drugim szybszym było wykupienie licencji przez Twin'a i Volturiego, ale Yeti chcę, aby cała kwota za licencję wróciła do budżetu sieci.
Serwer obecnie posiada 64 sloty oraz została zwiększona liczba S@ do ekipy dołączyli Kraver oraz Actimel. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na stanowisku Serwer Admina, zachęcamy do składania podań w odpowiednim dziale 
(klik). Również, została usunięta strefa Kanałów Stałych, a zastąpiła ją Strefa VIP która posiada kilka przywileji, jak np.:

  • Zwolnienie z obowiązku aktualizacji daty
  • Brak przymusu posiadania hasła
  • Możliwość posiadania nieograniczonej liczby pod kanałów

Taki kanał może otrzymać każdy, kto wyrazi odrobinę chęci oraz spełni wymagania. Zainteresowanych prosimy o kontakt do Opiekuna. 
 

Volturi nowym Administratorem Pochylnia.pl
Autor: Mistery

MisteryChciałeś zostać Administratorem tak dużej sieci serwerów jak Pochylnia.pl, czy bardziej to wyglądało tak, że Twin Cię poprosił o to?
Volturi: Sprawa jest wbrew pozorom bardziej skomplikowana niż się wydaje. W momencie, gdy M3ntos ogłosił odejście z sieci, Twin zdecydował, że sprzedaje sieć gdyż nie jest w stanie sam tego pociągnąć no i trzeba też się było rozliczyć z M3ntosem.
Rozmawiałem z nim na temat sprzedaży sieci i próbowałem go odwieść od tego „szatańskiego” pomysłu  :)
Takich rozmów odbyliśmy kilka a może i kilkanaście. Zaproponowałem mu pomoc oczywiście na tyle na ile będę umiał i miał możliwości. Twin stwierdził, że przemyśli moją propozycję. Po jego długich namysłach (a w tym jest naprawdę dobry  :P ) doszedł do wniosku, że chyba jednak zaryzykuje jeszcze raz a oznajmił mi to na GG mniej więcej tak" „pi***olę nie sprzedaję”. I tak to się mniej więcej zaczęło.

MJak Ci się współpracuje z Twinem?

V: Myślę, że jest ok. Ogólnie mamy wszystko w miarę poukładane obowiązki podzielone więc pod tym względem jest raczej OK. Wiadomo, że mamy czasem inny pogląd i inne zdania na pewne sprawy ale jest to normalne w życiu. 
Najważniejsze, że zawsze potrafimy zawsze znaleźć wspólną wizję na dany temat.

MDo Twojej "pracy" podchodzisz z luzem? A może poważnie?

V: Staram się raczej na luzie. Ci co mnie znają to wiedzą jaki jestem czyli  raczej wyluzowany. Ale współtworząc taki projekt jak Pochylnia.pl czasami trzeba podejść dość poważnie. Pełen luz może nas zgubić w pewnym momencie więc trzeba wiedzieć kiedy  można się wyluzować a kiedy trzeba myśleć poważnie. Wbrew pozorom prowadzenie sieci to nie jest taka prosta sprawa.

MPlanujesz coś zmienić w Pochylni? Jeśli tak, to możesz nam to przedstawić?

V: Plany na zmiany są zawsze. Zawsze chcę dążyć do doskonałości a co za tym idzie zawsze muszę coś zmienić, poprawić itd. Nie zawsze są to zmiany trafione ale potrafię się przyznać do błędu i to naprawić. Co do konkretnych zmian to na chwilę obecną nie są to jakieś istotne zmiany abym musiał tu o nich pisać  :) . Na pewno będę chciał aby w najbliższym czasie doszedł jeden nowy serwer. Ale na to też przyjdzie czas.

MJak dzielisz czas dla Pochylni z życiem realnym? Z tego co mi wiadomo masz 30 lat, jesteś już dorosły pewnie masz pracę i może rodzinka się jakoś kształtuje. Trudno chyba poświęcać bardzo dużo czasu na "wirtualną pracę"?

V: Tak mam i pracę, i rodzinę, i niekiedy nie mam tyle czasu ile bym chciał aby poświęcić go pochylni ale jakoś daję radę. W każdej wolnej chwili staram się choć na chwile wejść na forum i zobaczyć coś się dzieje.

MJak zostałeś moderatorem czułeś że będziesz sam kiedyś rządził moderatorami i sprawiał władze nad siecią?

V: To, że zostałem moderatorem wynikało bardziej z charakteru pracy jaki wtedy miałem. Mogłem w każdej chwili wejść na forum i dużo na nim przebywać, wiec postanowiłem złożyć podanie i tak to się zaczęło. A co do przeczucia to nie nie miałem takowego. Zresztą składając podanie na moderatora nie myślałem nawet, że jestem w stanie osiągnąć coś więcej niż bycie „zielonym” .

MTwoja pozycja to bardziej współwłaściciel czy pomocnik Twina?

V: Zdecydowanie bardziej pomocnik. Twin siedzi w tym tyle czasu ,że nawet nie ma szans abym mu w jakimś stopniu dorównał. On wie o rzeczach o których ja nawet nie wiem, że takowe są  :) Ciężko tu mówić o tym, że jestem współwłaścicielem. Oczywiście mam na wiele spraw decydujący na równi z Twinem wpływ bo wynika to z naszej współpracy. Ale to Twin jest tu „GURU” – bynajmniej na razie  :D

 

Zostań Reporterem i twórz historię!
Autor: Twin
 
Zapraszamy do składania podań na Reporterów!
Zadaniem reportera jest przede wszystkim redagowanie artykułów do "Pochylnia News" oraz przeprowadzanie wywiadów z użytkownikami naszego forum. Jako Reporter, posiadasz specjalną rangę na forum oraz dostęp do działu "Reporters Room" na forum.
 
Zapraszamy do składania podań w dziale "Ekipa Forum" - Reporter!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2013 o 18:47, <span itemprop= napisał:

Podjęto decyzję, aby część serwerów przekazać pod opiekę obecnym opiekunom lub moderatorom, którzy wykazują największe zaangażowanie.

Do tego mam zastrzeżenia :P

Dobry wywiad z Voltim ale chyba coś skłamał odnośnie wieku lub jestem źle poinformowany :)

 

EDIT. Aha i nie było nic o awansach na wyższe stanowiska itp :(

EDIT2. Złoty ale źeś się wrąbał ^.^ To ja powiem że Brakuje awansów na s@ i m@ :)

Tatuś JOO (22 sierpień 2013 - 20:46): 
Co do cytatu, to nie chodzi raczej o posty czy czas online, ale o zaangażowanie. A to coś innego.
dr hab Pe. (22 sierpień 2013 - 20:55): 
Nie chodziło mi o posty ani o czas online :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2013 o 18:47, <span itemprop= napisał:

odbędzie się 32 meczów

Nie powinno być "odbędą się 32 mecze"? Nie jestem ekspertem, ale akurat na to zwróciłem uwagę :D

A co do owego turnieju - strona została zamknięta, więc na razie nie planujemy żadnego turnieju, chyba że coś się trafi...

Co do całości to nawet, nawet :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...