Skocz do zawartości

Liga Mistrzów 2017


MafiOozo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo, wczoraj były walentynki a wraz z Nimi rozpoczął się wyczekiwany przez wielu fanów piłki nożnej etap-Liga Mistrzów!! Wiele wspaniałych meczy, wiele emocji i krzyków. Litry wypitego piwa i kilogramy przejedzonych chipsów przed telewizorami ;) Mam nadzieję, że znajdą się na tym forum fani w/w przeze mnie rzeczy i dodatkowo udzielą się w tej dyskusji, napiszą co ich boli, jakieś swoje spostrzeżenia, było by miło i przyjemnie ;)

Nie miałem okazji oglądać żadnego meczu na żywo z powodu wieczoru spędzonego w pracy do 22:30 więc opierać się będę głównie na skrótach, które właśnie w tej chwili nadrabiam i przy okazji przelewam swoje spostrzeżenia na pochylnię ;)

1. PSG-Barcelona 4:0
No właśnie, nie mogło się moje zestawienie zacząć od innego meczu. Najbardziej prestiżowy mecz z wczorajszego dnia. Oglądam skrót, patrzę na wynik i własnym oczom nie wierzę. Co prawda cieszy mnie ten wynik bo od zawsze byłem Madridistą i nie darzę Dumy Katalonii wielką sympatią aczkolwiek mam szacunek i poszanowanie do rywala. Barcelona mało widoczna w tym spotkaniu. PSG ewidentnie królowało na trawie. 4 bramki. 2 po błędzie Messiego co jest dla mnie totalnym szokiem, że po jego stracie pada bramka, co tak rzadko się przecież zdarza. Cavani nie zatrzymuje swojego licznika bramek i punktuje w tym sezonie bez żadnych skrupułów.

2. Benfica-BVB 1:0

Nie chce mi się załadować już żaden skrót, jak ożyje to napisze :D

3. Real Madryt-Napoli 3:1
Ja jako odwieczny fan Realu nie mogę wypowiadać się w sposób zły o swoim ukochanym klubie ale w sumie nie mam powodów do tego aby źle mówić. Początek meczu, piękny strzał Insigne. Piękny dlatego, że zdobyty "głową" po wcześniejszej ocenie sytuacji i złemu ustawieniu Navasa. Uderzył sprytnie, przy słupku i to w sumie jest błąd bramkarza ale z drugiej strony ogromny kunszt napastnika. Bramka Benzemy tak samo nie była przypadkowa. Piękne dogranie Carvajala i błąd obrońcy przy asekuraji napastnika. Bramka na 2:1 Toniego. Aż dziw, że zdobył on bramkę bo zdobywa je bardzo rzadko i nie taka jego rola w zespole lecz zdobył ją w swoim stylu. Silny strzał przy słupku po ziemi, zazwyczaj takie bramki widzimy w jego wykonaniu. Następnie, przecudowny strzał Casemiro. Podejrzewwam, że gdyby miał to powtórzyć, sprawiło by mu to duże problemy ale najważniejsze, że udało sie to w meczu. Piękny strzał po długim słupku. Tutaj nie zawinił nikt, po prostu był to piękny strzał i praktycznie nie do obrony. Mecz pasjonujący ale też cieszy fakt gry Piotrka bo rozegrał bodajże 75 min i to solidne 75 min. Dodatkowo wiadomo, Arek pojawił się na boisku co bardzo cieszy i napawa nadzieją, że wróci na swój dawny poziom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PSG - Barcelona 

Ten mecz oglądaliśmy. Piękny pokaz skuteczności w wykonaniu PSG oraz bezradności i braku skuteczności w wykonaniu Barcelony. :)

2. Benfica - Borussia

Meczu nie widziałem, ale obejrzałem sobie skrót. Ten mecz Dortmund przegrał na własne życzenie. Benfica miała 1 strzał na bramkę, a oni przez większość czasu byli przy piłce, mieli 3 razy więcej sytuacji bramkowych, mieli karnego, a i tak przegrali. Zresztą Aubemayang też się popisał tym karnym. Strzał w środek bramki na wysokości rąk bramkarza... 

@MafiOozo Jak dalej nie widziałeś skrótu, to łap - http://www.meczyki.pl/skroty/73912/benfica_lizbona_borussia_dortmund_10.html

Środowe mecze widziałem oba, bo oglądaliśmy je na 2 monitorach ;)

3. Real - Napoli

No niestety, ale Real w tym meczu nie pozwolił Napoli na zbyt dużo. Szybko ich zamknęli i kontrolowali grę. Na początku Napoli próbowało jeszcze coś grać (dzięki temu strzelili bramkę), ale potem Real ich coraz bardziej kontrolował. W późniejszej części nawet już im kontrataki nie wychodziły. Też uważam, że Zieliński wypadł solidnie. 

4. Bayern - Arsenal

Tutaj to Bayern, pomimo tego, że ostatnio słabiej grali w lidze i w pucharze, to rozniósł Arsenal. Londyńczykom nawet nie pomogło to, że arbiter im sprzyjał. Bo co by nie powiedzieć, to karny był z dupy. Prawda, Lewy kopnął Sancheza, ale nie mógł go widzieć. Przyjął sobie piłkę na klatę i chciał ją wybić. To Sanchez pchał kopyta, gdzie nie powinien. A nawet tak podarowanego karnego nie potrafił poprawnie wykorzystać, bo trafił dopiero po drugiej dobitce. :P A Lewy ładnie naprawił "błąd" strzelając bramkę i asystując. Miło też zobaczyć Mullera, który strzela bramkę po tym spadku formy, który ma od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne mecz w tegorocznej odsłonie Champions League.

1. Manchester City-AS Monaco
2. Bayer Leverkusen-Atletico Madryt

Oba mecze będą bardzo fascynujące. Pierwsza opcja z Glikiem na boisku. Mam nadzieję, że jako najlepszy obrońca League 1 pokaże się z dobrej strony i może wpisze się dodatkowo na listę strzelców, jasna rzecz, że do bramki przeciwnika ;) Monaco szanse ma a City ostatni mecz zanotowało bezbramkowy remis. Wiadomo, że skład nie był do końca podstawowy ale przecież w podst składzie nie zabrakło gwiazd tj. De Bruyne, Kolarov, Sagna ;) Zobaczymy co dziś pokażą ale liczę na porażkę Guardioli ;)

Druga opcja mniej interesująca, tak mi się wydaje. Mecz pewnie będzie jednostronny, do jednej bramki choć wiadomo, ze przeciwnika nie wolno lekceważyć bo to zgubne, szczególnie w piłce nożnej. Ostatni mecz AM to wysokie zwycięstwo 1:4 i 5 minutowy hat-trick Gameiro, może dziś też da popis swoich umiejętności. Liczę na dobre emocje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Juventus jeżeli myśli o awansie to musi u siebie wygrać, najlepiej nie tracąc bramki, bilans 5 ostatnich spotkań u siebie ma korzystny - 5 zwycięstw, Barcelona na wyjazdach gra w kratkę, jeszcze ten ostatni mecz ligowy z Malagą, który przegrali 2:0 nie wróży im dobrze przed wyjazdem do Turynu, jak będzie zobaczymy jutro. Mój typ: 2:1 dla Juventusu. 

Borussia vs Monaco - arcyciekawy mecz, Borussia u siebie gra bardzo skutecznie, lecz Monaco na wyjazdach też nie gra całkiem najgorzej, lecz według mnie w tym meczu może przesądzić fakt, że Reus i Kagawa napewno nie zagraja , a pod znakiem zapytania stoi występ Goetze, Schurle, Monaco nie ma takich kłopotów kadrowych. Cięzki mecz do przewidzenia, ja stawiam na remis 2:2.

Atletico Madryt vs Leicester - myśle, że tutaj Atletico nie powinno mieć kłopotów z rozprawieniem Lisów pomimo, że piłkarzom Leicester pozostała tylko Liga Mistrzów, bo utrzymanie w Lidze już sobie raczej zapewnili i nic więcej nie ugrają w Lidze Angielskiej, mimo, że w poprzedniej rundzie rozprawili się z graczami Sevilli myślę, że Atletico jest dla nich barykadą nie do przejścia. Mój typ 2:0 dla Atletico. 

I na koniec najciekawszy mecz Bayern vs Real. Bayern w weekend fenomenalnie zagrał z Borussią i jeżeli narzucą takie warunki Realowi to będzie bardzo ciekawie. W Bayernie nie wiadomo czy zagra Lewandowski, Muller i Neuer, a napewno nie zagra Hummels, natomiast w druzynie Królewskich nie zagra Pepe i Varane. Biorąc pod uwagę ostatni mecz ligowy obu drużyn to Bayern zagrał fenomenalnie przez cały mecz z Borussią, a Real po wyjściu na prowadzenie z Atletico przestał grać w piłkę, jeśli Bayern zagra tak jak w sobotę to myślę, że powinni wygrać u siebie. Lecz duży wpływ na wynik będzie miało to czy zagra Lewandowski i Neuer (który potrafi wygrywać mecze swoimi interwencjami). Mój typ 2:1 dla Bayernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juve - Barca

Bardzo liczę na wygraną Juve. Niech Barcelona w końcu dostanie w dupę. Szczególnie po tym ustawionym drugim meczu z PSG. Dawno nikomu tak bardzo nie życzyłem przegranej :P

BVB - Monaco

U siebie to raczej Dortmund wygra, chociaż nie wiadomo, czy mecz się odbędzie, bo właśnie przed chwilą koło autokaru BVB coś wybuchło :O

Atletico - Leicester

Bardzo liczę na to, że lisy się postawią Atletico. Aktualnie "najlepszy" (bo jedyny) klub angielski na tym poziomie rozgrywek LM

Real - Bayern

To mam nadzieję, że będzie ciekawe spotkanie. Oczywiście będę kibicował Bayernowi, bo gra tam Polak. Jednak wszystko jedno kto strzeli bramki, ale jak ich trochę będzie to nie będę na nic narzekał ;) Strzelam, że zwycięzca tego meczu wygra całą LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MOI FAWORYCI :)

11 kwietnia Ćwierćfinały, pierwsze mecze
11 kwietnia 5881f570f008c0_69807080.png4ff58411271a42_00144390.png Juventus Turyn - FC Barcelona 3 : 0 relacja
12 kwietnia 506577bebd73e1_75330658.png51557d7863cdb1_70486286.png Borussia Dortmund - AS Monaco         2 : 3 relacja
12 kwietnia 4ff1981a2a55d1_26650009.png50012a30a38ce6_36004101.png Bayern Monachium - Real Madryt 1 : 2 relacja
12 kwietnia 5001390cc1be48_48763300.png52386c48908b22_41553837.png Atletico Madryt - Leicester City 1 : 0 relacja

18 kwietnia

 Ćwierćfinały, rewanże (Juz dzisiaj, nie moge sie doczekac)
18 kwietnia  52386c48908b22_41553837.png5001390cc1be48_48763300.png Leicester City - Atletico Madryt godz. 20:45   live
18 kwietnia 50012a30a38ce6_36004101.png4ff1981a2a55d1_26650009.png Real Madryt - Bayern Monachium godz. 20:45 live
19 kwietnia 51557d7863cdb1_70486286.png506577bebd73e1_75330658.png AS Monaco - Borussia Dortmund godz. 20:45 live
19 kwietnia 4ff58411271a42_00144390.png5881f570f008c0_69807080.png FC Barcelona - Juventus Turyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to:

Leicester - wiem, że małe szanse na wygraną, ale jakby im się udało, to by było coś :)

Bayern - życzę Lewemu pierwszego wygrania LM. Liczę, że mecz będzie ciekawy

Monaco - myślę, że Monaco nie odda już awansu

Juve - w końcu ktoś musi wywalić tą nudną Barcelonę. Za nich będę najmocniej trzymał kciuki w tej kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

Leicester City w lidze mistrzów świetnie im idzie.

Real Madryt Zidane może postawić na Isco a wtedy będzie pogrom.

AS Monaco po prostu musi im się to udać

Juventus -  Barcelona będzie się starała, ale nic dwa razy się nie zdarza. (chyba że sędzia pomoże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj był zły mecz (Real - Bayern). Karygodne sędziowanie. Przez takie coś nie chce mi się w ogóle oglądać piłki. Czerwona kartka dla Bayernu za czysty wślizg, 2 spalone (Robert i Krystyna), których nie było, 2 bramki Realu strzelone ze spalonego... Ostatnio więcej pomyłek sędziego widziałem tylko w meczu Barcelony z PSG. Do tego jeszcze, moim zdaniem, debilna decyzja ze ściągnięciem Lewego przez końcem podstawowego czadu. A mógł ściągnąć tego słabego Robbena :v Szkoda też, że jednak Leicester odpadło. Ładnie wczoraj cały mecz walczyli. Aż mi się przypomniała Islandia z Euro :) 

Całe szczęście dzisiaj już sędzia nie pomógł Barcelonie i pięknie rozbijali się o mur turyńczyków :) Barcelona dzisiaj nic ciekawego nie pokazała. W pierwszej połowie próbowali jeszcze wymuszać faule, ale gdy zauważyli, że sędzia jest niewzruszony, to zaczęli w końcu próbować grać normalnie. Jednak Juve się nie dało. Dobra gra w obronie oraz Buffon na bramce. 

Do półfinałów gładko weszło też Monaco. Dzisiaj ładnie kontrolowali cały mecz i byli zasłużonym zwycięzcą. Przynajmniej mamy jednego Polaka w 1/2 - Glika :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem poznaliśmy komplet półfinalistów Ligi Mistrzów 2016/17. W gronie czterech najlepszych drużyn Champions League znalazły się AS Monaco, Atletico Madryt, Juventus Turyn i Real Madryt. Początek losowania par 1/2 finału w piątek o godzinie 11:30 .... 

Szkoda ze 3 drożyny są z Primera Division, dużo ciekawiej było by gdyby się troszeczkę inaczej to rozegrało ale cóż mamy co mamy.

Osobiście kibicuje AS Monaco, drożyna ma naprawdę wielki potencjał a i wtedy Finał ciekawszy :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Półfinały, pierwsze mecze

2 maja 50012a30a38ce6_36004101.png5001390cc1be48_48763300.png Real Madryt - Atletico Madryt      godz. 20:45  live
3 maja 51557d7863cdb1_70486286.png5881f570f008c0_69807080.png AS Monaco - Juventus Turyn      godz. 20:45  live

 

Półfinały, rewanże
9 maja 5881f570f008c0_69807080.png51557d7863cdb1_70486286.png Juventus Turyn - AS Monaco      godz. 20:45  live
10 maja     5001390cc1be48_48763300.png50012a30a38ce6_36004101.png Atletico Madryt - Real Madryt     

 

 

@Mousen#23 Będziesz miał swój meczyk ale w półfinale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mousen#23 napisał:

@Shock_Therapy wszystko zależy od losowania, ale chciałbym finał Juventus vs Monaco

Widzę, że nie ja jedyny chciałbym finału, bez hiszpańskiej drużyny :) Po losowaniu na szczęście możemy być pewni, że w finale nie będzie derb Madrytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@Shock_Therapy Oj, zdziwiłem się. Przed meczem i tak wiedziałem, że Real jest silniejszy, jednak nie sądziłem, że aż tak zdominują Juve. 1:4 to duża przewaga. Szkoda, bo Buffon już raczej nigdy nie zdobędzie LM. 

Tak, więc gratulacje dla Realu, pierwszego zespołu w historii LM, który wygrał dwa finały z rzędu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...