Jump to content
 • Sign in to follow this  
  jebac susa

  Polecam

  Założyłem ten temat byście podali waszym zdaniem książki warte przeczytania.

  Powiedzmy że bedziemy podawać małe informacje o polecanej książce w tym lub podobnym wzorze.

  Autor:
  Tytuł:
  Gatunek:
  Ocena:
  Mini opis:
  (mile widziany ss z okładki, chyba że nie macie w domciu tomów)

  Czekam na propozycje bo zamierzam dokupić parę książek do kolekcji. 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: J. R. R. Tolkien
  Tytuł: Silmarillion, Hobbit, Władca Pierścieni (koniecznie w takiej kolejności)
  Gatunek: fantastyka
  Ocena: 10/10 - każda
  Mini opis: 2 ostatnie pozycje każdy, niezależnie od wieku, zna - pierwszą zaś część pewnie kojarzy tylko ze słyszenia. Są to genialne książki opowiadające o dziejach elfów, ludzi, krasnoludów, czarodziei i wielu innych ras, które razem muszą stoczyć walkę przeciwko wszechobecnemu złu. Akcja toczy się w mitycznej krainie zwanej Śródziemiem.

  Więcej info znajdziecie na google :P

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Oj tak Maxiu Świetne książki :)

  Autor:Petter V. Brett
  Tytuł:Malowany Człowiek, pustynna włócznia, Wojna w blasku dnia ( wszystkie mają po 2 części, koniecznie ta kolejnosc bo każda następną to kontynuacja wcześniejszej)
  Gatunek:Fantastyka
  Ocena:7/10
  Opis: Pierwsze tomy opowiadają o trzech głównych bohaterach, nastepne o ich dokonaniach i dojrzewaniu a ostatnia o przygotowaniach do wojny. Akcja dzieje sie w średniowieczu a główny wątek opiera się na przeciwstawianiu się plagą zeslaną ich zdaniem przez Boga w postaci Demonów. Nie nudzilem sie przy czytabiu jej i szczerze polecam 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Graham Masterton
  Tytuł: Dziedzictwo
  Gatunek: Horror
  Ocena: 9/10
  Mini opis: Główny bohater jest kolekcjonerem antyków i pewnego dnia przywożą mu stare rzeczy, wśród których znajduję się wyjątkowe krzesło. Po tym, jak wziął je do domu zaczynają dziać się dziwne, niewyjaśnione sytuacje. 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Andrzej Sapkowski
  Tytuł: Ostatni Życzenie, Miecz Przeznaczenia, saga (Krew Elfów, Czas Pogardy, Chrzest Ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora), i najnowsza Sezon Burz
  Gatunek: Fantasy
  Ocena: 10/10
  Mini opis: Pewnie i tak większość z Was już to czytała. :) Dla mnie jedne z lepszych książek jakie czytałem. Dla osoby lubiącej czytać fantastykę to jest pozycja obowiązkowa. Książki opowiadają o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii. Mi szczególnie podoba się to, że świat przedstawiony przez pana Sapkowskiego nie jest taki cukierkowy jak u Tolkiena (Tolkiena również lubię o czym świadczy choćby mój nick :D ). Świetny jest również sposób w jaki napisane są te książki.

  Czytać trzeba oczywiście w kolejności jaką podałem. :) Sezon burz nie łapie się do tej kolejności, ale ja polecam przeczytać go jako ostatniego. 

   

  PS: Fantastyka to jest dziedzina literatury która dzieli się na science fiction, fantasy, horror, więc Tokien to jest fantasy :)

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Nie czytałem wiedźmina ani jednej książki :> A Mój brat ma całą serie.

  Autor: Noami Novik
  Tytuł: Smok Jego Królewskiej Mości / Nefrytowy Tron / Wojna Prochowa / Imperium Kości / Zwycięstwo Orłów / Języki Wężów ( Są chyba kolejne )
  Gatunek: Fantastyka / Wojenne
  Ocena:10/10
  Mini opis: Najlepsza seria jaką czytałem, nie widziałem lepszej. Akcja toczy się podczas wojny z Bonaparte i obecnym konfliktem tylko że do tego wszystkiego dodali latające jednostki, jak się już domyślacie smoki.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest KON

  Autor: John Flanagan
  Tytuł: Zwiadowcy (wszystkie 12 części:

  1. Ruiny Gorlanu
  2. Płonący Most
  3. Ziemia Skuta Lodem
  4. Bitwa o Skandię
  5. Czarnoksiężnik z Północy
  6. Oblężenie Macindaw
  7. Okup za Eraka
  8. Królowie Clonmellu
  9. Halt w niebezpieczeństwie
  10. Cesarz Nihon-Ja
  11. Zaginione historie
  12. Królewski zwiadowca  )
  13. Gatunek: Fanstasy, Przygodowe

  Ocena: 10/10
  Mini opis: To jest klasyk, więc raczej większość z was przeczytała te książki. Są to przygody zwiadowców państawa Araluen. W każdej części autor skupia się raczej na danym temacie, ale wszystko jest razem powiązane i warto czytać po kolei. W książkach jest dużo zwrotów akcji, akcja jest bardzo dynamiczna, po prostu trudno się oderwać od czytania jak już się przejdzie przez wprowadzenie do danej przygody. Naprawdę polecam tym którzy jeszcze nie czytali :)

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Regina Brett
  Tytuł: "Jesteś cudem"
  Gatunek:
  Ocena: 8/10
  Mini opis: (mile widziany ss z okładki, chyba że nie macie w domciu tomów) 50 Lekcji jak uczynić  niemożliwe możliwym" 

  Autorką ksiązki jest wieloletnia dziennikarka, ktora zachorowała na raka Piersi, opowiada o swoich ciezkich chwilach, radzi jak zyc by moc cieszyć  sie z zycia :)

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest KON

  Autor: Éric-Emmanuel Schmitt
  Tytuł: Oscar i pani Róża
  Gatunek: Dramat
  Ocena: 10/10
  Mini opis:http://scr.hu/5twj/qb5bv

  Historia siedmioletniego chłopca chorego na białaczkę. Potrafi żartować i śmiać się w obliczu śmierci, wszyscy go unikają nawet jego rodzice tylko pani Róża żartuje z nim dodaje otuchy i radzi co może jeszcze zrobić. Daje dużo do myślenia, naprawdę bardzo polecam.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu tom 1-4
  Gatunek: Fantasy
  Ocena: 10/10
  Mini opis: Przed przeczytaniem tej sagi uważałem, że najlepszą książką jaką czytałem jest saga o Wiedźminie. Po przeczytaniu uważam, że jest to również genialna saga. Równolegle są opowiadane dwie historie. W pierwszej główny bohater, Vuko Drakkainen, samotnie rusza na ratunek naukowej ekspedycji, która bada człekopodobną cywilizację planety Midgaard. Jest wyposażony najnowsze cuda techniki, oraz ma wszczepionego w mózgu pasożyta - cyfrala, który czyni go praktycznie nadczłowiekiem. W drugiej historii głównym bohaterem jest młody książę, następca Tygrysiego Tronu. Więcej nie napiszę, bo jeszcze coś zaspojluję. :D

  Wszystkie te książki są bardzo fajnie napisane, bardzo wciągają i podczas czytania czuje się jakby się tam było. 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Jim Butcher
  Tytuł: Ogólnie cała seria nazywa się "Akta Harry'ego Dresdena" przeczytałem tylko dwa tomy, bo takie posiadał sklep mediamarkt, resztę będę musiał zamówić przez neta. Jest chyba 15 tomów, więc nawet jest co czytać. Pierwsza to Front Burzowy,  druga to Pełnia Księżyca.
  Gatunek: Fantasy-Detektywistyczna
  Ocena: 9/10
  Mini Opis: No cóż nie wiem co napisać, bo przeczytałem tylko dwa pierwsze tomy ale opowiada to o Magu, którego nie cierpi biała rada i jest on detektywem na zlecenie. Pomaga policji przy grubszych sprawach i został wplątany w większą zagadkę, w której musi narażać własne życie, dla obrony innych.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Mark Owen we współpracy z Kevin'em Maurer'em.
  Tytuł: Niełatwy dzień.
  Gatunek: Autobiografia.
  Ocena: 10.
  Mini opis: Relacja komandosa Navy SEALs z operacji "włócznia neptuna", w której zabito Osamę Bin Ladena. Wciągająca od początku do końca, pozwalająca przenieść się w centrum akcji i spojrzeć na nią z punku widzenia komandosa Marka Owena. 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Autor: Dmitry Glukhovsky
  Tytuł: Metro 2033, Metro 2034, Metro 2035
  Gatunek: Horror, Postapo, Sci-fi
  Ocena: 9/10, 8/10, 7/10
  Mini opis: Te trzy książki tworzą trylogię. Najpierw przedstawię krótki opis świata, a następnie pokrótce napiszę o każdej książce.

  W wyniku atomowego konfliktu świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczny, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki swojej konstrukcji stało sie najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości na ziemi. Ludzie żyją na stacjach, które rozświetlają światłą awaryjne oraz ogniska. Próbują żyć jak kiedyś, jak przed "końcem świata". Tworzą mikropaństwa na stacjach zawierając sojusze i tocząc wojny. 

  Jest 2033 rok. WOGN, to wysunięta najbardziej na północ zamieszkałą stacja. Jako wysunięta placówka, przez długi czas była bezpieczna. Jednak nadciąga nowe śmiertelne zagrożenie. Młody mężczyzna, Artem, musi przedostać się do legendarnej stacji Polis, serca moskiewskiego metra, aby przekazać ostrzeżenie. Od powodzenia jego misji może leżeć los całego metra.

  Rok 2034. Od wydarzeń na WOGN minął niespełna rok. Akcja przenosi się na drugą stronę metra. Na stację Sewastopolską. Mieszkańcy walczą tam o przetrwanie z nowymi formami życia wdzierającymi się do metra. Los stacji zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści i urywa się kontakt. Mała grupa, Homer, Ahmed i Hunter, wyrusza z zadaniem wyjaśnienia zagadki i przywrócenia dostaw amunicji.

  Rok 2035. Ta książka jest kontynuacją historii Artema, który uważa, że miejsce ludzi nie jest pod ziemią. Wychodzi codziennie na radioaktywną powierzchnię i próbuje złapać sygnały radiowe z innych miast wierząc, że takowe istnieją. Ciągle bezskutecznie. Pewnego dnia na WOGN'ie pojawia się Homer od którego Artem dowiaduje się o pewnym człowieku, który kiedyś złapał sygnał z Polarnyje Zori. Artem z nową nadzieją rusza z Homerem odszukać tego człowieka.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now
  Sign in to follow this  

  ×