Skocz do zawartości
  • Reyuś :)

Macie chomiki?

Siemano. Przychodzę z zapytaniem: macie chomiki? Jeśli tak to jak je nazwaliście i czy są wymagające - jak często myjecie klatke i wymieniacie im ten podkład, ile razy dziennie dajecie im jeść/pić i ogólnie jakie są minusy posiadania tego zwierzaczka ?

:) Pytam się z czystej ciekawości i powiedzmy jakbym miał (bardzo wątpie) kiedyś chomiczka to byłaby taka możliwość, że daje mu rano jeść i pić i ide do szkoły, po 15 przychodze i daje mu kolejną porcje? Bo czasami jest tak, że nikogo nie ma w domu kto mógłby mu dać coś do jedzonka. I czy to jest dobre czy raczej złe dla jego zdrowia i tak dalej...

Jak chcesz się dowiedzieć wszystkiego o chomikach to na fb dołącz do grupy Świat oczami chomika i królika. Najpierw odpowiedź sobie na pytanie, czy masz fundusze na weterynarza, do którego należy chodzić z pupilem co około 3 miesiące i czy masz wystarczająco dużo czasu na opiekę nad nim. Z tego co piszesz to wynika, że średnio :) Poza tym, chomików nie trzyma się w klatce tylko w samli (takie duże, plastikowe przeźroczyste pudełko. Coś jakby na zabawki, tylko musi mieć odpowiednią wielkość, nie pamiętam ile litrów) lub lepiej w dużym akwarium. 

Chomikom nie dajemy samej karmy i owoców / warzyw. Potrzebna jest im urozmaicona dieta. Należy im dawać różne zioła i suszone robaki (też nie pamiętam jak się nazywają. W zoologicznych powinny być w małych, plastikowych kubeczkach). 

Co do sprzątania lokum, to różnie. Sprząta się co około tydzień, nawet wcześniej. Zależy jak bardzo nabrudzi. Trociny muszą być odpylone. Trochę trudno takie znaleźć w stacjonarnych sklepach. Zazwyczaj tylko przez internet można kupić. 

Reszty dowiesz się na grupie na fb, która podałam na początku. 

Ja nie mam chomika i nigdy nie miałam, bo ich po prostu nie lubię xd Jednak wiem o nich prawie wszystko, tak jak o innych zwierzętach domowych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się