Skocz do zawartości

[PORADNIK] Jak zwiększyć pojemność partycji systemowej (C)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dzisiejszym poradniku, pokażę Wam jak zwiększyć pojemność partycji systemowej (C).

Uwaga! Nie ponoszę odpowiedzialności za utracone pliki. Tylko wykonanie czynności w kolejności, którą przedstawiam, gwarantuje prawidłowe zwiększenie pojemności partycji "C"!

 

1. Należy wejść w start i wpisać "Zarządzanie komputerem" -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami.

 

2. Wykorzystamy pamięć partycji, która znajduje się po prawej stronie dysku C (w moim przypadku, jest to dysk E)

Uwaga! Przed przystąpieniem do dalszego punktu, przenieś wszystko z partycji, którą będziemy modyfikować (u mnie to partycja E), gdyż w przeciwnym razie, utracisz wszystkie pliki z tej partycji!

 

3. Po przeniesieniu i oczyszczeniu partycji (moja partycja to E), w zarządzaniu dyskami klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Zmniejsz Wolumin...". Zmieniamy wolumin tak, aby pozostałość partycji (moja E) była dodatkową pojemnością dla partycji C (przykładowo, jeżeli mamy 50 GB na dysku [*E] i chcemy żeby 10  GB poszło dla "C", w "Wprowadź ilość miejsca do zmniejszenia (w MB)", dajemy 40 GB).

 

4. Pojawi się "Wolne miejsce". Klikamy PPM i dajemy "Nowy wolumin prosty..." i przechodzimy przez kreatora.

 

5. Po utworzeniu nowe partycji (w moim przypadku "H"), usuwamy partycję, której miejsce przeznaczymy dla pamięci systemowej (w moim przypadku "E"), klikając na daną partycję PPM i wybierając opcję "Usuń wolumin..."

 

6. Teraz wystarczy kliknąć PPM na partycję C i wybrać opcję "Rozszerz wolumin...", zwiększyć ile się da i gotowe.

 

ABY BYŁO PROŚCIEJ, UDOSTĘPNIAM FILM MOJEGO AUTORSTWA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...