Skocz do zawartości
Witaj na Pochylnia.pl - Twoje centrum gier multiplayer
Tojalolek

Poprawki / propozycje.

Recommended Posts

Witam.

Znalazłem parę rzeczy które są do poprawki na naszym serwerze. Jeśli by ktoś miał coś jeszcze piszcie, zawsze to pomoże opiekunowi serwera.

1. Nie znam dokładnie nazwy pluginu lecz adminom wyskakuje " Aim Warn Hacking i nick gracza 1/7 " - Nie działa te plugin prawidłowo. Wiem że jak był świeżo co wgrany to hulał dobrze. Teraz czę sto jest ktoś walnie banie i wyskakuje komunikat (przeważnie) Aim Warn Hacking 4/7. Nie że od 1 leci tylko zawsze 4 i koniec. Gracz sobie dalej gra i nic się nie dzieje. Ten plugin albo powinien zostać naprawiony, albo wyłączyć go/usunąć bo jest zbędny.. Jedynie może wprowadzać przez to TEN ZNANY LAG na serwerze, ale o tym później.. :)

2. Jackpot - Dla mnie zbędne, dlaczego ? Nikt w to nie gra ! albo ktoś gra sam ze sobą hah. Ludzie boją się grać bo trudno skrzyneczki i klucze dostać i każdy się boi wrzucić do jackpota żeby stracić, dlatego nikt w to nie gra. Jeśli administracja za wszelką cenę chce mieć tego jackpota to ustawcie go.. A nie że spamuje na sayu że jackpot się nie odbył bo nie było chętnych ludzi. I potrafi ta wiadomość wyskakiwać co 30sekund, to jest wręcz nie możliwe aby ten jackpot nie miał oddziaływania na TEN ZNANY LAG na serwerze. Jeśli nie chcecie go usunąć a moim zdaniem jest zbędny, bo można za niego inne bajery wgrać to go ustawcie, nie wiem że będzie jackpot co runde czy jak. A nie że potrafi co 30sekund lecieć.

3.1 Zmiana mapy - Rozchodzi mi się o to że bardziej profesionalnie by było i na pewno przyjemniejsze dla gry aby zmiana mapy odbywała się po skończonej rundzie. Są takie sytuacje lecisz strzelasz się z kimś i boom koniec, zmiana mapy dajcie się postrzelać do końca. Podam przykład. Rozpoczyna się runda, czas na kupowanie 5 sekund, po czym wychodzisz z respa lecisz 25 sekund ukazuje Ci się przyciwnik a tu boom koniec. Zobaczcie przecież ten czas kupowania broni, tego biegu to jest zbędne, stracony. Dawno mogłaby się skończyć mapa i zacząć rozgrywkę na nowo, a tak mamy 30sekund stracone. Drugi przykład, ktoś broi pakę i wyskakuje komunikat że koniec mapy :D no parodia, dajcie człowiekowi szanse na zdobycie klucza za rozbrojenie. Moim zdaniem to bardziej powinno być przemyślane i poustawiane z głową. 

3.2 Brzydko jest rozporządzone wydawanie skrzynek po zakończeniu mapy. Kiedyś był koniec mapy, losowało skrzyneczki i po 10 sekundach wczytywała się nowa mapa, a teraz ? Losuje skrzynki, rozpoczyna się nowa runda, mija OKOŁO 20sekund i zmienia mapę. po co te 20sekund ? Na nic jest ta runda, ten czas po losowaniu skrzynek. Bezsensu. Tracimy tylko czas !
Jak dla mnie powinno to wyglądać : Vote, jest wybrana mapa i powiedzmy rozgrywamy jeszcze 2 rundy, po czym runda się kończy, losuje skrzyneczki i przerzuca nas na nową mapę.

4. Vote - pkt 3 i 4 są podobne. Czas mapy wynosi 15min. Po co vote wyskakuje 5min przed zakończeniem mapy ? jakby spokojnie mogło wyskakiwać 2,5min przed końcem, czy nawet 2min przed. 2min przed losuje, zosaje wybrana mapa, system daje jeszcze rozegrać dodatkową rundę i po tej dodatkowej rundzie, która zostanie rozegrana do końca powinno wylosować skrzyneczki i nextmap. Po drugie z vote jest do usunięcie możliwość przedłużenia mapy o kolejne 15min, zbędne.

5. Mapcycle nocne - już nie będę nawijał o dziennym choć moim zdaniem bardziej to by urozmaiciło rozgrywkę. Powinno być tak ustawione:

a) wczytywanie mapcycle nocnego z małymi mapami 2x2 gdy graczy jest 9. W 10 uważam śmiało można grać na dużej mapie.

b) od 22 wczytuje się mapcycle nocne co powoduje przedłużenie grania na serwerze. Nikomu nie chce się grać na dużej mapie w 6/7 osób, bo się rozgrywka wydłuża, no zastanówcie się sami. Nuda. Dajcie szybsze mapki to będą same plusy. I Ludzie będą dłużej grać, i będziemy wyżej w rankingu na GT i w innach rankingach. Jak gracz widzi 4osoby i jest grana inferno lub inna z dużych map to nie wejdzie na serwer, ludzie chcą strzelać a nie bawić się w szukanego. Na podwórko mozna wyjść pobawić się w szukanego. No pomyślcie sami.. Prosty sposób na wydłużenie aktywności graczy na serwerze.

6. TEN ZNANY LAG - Już pisaliśmy o tym / mówiliśmy tyle razy że pojawia się lag na serwerze i odczuwają go wszyscy na serwerze , zawiesza serwer na 3sekundy po czym startuje i dalej biegniemy. Wywalcie ten aim warn hacking czy tam ustawcie lagującego/spamującego jackpota a może zniknie ten lag. Od czegoś to się robi, a może nawet i od tego ? Czas to sprawdzić !

To na tyle, jak narazie Lolek patrzy cały czas :D W prosty sposób można poskładać i dać poczuć porządną i poukładaną rozgrywkę. A Teraz do tej pory jest wszystko wrzucone i nie poukładane. Wygląda to tak jakby było wszystko wrzucone na.... wiecie na co. Zaznaczam Nie mam w żadnym wypadku pretensji do vistera. Vister się stara ma dużo roboty przy 3 serwerach i jeszcze [email protected], ale mam do zaznaczenia jedną rzecz, jeśli już chodzi o jackpota. Jesli jest wrzucany przez Administrację to powinno być to wrzucone z głową. Bo został wrzucony ale nie jest ustawiony, tylko zatruwa serwer.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, chcę tylko pomóc..

 

Pozdrawiam.

To ja lolek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do punktów, które są mi znane.

2. Wyrzucić to, każdy i tak gra skrzynkami USP, GLOCK CZY DEAGLE, bo te skiny już ma, jest ich mało, nie otwierają tych skrzynek, bo się nie opłaca, a kluczami mało kto gra, bo skrzynki mają jakiś większy procent szans na wygraną ustawiony.

3.1. Wystarczy wgrać plugin opóźniający zmianę mapy, na górze ekranu będzie wyskakiwał komunikat "Mapa zostanie zmieniona po zakończonej rundzie" i tyle.

3.2. Do tego co mogę dodać, to jak wyskakuje okienko z dropem, trzeba czasami kliknąć klika razy okey, żeby to okienko zniknęło, nie wiem czemu tak jest, ale to wkurzające strasznie.

5. Dodanie małych mapek, więcej - nie tylko takie 2x2, bo same takie są + shorttrain i india. Jest dużo fajnych aimów czy awp map, które można dodać. I można wrzucić wtedy plugin, coś ala rtv, tylko, żeby zmienić na mniejszą mapę trzeba wpisać "mala mapa" na czacie. Ustawić, aby można było to zrobić, gdy jest mniej niż 10 osób na serwerze.

6. No lag jest, trzeba dojść od czego. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

2. Poprawiona.

3. Poprawiłem galileo, bo ktoś mi je edytował nie wiem kto ale ma opierdziel za grzebanie :P 

3.1.  Nie powinno to występować już, jeżeli dalej będzie napiszcie tutaj. 

4. Przedłużenie zostaje.

5. Ustawiłem tak ze jeżeli ilość graczy jest poniżej 8 grane są małe mapy. Powyżej normalnie duże. 

6.  Sprawdzę w konsoli i logach czy coś się nie partoli.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dnia Thursday, February 09, 2017 o 00:58, Sandrox napisał:

2. Poprawiona.

3. Poprawiłem galileo, bo ktoś mi je edytował nie wiem kto ale ma opierdziel za grzebanie :P 

3.1.  Nie powinno to występować już, jeżeli dalej będzie napiszcie tutaj. 

4. Przedłużenie zostaje.

5. Ustawiłem tak ze jeżeli ilość graczy jest poniżej 8 grane są małe mapy. Powyżej normalnie duże. 

6.  Sprawdzę w konsoli i logach czy coś się nie partoli.  

A co z 1 ?? Aim warn hacking dalej rozwalony. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, co z dropem noży? Jest coś popsute, że na serwerze może z 5 osób ma kosę czy taki mały procent na drop jest ustawiony? Już tyle czasu po aktualizacji i żeby tylko kilka osób miało kosę, to chyba coś jest nie tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×