Skocz do zawartości

Problem z FPS


Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Bo kupiłem ostatnio dysk. Dysk mam od jakiegoś faceta prawie z końca Polski i nie ma zwrotu. Wszystko zajechane czyli że co? Typek albo go nie wyłączał albo "kopał" bitcoiny ?  Jesli chodzi o jakieś wymiany sprzętu to planuje w przyszłości kupić lepszy procek i karte graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Prawdopodobnie PC był podkręcany i to mocno, a w momencie sprzedaży osoba od której go brałeś zresetowała ustawienia aby stwarzało pozory dobrego sprzętu.. do kopania bc jest zdecydowanie zbyt słaby ale pewnie chodził całymi dniami bo naprawdę ciężko o tak słabe wyniki. Gierki korzystające z wielu rdzeni jeszcze jako tako będą chodziły i normalnie pograsz ale to jednak nie jest wydajność taka jaką powinien dostarczyć taki sprzęt. Takie coś w sumie można sprawdzić w dosyć łatwy sposób, wystarczy odpalić 10 minut test OCCT(http://www.ocbase.com/) z dużym pakietem danych i jeśli po zakończeniu na wykresach będą bardzo duże wahania to wtedy wiadomo że wcześniejszy właściciel ewidentnie przeginał i nie dbał o sprzęt. 

W kwestii wymiany procka to wszystko zależy od tego jaką masz konkretnie płytę główną bo Twój obecny procek jest obsługiwany na platformach AM2+ oraz AM3. Jeśli masz płytę pod AM3 to jeszcze się znajdzie coś troszkę lepszego ale rewelacji na 100% nie będzie bo nawet 6 rdzeniowe procki pod AM3 mają stosunkowo niskie taktowania, a ceny trzymają bo są ciężko dostępne. Najlepszym wyborem będzie Phenom II X6 1090T o ile właśnie płyta na to pozwoli, a w kwestii grafiki nic mocniejszego od 1050 ti bo nawet i przy takiej karcie w niektórych gierkach może pojawić się bottleneck.

ps: szkoda że nie dałeś znać że coś już bierzesz bo trochę się wkopałeś z tym sprzętem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogłem dać ale nie chciałem już cie męczyć bo ciągle do ciebie pisalem i tak trochę nie ładnie ciągle prosić kogoś o pomoc. A co w przypadku CSGO i nowszych gierek? Będą normalnie chodzić? Mam na myśli inne Battlefieldy jakieś GTA V? Jaką mam płytę to sprawdze po południu bo narazie nie mam takiej możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

https://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A77T/HelpDesk_CPU/

Phenom II X6 1090T lub Phenom II X6 1100T, nic lepszego do tej płyty nie wpakujesz ale w nowszych gierkach z pewnością odczujesz różnicę.

 

Co do CS GO na tym obecnym procku to nawet na nowszych 4 rdzeniowcach od AMD fpsy potrafią mocno skakać chyba że będziesz grał w jakiejś niższej rozdzielczości to jeszcze jeszcze, a nowsze gierki to zależy jakie konkretnie masz na myśli, takie typowe nowości z 2018 raczej nie ma szans, chyba że coś co nie wygląda jakoś pięknie itd itp. 

 

..i na koniec kwestia słuchawek, ja to zawsze byłem za słuchawkami studyjnymi które mają znacznie lepszą jakość audio od swojej cenowej konkurencji z takich "super ultra gamingowych" np coś z firm takich jak AKG, Audio Technica, Shure czy Sennheiser. Jest tylko jeden minus, takie słuchawki często pobierają więcej prądu przez co na płytach głównych ze słabym audio mogą grać sporo ciszej niż powinny. Głównie rozchodzi się o impedancje, czym wyższa tym słuchawki mają mniej szumów, zakłóceń, lepszą jakoś ale jednocześnie na słabszym sprzęcie mogą grać ciszej więc taką maksymalną opcją byłoby coś koło co ma do 65 ohm, powyżej bym nie wychodził, chyba że masz w planach dokupienie jeszcze osobnej karty muzycznej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do słuchawek na chwilę obecną, bo dzisiaj w pracy wpadły mi w rękę takie -> https://www.komputronik.pl/product/235942/pioneer-se-m521.html (tak, pracuję w Komputroniku :p).

Wyglądają na dość masywne, a zarazem wagowo jakoś nie przerażają, w sensie nie jakieś turbo lekkie, ale też nie zwaliście ciężkie, bo ważą 220 gram. Specyfikacja tychże, a zarazem w tym budżecie jest bardzo spoko, a powiedziałbym nawet, że jest mega zajebista. Jedynym minusem tych słuchawek jest to, że mają kabel 3,5m. 

Jednakże pytanie jest też jedno, zależy Ci na słuchawkach z mikrofonem, czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Mikrofon mam już kupiony oddzielnie i dobrze sie sprawuje. Mogą być z lub bez, jeśli mikrofon może sprawiać jakiś problem to może lepiej bez niego :D

Teraz sobie przeglądam takie:

https://www.x-kom.pl/p/349458-sluchawki-przewodowe-patriot-viper-v360-virtual-71.html

Ogolnie wyszukuje tak: https://www.x-kom.pl/szukaj?q=słuchawki_nauszne&f[price][from]=90&f[price][to]=150&f[1900][19350]=1 czy bardziej nie x-kom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tyle dostępnych sklepów z elektroniką, że to głowa mała. Np pro-line, komputronik czy chociażby taki media markt.

 

Ja obecnie korzystam z tych słuchawek i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa -> https://www.x-kom.pl/p/269329-sluchawki-przewodowe-creative-sound-blasterx-h3.html

Warto też porównywać ceny i czytać opinie na ceneo, tam póki co spotkałem się z rzetelnymi opiniami nt. produktów, które zamierzałem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Widać że Creative zna się na rzeczy robiąc takie gamingowe słuchawki bo wszystko poniżej 20hz i powyżej 20000hz to infra i ultra dźwięki których nie usłyszymy o ile nie jesteśmy audiofilami z bardzo dobrym sprzętem, do tego dochodzi 118db także widzę że są naprawdę godne polecenia jeśli chodzi o sam dźwięk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki Ci pomogli pod względem sprzętowym, ja zaś mogę zaproponować parę mankamentów do poprawy (czyt. cfg) : ] Obecnie nadal, chociaż i tak jest lepiej, ale rzadko bywam na forum dlatego polecam Ci użyć starego programu do tworzenia cfg, HLtoolz , bodajże w pasku na górze masz gotowce , 4 pozycje hight fps , normal , low fps , hard fps , wybierz sobie wpierw normal , bo low zmienia tekstury mapy , a hard totalnie miesza, ja tam zawsze grałem na mniejszych detalach więc mi nie przysparza to problemów, mogę pokazać jak wygląda grafika w 1.6 ;] gorzej niż w minecrafcie. Wracając w programie masz opcje dostosowania tych , chyba najważniejszych ustawien (rate, cl rate , cl cmdrate , cl upderate , mp decals , cl backup). Szybko powiem jak to sie liczy i spieerdalam spac , 1MB - 1024KB , to znaczy wejdz na speedtesta , przekalkuluj download i upload na kb lub bity i wypelnij jak w szkole uczyli, generuj na pulpit i wklej calosc do userconfig , jezeli bedziesz kapryśny to daj znac mam jeszcze pare dojebanych usercfg, od 200 linijek comend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie trochę jestem kapryśny xD

Mam kolejny problem: Czasami gdy włączam komputer monitor nie reaguje, nie wyświetla obrazu. Gdy zagladam do komputera świeci sie czerwona dioda podpisana DRAM LED. Patrzyłem na internecie rozwiązania i piszą o zamienienie kości RAM miejscami i czasami u mnie pomagało to że zdejmowalem obudowę, wyjmowalem te kości i próbowałem oczyszczać z kurzu itp i później działał bez zarzutów. Ale przez jakiś tydzień. I właśnie chce ten problem rozwiązać bo nie chce mi sie co tydzień go rozbierać i coś tam zamieniać. W czym problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.12.2018 o 10:39, Rey ♔ napisał:

Mam kolejny problem: Czasami gdy włączam komputer monitor nie reaguje, nie wyświetla obrazu. Gdy zagladam do komputera świeci sie czerwona dioda podpisana DRAM LED. Patrzyłem na internecie rozwiązania i piszą o zamienienie kości RAM miejscami i czasami u mnie pomagało to że zdejmowalem obudowę, wyjmowalem te kości i próbowałem oczyszczać z kurzu itp i później działał bez zarzutów. Ale przez jakiś tydzień. I właśnie chce ten problem rozwiązać bo nie chce mi sie co tydzień go rozbierać i coś tam zamieniać. W czym problem? 

Problemem była kość RAM'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...