Skocz do zawartości

Bry dzień


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już ktoś proponował, ale może była by możliwość zastosowania systemu asyst? 

Jeden punkcik za asyste dużo by nie zmienił na tych łatwiejszych broniach, a jednak na scout czy pistolecikach byłaby to nie oceniona pomoc. 

 

Edit.

No i można by było naprawić błąd z komendą rtv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szczery napisał:

jak blad z komenda rtv?

po wpisaniu wyskakuje informacja, że mapa zostanie zmieniona po rundzie, no ale to DM wiec nie ma rund. Przydałoby się ponieważ w momencie gdy wyjdzei paru graczy strasznei źle sie gra na mapach typu dd2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komenda /timeleft również nie działa i pojawia się przy tym taki sam komunikat o zmianie mapy w następnej rundzie. Jak teraz zostałem sam na serwerze to po użyciu rtv i przegłosowaniu innej mapy nic się nie stało, no i nie można też sprawdzić ile czasu do końca rundy pozostało, czyli tak jakby zmiana mapy została zignorowana.

Osobiście jestem przeciwny systemowi asyst, zwłaszcza że pistolety wbija się aż odrobinę za szybko. Jest spore ryzyko, że faworyzowałby on zbytnio graczy strzelających wszystkich po nogach i nie zabijających nikogo, albo też niektórzy gracze znaleźliby jakiś nieuczciwy sposób na szybsze zdobycie XP-a poprzez jakieś spamowania, strzelanie non-stop itp. No i nic nie sprawia takiej przyjemności (lub z drugiej strony - nic tak nie wkurwia) jak dobijanie rannych i zgarnianie (utrata) XP-a.

Za to 2 autoszmaty pod rząd to już jak dla mnie lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun ONLY DD2 / AIM HS

Poprawione, aby wymusisz rtv potrzeba 4graczy (nie botow) jak sie nie spisze to ograniczy sie do 3 graczy, maksymalnie. I mapa zmienia sie po zakonczonym vote.

Asysty juz testowalem i na razie moj plugin nie spisuje sie na tym serwerze, sprobuje cos innego poszukac w wolnej chwili i jak mnie chec nabierze ^^ Sprostowanie do komentarzu Finroda, asysta spelniala by zadanie przy obrazeniach powyzej 80dmg(zwazajac na graczy z VIP 150hp) , bardzo czesto tak sa podpierdalane fragi, wiec xp by i tak wpadal jakis tam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Szczery napisał:

Asysty juz testowalem i na razie moj plugin nie spisuje sie na tym serwerze, sprobuje cos innego poszukac w wolnej chwili i jak mnie chec nabierze ^^ Sprostowanie do komentarzu Finroda, asysta spelniala by zadanie przy obrazeniach powyzej 80dmg(zwazajac na graczy z VIP 150hp) , bardzo czesto tak sa podpierdalane fragi, wiec xp by i tak wpadal jakis tam 

moze 70 dmg? przy scoucie czesto wpada dmg 73 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Finrod napisał:

Za to 2 autoszmaty pod rząd to już jak dla mnie lekka przesada.

Gram z Tobą nie od dzisiaj, dobrze wiesz, że zawsze były 2 autoszmaty przed krową i jakoś nigdy nie zgłaszałeś w tej kwestii protestów, a jakoś nagle zaczęło Ci to przeszkadzać. Poza tym, przedmiotem dyskusji w tym temacie nie jest jak są poukładane bronie na poziomach, a system asyst oraz problematyczne działanie komendy RTV i tego proszę się trzymać.

 

14 godzin temu, Envi3 napisał:

po wpisaniu wyskakuje informacja, że mapa zostanie zmieniona po rundzie, no ale to DM wiec nie ma rund. Przydałoby się ponieważ w momencie gdy wyjdzei paru graczy strasznei źle sie gra na mapach typu dd2

@Szczery zgłaszałem Ci to osobiście bambaryło jedna. I dla twojej informacji, boty nie mają nic wspólnego z wymuszaniem komendy rtv, ze względu na ich zerową interakcję z pluginem od głosowania. Sposób działania opisany powyżej tyczy się też map, na których nie ma waypointów oraz spawnów dla botów np. taki Nuke 2x2, zatem po co plugin, który działa w opisany sposób, skoro gracze używają go do wymuszenia zmiany mapy w niekorzystnych dla rozgrywki warunkach, a mimo to muszą de facto dotrwać do końca czasu mapy. Tak działające RTV sprawdzi się na serwerze takim, jak tutejszy 4maps, a nie serwerze, którego główną podstawą gry jest właśnie deathmatch, który praktycznie jest niekończącą się pojedynczą rundą, ograniczoną jedynie czasem trwania mapy. Swoją teorię jak i powyższą rozpiskę zobrazuję przykładem z dnia dzisiejszego. Wszedłem na serwer, gdzie trwała mapa mirage 2x2, a na niej nie ma botów. Do końca mapy zostało 11,5 minuty, zatem wpisałem RTV, żeby wymusić zmianę mapy, na taką, gdzie one są (co równie dobrze mogłem zrobić po prostu w konsoli). Po przeprowadzeniu (jednostronnego) głosowania, pojawiła się informacja o zmianie mapy na koniec rundy i komenda timeleft na czacie informowała o tym samym. Dlatego wnoszę o przywrócenie poprzedniej wersji RTV na serwer, bo ona działała prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GandalfBialy napisał:

Gram z Tobą nie od dzisiaj, dobrze wiesz, że zawsze były 2 autoszmaty przed krową i jakoś nigdy nie zgłaszałeś w tej kwestii protestów, a jakoś nagle zaczęło Ci to przeszkadzać. Poza tym, przedmiotem dyskusji w tym temacie nie jest jak są poukładane bronie na poziomach, a system asyst oraz problematyczne działanie komendy RTV i tego proszę się trzymać.

 Dobrze, to przy okazji ja jeszcze poproszę o poprawne nazywanie tematów, bo temat 'bry dzień' może być o wszystkim i o niczym. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Finrod napisał:

 Dobrze, to przy okazji ja jeszcze poproszę o poprawne nazywanie tematów, bo temat 'bry dzień' może być o wszystkim i o niczym. Dziękuję!

Nie ma zasady, żeby konkretnie nazywać tematy, liczy się głównie treść pierwszego posta, w którym dokładnie jest opisany problem. Nie szukaj dziury w całym. Niniejszym ucinam dyskusję na tematy nie związane z oryginalnym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun ONLY DD2 / AIM HS

Jaśnieoświecony @GandalfBialy wejdź zaś w /cstrike/addons/amxmodx/configs/ i wyszukaj pliku plugins-map_manager.ini  naduś na niego prawym i usuń, a następnie w plugins.ini włącz galileo.amxx usuwając średnik. 

Dziękuje za uwagę 

 

Kompetentna osoba na odpowiednim stanowisku, bardzo odpowiedzialna funkcja ^^ mam nadzieję że wiesz co każda z literek robi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Szczery napisał:

Jaśnieoświecony @GandalfBialy wejdź zaś w /cstrike/addons/amxmodx/configs/ i wyszukaj pliku plugins-map_manager.ini  naduś na niego prawym i usuń, a następnie w plugins.ini włącz galileo.amxx usuwając średnik. 

Dziękuje za uwagę 

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami z Visterem jestem uprawniony jedynie do edycji pliku users.ini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun ONLY DD2 / AIM HS
W dniu 22.01.2023 o 15:59, Finrod napisał:

To prawda, a ponowne wpisanie rtv powoduje kolejne problemy, np. wyświetlenie komunikatu: 'Już anulowałeś głosowanie. Pozostało głosów...', co nie jest prawdą. Poprzednia wersja działała na pewno o wiele lepiej.

// Wymagana liczba głosów do wcześniejszego głosowania.
mapm_rtv_players "4"
 

Na to co przed chwila przetestowałem na serwerze przy obecnosci @Finrod wychodzi na to ze rtv działa, teraz nie rozumiem tego wyzej co bylo pisane. Dlaczego robicie w przyslowiowego chuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun ONLY DD2 / AIM HS

Galileo też od 4 łapało więc nie rozumiem, zresztą gdybym wtedy ustawił na 1 to przy pierwszym wpisaniu rtv wyskakiwaloby menu vote ,mimo że reszta serwera może by nie chciała.

Nie rozumiem twojego tępego myślenia w tej chwili, żeby tylko się dojebac do czegoś co ja zrobiłem, a tobie przez lata się nie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, że próbuje Ci dojebać, tylko zwracam uwagę na to, że nie działa to tak jak powinno. Przy wcześniejszym RTV mogłem zmienić mapę będąc na serwerze SAM, w obecnej wersji to nie działa w taki sam sposób. To stanowi problem. Przykład? 

Poprzednia wersja: mapa bez botów np. gg_33_smaan, wchodzę na pusty serwer, wpisuję rtv, jest zmiana mapy

Obecna wersja: warunki te same, wpisuję rtv, potrzebuje jeszcze 3 graczy i nie dochodzi do głosowania.

Wytłumacz mi gdzie w tym sens i logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun ONLY DD2 / AIM HS
2 godziny temu, Szczery napisał:

, zresztą gdybym wtedy ustawił na 1 to przy pierwszym wpisaniu rtv wyskakiwaloby menu vote ,mimo że reszta serwera może by nie chciała.

Odpowiedz teraz na to, bo napisałeś teraz z zachowaniem intelygencji którą podniosłeś z dywanu ale nadal wracasz do 'poprzednich' wersji, staroci .. się dziw że mówią tak na ciebie, teraz wyjaśnij w tym temacie ludziom że wg ciebie - to co mi napisałeś "bo po co poprawiac cos, co jest dobrze zrobione i dziala?" Wiec najlepiej sie zestarzec w obsranych majtkach i nic nie zmieniac, bo sa wygodne i twoje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szczery napisał:

napisałeś teraz z zachowaniem intelygencji którą podniosłeś z dywanu

Osobiste wjazdy sobie schowaj do kieszeni, bo to nie miejsce do tego.

Próbuję Ci cały czas wytłumaczyć, że to nie jest problem tylko dla mnie, ale i dla casuali i stałych graczy serwera. Stworzyłeś rozwiązanie, które nie zawsze działa w praktyce (minimum 4 graczy na serwerze do rtv) i bardzo podatne na exploitowanie. Galileo brało pod uwagę to, że komendę musi wpisać 50% graczy, gdzie teraz nawet przy pełnym serwerze wystarczy 4 typa do rtv i zmianę mapy praktycznie co 2 minuty. Nie wiem po co brniesz cały czas w narrację, że jest gitówa i wszystko działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • *MiyaGu* zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...