Skocz do zawartości

Macie chomiki?


Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Przychodzę z zapytaniem: macie chomiki? Jeśli tak to jak je nazwaliście i czy są wymagające - jak często myjecie klatke i wymieniacie im ten podkład, ile razy dziennie dajecie im jeść/pić i ogólnie jakie są minusy posiadania tego zwierzaczka ?

:) Pytam się z czystej ciekawości i powiedzmy jakbym miał (bardzo wątpie) kiedyś chomiczka to byłaby taka możliwość, że daje mu rano jeść i pić i ide do szkoły, po 15 przychodze i daje mu kolejną porcje? Bo czasami jest tak, że nikogo nie ma w domu kto mógłby mu dać coś do jedzonka. I czy to jest dobre czy raczej złe dla jego zdrowia i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak chcesz się dowiedzieć wszystkiego o chomikach to na fb dołącz do grupy Świat oczami chomika i królika. Najpierw odpowiedź sobie na pytanie, czy masz fundusze na weterynarza, do którego należy chodzić z pupilem co około 3 miesiące i czy masz wystarczająco dużo czasu na opiekę nad nim. Z tego co piszesz to wynika, że średnio :) Poza tym, chomików nie trzyma się w klatce tylko w samli (takie duże, plastikowe przeźroczyste pudełko. Coś jakby na zabawki, tylko musi mieć odpowiednią wielkość, nie pamiętam ile litrów) lub lepiej w dużym akwarium. 

Chomikom nie dajemy samej karmy i owoców / warzyw. Potrzebna jest im urozmaicona dieta. Należy im dawać różne zioła i suszone robaki (też nie pamiętam jak się nazywają. W zoologicznych powinny być w małych, plastikowych kubeczkach). 

Co do sprzątania lokum, to różnie. Sprząta się co około tydzień, nawet wcześniej. Zależy jak bardzo nabrudzi. Trociny muszą być odpylone. Trochę trudno takie znaleźć w stacjonarnych sklepach. Zazwyczaj tylko przez internet można kupić. 

Reszty dowiesz się na grupie na fb, która podałam na początku. 

Ja nie mam chomika i nigdy nie miałam, bo ich po prostu nie lubię xd Jednak wiem o nich prawie wszystko, tak jak o innych zwierzętach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...