Jump to content
 • Twin

  Regulamin adminów serwerów Counter-Strike

  Zanim zrobisz cokolwiek:

  §1. Otrzymując stanowisko administratora, otrzymujesz także w pewnym stopniu władzę na serwerze. Pamiętaj, że nadużywanie władzy jest szkodliwe dla zdrowia.
  §2. Normalnym jest to, że reprezentując Pochylnia.pl nie powinieneś działać na jego szkodę, chyba, że od początku miałeś taki zamiar. W takim wypadku osoba, która przyznała Ci admina nie poznała się na Tobie do końca i zamiast bana dała Ci to stanowisko.
  §3. Wszystko, co robisz jako admin powinno mieć swój powód. Dla zabawy to możesz sobie wyłączyć komputer i wyjść na dwór lub pole (jak kto woli).
  §4. Jeśli gracze nie chcą zmiany mapy, to jej nie zmieniasz, bo tak Ci się podoba. Nie jesteś pępkiem świata.
  §5. Normalną rzeczą jest to, że jeśli TY dostałeś admina, to TY i TYLKO TY możesz z niego korzystać. Nie przyjmuje się usprawiedliwień typu "brat banował bo się nie wylogowałem". Nie interesuje nas to, jak zabezpieczyłeś się przed małym terrorystą.
  §6. Jako admin oznajmiasz, że będziesz jak najczęściej odwiedzał forum. W razie skargi na Ciebie, to Ty musisz się w niej wypowiedzieć. Gorzej dla Ciebie, jeśli tego nie zrobisz.
  §7. Robiąc demko graczowi musisz się upewnić, że zostało ono zapisane. Liczymy, że wiesz przynajmniej jak się je nagrywa. Jeśli nie to komenda "record" będzie pomocna w tej sprawie.
  §8. Admin ma obowiązek udzielić odpowiedzi na pytania/prośby graczy. W końcu od tego jesteś, żeby pomagać graczom.
  §9. Przed daniem bana permanentnego (oprócz screenshotów) admin musi nagrać demko (w razie braku HLTV), ukazujące słuszność bana. Jeśli na serwerze obecny jest Recorder HLTV to możesz spać spokojnie.
  §10. Używamy standardowych powodów banów. Własny powód wpisujemy, jeśli wykroczenie, które popełnił gracz nie odpowiada żadnemu z powodów standardowych.
  §11. Niektórzy zapominają o tym, że nie powinniśmy używać wulgaryzmów w powodach banów. Nawet jeśli banowany gracz to nieudany klon człowieka.
  §12. Po otrzymaniu ostrzeżenia masz tydzień czasu na jego odpracowanie. W innym wypadku zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. 


  Czasy banów:
  1. Czitowanie (aimbot, speedhack): ban na zawsze.
  2. Wchodzenie na server z aktywnym banem: ban na zawsze
  3. Puszczanie muzyki na serwerze: kick lub ban od 15 min do 4h
  4. CELOWE reklamowanie innych serwerów niż Pochylnia.pl: 1x ostrzeżenie, za drugim razem ban 1 dzień - 1 tydzień
  5. Duży ping: kick lub ban od 5min do 4h
  6. Obrażanie admina: ban do 24h z wcześniejszym ostrzeżeniem
  7. Pisanie na say o cheaterach: ban do 4h z wcześniejszym ostrzeżeniem
  8. Lamienie: kick lub ban od 5min do 1h
  9. Obrażanie innych graczy: ban od 5min do 24h z wcześniejszym ostrzeżeniem
  10. Podszywanie się: kick lub ban od 5min do 24h (w skrajnych przypadkach grozi nawet ban permanentny).
  11. Przeszkadzanie w grze innym graczom (blokowanie, ciągłe rzucanie fleszy pod nogi swojego teamu): kick lub ban od 15 min do 24h z wcześniejszym ostrzeżeniem
  12. Nadużywanie mikrofonu: kick lub ban od 5min do 24h
  13. Zajmowanie slota na spect (serwer musi być pełny): kick
  14. Zabijanie zakładników: kick lub ban od 5min do 1h
  15. Nie wykonywanie celów mapy: kick lub ban do 1h z wcześniejszym ostrzeżeniem
  16. Wykorzystywanie bugów mapy/serwera: ban od 5min do 24h
  17. Spam granatami: kick lub ban od 5min do 4h
  18. Omijanie cenzury (jeśli takowa jest na danym serwerze): ban 4h


  Jeśli pierwszy raz o tym słyszysz to zastanów się, czy składać podanie:

  1. AMXMODMENU
  Amxmodmenu to miejsce, gdzie masz wszystkie opcje admina. Możesz tam w łatwy sposób, bez komend banować, kickiować, robić ss'y itp. Nasza sieć preferuje używanie amxmodmenu, o co jesteś właśnie proszony. Bindowanie amxmodmenu wygląda tak: bind "klawisz" "amxmodmenu".

  2. Robienie SS'ów
  Screenshoty są jak na razie prawie najpewniejszym sposobem na wykrycie u kogoś wh. Żeby je zrobić wystarczy, że w amxmodmenu wciśniesz klawisz 8. (zrób screenshoty) oraz wybierzesz gracza. Plugin zrobi mu 5 ss'ów i automatycznie go zbanuje.

  3. Banowanie za czity
  Jeżeli ktoś ma aima lub sh, możesz mu dać bana bez ss'ów bo np. aima ss'y nie wykryją. Jeśli na serwerze jest w danym momencie HLTV to nie musisz nagrywać demka jako dowodu. Jeśli z jakiegoś powodu HLTV nie ma, to w razie odwołania Twoje demko będzie dowodem winy zbanowanego. Banujesz go na zawsze z powodem "Czitujesz". Demko lub link do HLTV wstawiasz, gdy ktoś odwoła się od bana. Demko musisz zachować na 3 dni.

  4. Kanał admina (admin say)
  Jeżeli ktoś zgłasza Ci czitera, niezwłocznie wchodzisz na "specta" i go oglądasz. Jeżeli ktoś pisze o cziterach na say, ignorujesz go, mutujesz lub banujesz.

  5. Używanie "[email protected]@"
  W HUD pisz tylko ważne informacje. Nie witamy się, śmiejemy z czegoś itp. na środku ekranu. Od tego jest czat.

  6. Ban na cfg 
  Jeżeli kogoś nie możesz zbanować, bo ma anty-bana lub gra na aktywnym banie możesz mu dać bana na cfg. Możesz to zrobić poprzez kliknięcie na 3 karcie amxmodmenu przycisku 1. Ban CFG.

  7. Zmiana mapy
  Nie możesz zmieniać map według własnego uznania. Jeżeli serwer miał crash'a, możesz zrobić vote na inną mapę. W innych przypadkach zabraniamy robienia vote.

  8. Halucynacje
  Plugin służy jako narzędzie do wykrywania graczy używających wallhacka. Stosuje dość specyficzną metodę. Sposób łapania cheaterów "Na ducha": model gracza z przeciwnej drużyny ukazuje się gdzieś na mapie i jest widoczny tylko przez tych, którzy wallhacka używają, i przez adminów, którzy oglądają grę na spectacorze.
  "Halucynacje" działają tylko na gracza, którego aktualnie grę oglądamy. Gracze bez cheatów nie zauważą tego efektu.

  Aby rozpocząć halucynacje admin musi w danej chwili oglądać gracza. Uruchamia halucynacje dla gracza (przycisk 8. w amxmodmenu, zmieniamy ze Zrób screenshoty na Halucynacja i klikamy na gracza).
  Admin musi być na spectatorze!
  Powinien wyświetlić się komunikat o starcie halucynacji. Jeżeli wyświetla się błąd, że nie znaleziono wolnego miejsca, należy próbować aż pojawi się komunikat startowy.
  Jeżeli gracz zacznie strzelać do "ducha" lub mu się przyglądać, to znaczy, że możemy podejrzewać go o grę na Wallhacku.
  Niestety w tej chwili część czitów jest odporna na tę metodę. Jeśli halucynacja jednoznacznie nie wykaże, że gracz używa wspomagaczy, to nie należy z góry uznawać, że jest czysty.
   

  UWAGA!
  Admin nie może używać opcji odbanowania gracza! Wszystkie próby łamania tego zakazu będą wykrywane, a admini zostaną ukarani utratą admina bez wcześniejszego ostrzeżenia!

  KAŻDY NOWY ADMIN MA OBOWIĄZEK ZAPOZNANIA SIĘ Z WAŻNYMI TEMATAMI / INFORMACJAMI ZAMIESZCZONYMI W ADMINS ROOM.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest
  This topic is now closed to further replies.

  ×