Skocz do zawartości

Laptop windows 10 problem z fps


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z fps'ami na laptopie. Na kompie mam jeszcze zabytkowego windowsa xp, wystarczy wyłączyć synchronizacja pionową wpisać w console fps_max 1000 i fps max lecą ile karta może.

Problem jest na laptopie przy windowsie 10 Home 64bit,, wyczytałem że trzeba się pobawić więcej aby osiągnąć więcej niż 60fps. Zablokowane mam fps bo cały czas na 60 i widać że dalej blokuje jakieś ustawienie. Sterowniki od karty aktualne. Synchronizacja off i dalej blokują się fpsy na 60. Karty graficzne w laptopie mam 2, zintegrowana intel i dorzucona GF 740M GT widzialem na filmikach na yt że spokojnie na niej da się wyciągnąć wiecej niż te marne 60fps. Czytałem również że dzieje się czasem tak że karta zintegrowana intel blokuje tą dorzuconą.

Na pewno są tu ludzie którzy grają na win10, pomoże ktoś co zmienić w ustawieniach aby wycisnac wiecej fpsow ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 heheheh, problem hehehehhe, pany pomuszcie xD

 

Tak na prawdę jedynym realnym problemem Twojego laptopa jest... Windows 10. System totalnie bezużyteczny, coraz bardziej psuty z update na update. nie dziwota, że masz problem z większą ilością FPS. Ogarnij czy producent Twojego laptopa przewidział sterowniki do wszystkich podzespołów pod Win 8.1 i jeżeli tak, to zrób downgrade do tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
17 minut temu, Dziadunio napisał:

Windows 10 heheheh, problem hehehehhe, pany pomuszcie xD

 

Tak na prawdę jedynym realnym problemem Twojego laptopa jest... Windows 10. System totalnie bezużyteczny, coraz bardziej psuty z update na update. nie dziwota, że masz problem z większą ilością FPS. Ogarnij czy producent Twojego laptopa przewidział sterowniki do wszystkich podzespołów pod Win 8.1 i jeżeli tak, to zrób downgrade do tego systemu.

Co ty gadasz za głupoty. Może dla Ciebie jest bezużyteczny jednak dla osoby umiejącej go dobrze wykorzystać jest o wiele lepszy niż poprzednie wersje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Dziadunio napisał:

@VisTeR.' łap, bo zaczynasz gwiazdorzyć xD

live-preview-potato.png?1515109994347830

 

Przepraszam za spam niezwiązany z tematem, nie mogłem się jednak powstrzymać :D

Nie mogłeś się powstrzymać i wrzuciłeś ziemniaka?

Ja tylko pisze tak ja jest. Może W10 jest  dla was chu**** w wersji Home xD 

Ja mam W10 i jestem bardzo szczęśliwy i nie narzekam :) (oczywiście nie wersje home).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Directx 12 najnowsza wersja wszystko w porządku. Spróbuje z tym wideo w cs juterko rano :)

 

Dzisiaj łupałem chwile na win7 u mnie w domu na kompie stacjonarnym -> kurna bajeczka 400fps i pod 500 i ogiiieeń A tego lapka to nieee no na tych blokujących 60fps wszystko się ścina xd modele dziwnie latają.. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • wQ. odblokował ten temat
W dniu 20.05.2018 o 11:47, kac2203 napisał:

W ustawieniaw csie masz: ustawienia -> wideo -> odznacz vait for vertical sync

Kac coś chyba z tym nie tak. Odznaczam i fpsy dalej zblokowane na 60fps. Wyłącze csa i wlacze jeszcze raz i automatycznie ta opcja jest zaznaczona. To tak powinno być?? 

gl_vsync "0" - w cfg jest. A w wideo jest opcja zaznaczona - to tak powinno być ??

1 godzinę temu, Aragorn napisał:

A po włączeniu gry przełącza Ci się grafa z zintegrowanej na dedykowaną?

Aragoniku tego to ja nie wiem. W sensie nie jestem pewien. W opcjach grafiki nvidi mam ustawione że csa ma odpalać z nviddi. Globalne ustawienia graficzne także mam ustawione aby ciągnęły nvidie. Ale wiesz aż tak też do końca się nie znam. Czy wystarczy tam tylko zaznaczyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Zamiast kombinować z ustawieniami grafiki zacznij od najprostszego :P wpisz w konsoli te komendy, według takiej samej kolejności jak wymieniam: developer 1, gl_vsync 0, fps_max xxx (ile tam chcesz mieć), fps_override 1. Ogólnie sprawa ma się tak że bez developer 1 reszta komend często nie załapuje, :D a override 1 powinno odblokować z tych 100,5 na więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abelku sprawdziłem i nic nie daje. Blokuje się na tym nieszczesnych 60fpsach i koniec. Już nie miałem sił, byłem nawet u 2 informatyków i oni "nie mam pojęcia". Wkurzyłem się i za 150zł kupiłem kompa ;) więcej miejsca zajmuje ale nie ma problemu. Też mam na nim win10 i śmiga bez problemu. Wyciągam ponad 300/400 fps i to mi wystarcza. Byłem cały czas przyzwyczajony na swoim kompie w domu na 200fps śmigać i nie mogłem poradzić sobie z tymi 60 i ścinami lekkimi. Teraz jest idealnie, można temat zamknąć, wszystkim którzy próbowali mi pomóc bardzo dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...