Skocz do zawartości

Wywiad - M3ntos


taids

Rekomendowane odpowiedzi

Reporter: taids
Osoba, z którą przeprowadzam wywiad: M3ntos

 

Witaj M3ntos! Przedstaw się nam, aby wszyscy mogli poznać twoją osobę.

Witaj taids, mam na imię Mateusz, mam 17 lat.

Do jakiej szkoły uczęszczasz?

Aktualnie uczęszczam do Technikum Informatycznego.

Powiedz nam czym się interesujesz, co robisz w wolnych chwilach?

Interesuję się programowaniem oraz muzyką, w wolnych chwilach łowię ryby, idę z kumplem na piwo. Ogólnie mam mało czasu na zainteresowania, ze względu na duże poświęcanie się w prowadzeniu sieci.

Jakieś plany na przyszłość? Ciche marzenia?

Póki co nie mam jakichś większych planów na przyszłość, zamierzam skończyć szkołę średnią, a później może studia.

Gdzie spędziłeś wakacje, które niestety już się zakończyły?

Pierwsze dwa tygodnie spędziłem w Sztutowie, pod namiotem, natomiast kolejną część nudziłem się w domu.

W takim razie od czego zaczęła się twoja przygoda związana z kanterem i jak to wszystko się dalej toczyło?

Był to rok 2010, kolega namówił mnie do wspólnej gry w Counter Strike na serwerze Diablo Mod. Niestety pokazał mi co to aimbot, więc korzystałem z tego dopalacza. Otrzymywałem liczne bany, ale restartowałem router i dalej jazda... Po około tygodniu znudziło mi się czitowanie, założyłem konto Steam i kupiłem klucz. Grałem na serwerach FFA, FFA+BF2 oraz COD, brałem udział w kilku mixach. Nie wiązałem nigdy z CS-em jakichś większych osiągnięć, bycia ofesjonalnym graczem, posiadaniem własnego serwera itp. Pewnego dnia kumpel zaproponował mi postawienie serwera CS z COD MOD-em, kupiliśmy 16 slotowy serwer na ownserver. Nie posiadaliśmy forum przez około 2 tygodnie, ale w końcu z pomocą pewnej osoby udało nam się, sieć nazwaliśmy "eXtremeKillers". Pamiętam jak pierwszy raz serwer się zapełnił po około miesiącu, szybko dokupiłem 6 slotów. Niestety na marne ponieważ to był tylko chwilowy skok, a średnio grało 5 osób. Kolega zaproponował zwiększyć maksymalny poziom do 40001, ze względu na małą liczbę takich serwerów i zainteresowanie nimi. Był to bardzo dobry wybór ponieważ ilość graczy nagle skoczyła, niestety wszystko sam musiałem dalej robić ze względu na to iż jemu znudziło się pełnienie funkcji administratora sieci. Kilka dni później dołączył do mnie inny kolega z serwerem 10 slotowym na ownserver, był to COD tym razem 4001. Postawiłem także 16 slotowy serwer surfa tym razem na nolags, żałowałem tego ponieważ serwer był niedostępny przez 2 tygodnie z winy hostingu. Po tym wszystkim otrzymałem rekompensatę w postaci przedłużenia serwera o miesiąc - żenada. COD 40001 większość dnia był pełny, na COD 4001 i Surf grało średnio po 5 osób, więc sieć w miarę dobrze prosperowała. Po niecałych dwóch miesiącach istnienia sieci otrzymałem propozycję od Twina w sprawie współpracy. Współpraca wyszła nam całkiem dobrze ponieważ po roku z 5 serwerów średnio zapełnionych, zrobiło się 14 prawie ciągle pełnych.

Twin wspomniał, że namawiał cię 2 dni do współpracy, aby wspólnie prowadzić pochylnia. Nad czym się zastanawiałeś i co cię skłoniło do tego, żeby w końcu się zgodzić?

Zastanawiałem się nad tym, czy nie chce mnie oszukać. Wiele jest przypadków, gdy ktoś dołączy z serwerem i zostaje z niczym. Do przyłączenia skłonił mnie staż Twina w prowadzeniu sieci ponieważ pochylnia miała już rok, ja byłem nowy i nie do końca wiedziałem co jest potrzebne do dobrego prosperowania sieci.

Jesteś zadowolony z aktualnych osiągnięć sieci, czy może oczekujesz czegoś więcej?

Jestem zadowolony, ale oczekuję czegoś więcej, chociażby wprowadzenia nowych gier nie tylko Counter Strike 1.6.

Warto było dołączyć do Twin''a i razem prowadzić tą sieć, czy wolałbyś wrócić do tego, co sam kiedyś stworzyłeś?

Warto było dołączyć, ze względu na podział pracy. Ja zajmuję się serwerami, natomiast Twin forum. Z resztą samemu myśleć nad wszystkim jest ciężko "co dwie głowy to nie jedna".

Chciałbyś aby wszystko czym do tej pory się zajmujecie w najbliższym czasie rozwinęło się jeszcze bardziej, czy lepiej pozostać przy tym co jest i rozwinąć to, jak tylko się da?

Chciałbym, aby to co do tej pory osiągneliśmy rozwinęło się jeszcze bardziej, pójść w kierunku sieci serwerów gier, a nie tylko sieci serwerów Counter Strike.

Jakieś plany w przyszłości związane z serwerami, które podwyższą jakość i wydajność?

Tak, w przyszłości mam zamiar kupić serwer dedykowany, wtedy wydajność serwerów powinna się zwiększyć. Hostingi nie będą miały pretensji, że zużywamy im za dużo zasobów maszyny.

Jak wyobrażasz sobie swoją dalszą karierę na pochylni za 2-3 lata, jeżeli sieć będzie tak genialnie prosperowała, a ty będziesz miał czas matury, potem wybór studiów i życie dorosłe. Wyobrażasz sobie takie połączenie?

Raczej nie zrezygnuję z sieci podczas matury/studiów. Zwyczajnie będę poświęcał mniej czasu niż obecnie.

W jaki sposób układa się twój stosunek między graczami i użytkownikami forum?

Mój stosunek między graczami i użytkownikami forum układa się dobrze, nie ma jakichś większych zatargów. Niestety natrafiam na osoby, które mają do mnie żal o to, że zabrałem im admina/moderatora/dałem bana, są to jedyne przypadki konfliktów.

Co zaważyło na tym, że modom typu COD poświęcasz tyle czasu i są one na pierwszym miejscu jeśli chodzi ogólnie o serwery? Czy to twoja mocna strona? A może chcesz zaskakiwać co raz to nowych graczy pochylni?

COD MOD to mój pierwszy serwer, najwięcej się na nim nauczyłem, a także najwięcej poświęciłem czasu na jego modyfikowanie. Myślę, że niczym więcej nie zaskoczę graczy ponieważ hosting mi na to nie pozwala.

Skąd pomysł na nick, pod którym się prezentujesz?

Pomysł na nick wziął się od mojego przezwiska w "realu", natomiast przezwisko od nazwiska, którego nie ujawnię.

Czy ktoś taki jak ty, czyli człowiek poświęcający tyle czasu na to co robi, ma czas na życie poza kręgiem wirtualnym? Wyjście na przysłowiowe piwo?

Oczywiście, jeśli tylko jest taka okazja zostawiam komputer w spokoju.

Masz jakiś ulubiony gatunek muzyki bądź ulubionego wykonawcę?

Moim ulubionym wykonawcą jest mało znany "HuczuHucz", z reguły nie przepadam za rapem, ale jego utwory są dosyć życiowe i wpadają w ucho.

Gdy masz chwilę wolnego czasu sięgasz po książkę, czy wolisz obejrzeć jakiś film?

Nie przepadam za czytaniem książek, wolę obejrzeć film.

Dziękuje za fatygę i udzielenie mi odpowiedzi na moje pytania.
Miłego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huehue wkońcu doczekałem się wywiadu od strony m3ntosa:P czytało się miło w takim stopniu, że aż przeczytałem reportaż 2x OoO Szkoda będzie M3ntosa jak odejdzie "kiedyś" z pozycji na jakiej jest dotychczas:/ acz kolwiek życie prywatne jest ważniejsze, niż jakieś gry rozrywkowe, lecz niektórzy w taki sposób zarabiają na życie^^ nie wiem jak będzie w przyszłości, ale było by fajnie jak ta serverownia rozwinęła się w takim stopniu aby mogli zarabiać "duże pieniążki" jednocześnie, by uszczęśliwiać miłą atmosfera w grze jak i na forum:P kochana pochylnia:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...