Skocz do zawartości

Ulepszenie komputera pod cs go.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo leciwy komputer który miewa czasami ścinki podczas używania przeglądarki lub stosunkowo starych gier (1.6 czy heroes 3) a w cs go miewa średnio 13 fps przy zastosowaniu wszystkich porad dotyczących zwiększania fps w sieci. Wkrótce pójdę do pracy ale zanim zarobię na zmianę stanowiska na nowsze  chciałbym poprawić osiągi do choćby stałych 30-40fps na najniższych ustawieniach i bezproblemowego używania przeglądarki. Jestem w stanie wydać 345 pln 

 

Moja obecna platforma 

 
Myślę nad dwoma kwestiami.
 
Po pierwsze Zmiana procesora.
obecny socket ma AM2r2 ale z tego co widzę po specyfikacji płyta obsługuje też AM3+ 
 
Po drugie zmiana karty graficznej. Z tego co pamiętam na początku były informacje że steam nie zna mojej karty graficznej więc może być np nie zoptymalizowany.
 
Znalazłem też listę podzespołów pasujących pod cs go
 
Pytanie co jest najlepszą opcją

 

1. zakup Płyta + procesor pod intela
 

2. zakup procesora bez płyty głównej

https://www.morele.net/procesor-amd-fx-6300-socket-3-5ghz-14mb-box-fd6300wmhkbox-532173/

http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x6-1055t-am3-hdt55twfk6dgr-i6847959298.html

http://allegro.pl/procesor-amd-fx-6100-6x-3-3ghz-8mb-am3-box-i6737849824.html

 


4. zakup graficzna + procesor

procesor

http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x4-965-4x3-4-box-i6846290249.html

ale nie widzę żadnych ograniczeń konstrukcyjnych dla gpu więc tutaj chyba wszystkie  możliwości w przedziale cenowym pasują


5.

Muszę  niestety kończyć więc nie sprawdzę teraz kompatybilności itd a sam z siebie się na tym nie znam ale może do któregoś z powyższych dodać jeszcze jakiś ram?

 

 

Moglibyście pomóc w dokonaniu wyboru? I pytanie czy laik na podstawie internetu może sobie poradzić z  wymianą ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Trochę się rozpisałem i w trakcie przypomniałem sobie że mowa albo o zmianie płyta + procek albo grafika, a w Twoim przypadku niestety jest tak że musisz zmienić jedno drugie trzecie... i czwarte (może i piąte jeśli posiadasz jakiś słaby zasilacz) :/ ..więc nie masz szans na zmieszczenie się w tak niskim budżecie. (resztę tekstu możesz uznać za takie moje nocne głośne przemyślenia :P)

 

Nie ma czegoś takiego jak socket AM2R2, upraszczając jest to hybrydowy kontroler umożliwiający współpracę procków z 2 różnych socketów. Jeśli już to po prostu AM2+. Co do procka to obecnie możesz z niego wyciągnąć w granicy 30-50 fpsów ale tylko w niskich rozdzielczościach takich jak 1280x1024 i przy niskich detalach, oczywiście z odpowiednio mocną kartą graficzną. Na DMach, mapach takich jak nuke czy każdej z tych nowych mogą się zdarzyć spadki poniżej 30. Jeśli już dochodzimy do tematu karty graficznej to HW daje strasznie nie jasne info ale z tego co widzę to nie posiadasz żadnej karty tylko zintegrowany chip na płycie głównej co w sumie wyjaśniałoby tak niską wydajność o której wspomniałeś. Zanim zdecydujesz się na zakup jakiejkolwiek karty musisz sprawdzić jaki konkretnie posiadasz zasilacz bo zazwyczaj w tego typu zestawach z zintegrowaną grafiką siedzi coś na tyle słabego że nie będziesz miał możliwości rozbudowy. Kolejną sprawą będzie pamięć ram, według tego co widzę siedzi tam tylko 2GB, chyba że jestem ślepy i to tylko jeden z modułów? Bo jeśli wzrok jednak mnie nie myli to 2 będzie zdecydowanie za słabe, potrzebujesz minimum 4. CS sam w sobie bez żadnych wyższych ustawień zużyje w granicy 3gb + pozostanie mały zapas dla systemu więc 4 to absolutne minimum. Kolejną sprawą jest forum które znalazłeś i ta "ładna" lista. Tego typu rzeczami nie masz co się sugerować. Lista jest przestarzała, obecne ceny w przypadku niektórych podzespołów znacznie się różnią, a wydajnościowo CSGO co update zaczyna coraz mocniej wdawać się we znaki użytkownikom starszych PC. Filmikami z YT też zbytnio nie masz co się sugerować chyba że będziesz oglądał jakieś testowe robione w ciągu ostatnich miesięcy bo w przypadku starszych wydajność może znacznie się różnić od tego jak jest teraz. Co do serii FXów które zaproponowałeś to absolutnie odradzam. Na tych starszych hybrydowych płytach mają spore problemy z utrzymaniem odpowiednich temperatur a wątpię abyś posiadał jakieś konkretne chłodzenie. Tamten 6 rdzeniowy phenom też będzie stwarzał problemy jeśli będziesz korzystać z seryjnego chłodzenia. Lepszą alternatywą już będzie przejście na platformę intela.

 

TL:DR - przed jakąkolwiek rozbudową sprawdź czy posiadasz odpowiednio mocny zasilacz. Dokup więcej pamięci ram (4gb to minimum do tej gierki) i dopiero wtedy możesz myśleć nad czymś pokroju 4 rdzeniowego procka typu phenom (nawet i któregoś z najtańszych modeli) i koniecznie jakąś normalną kartą graficzną. Tak czy inaczej na Twoim miejscu nie pchałbym się w tak stary sprzęt bo nigdy nic nie wiadomo czy nie kupisz czegoś po naprawach, katowaniu, różnego typu przejściach, a gwarancji już dawno na to nie ma. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie dorobić trochę więcej kasy, sprzedać to co masz obecnie i zainwestować w coś znacznie nowszego. Nawet i 2 rdzeniowego taniego celerona g3900 (160-70zł) + najtańsze mobo pod 1151 (200 +/- 10) + 4gb ddr4 (140) i przykładowo w połączeniu z kartą pokroju 750 ti taki zestaw zapewni Ci fpsy w granicy 50-110 w zależności od ustawień i rozdzielczości, a sam fakt posiadania płyty pod 1151 da Ci możliwość rozbudowy o podzespoły które zapewnią dużo większą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Twój komputer pod CS:DO nie nadaje się w ogóle. Powiem szczerze, że jestem w szoku, że udało Ci się odpalić tę grę na takim złomku.

 

Tak jak pisał Ab3l, myśl raczej o szerszej rozbudowie komputera, niż podany przez Ciebie budżet. Ogółem od kiedy pojawiły się pierwsze procesory serii Core iX, wzrost wydajności PC-tów w grach był dość duży. To co Ty chcesz zrobić to poprawienie wydajności o 5, może 10%, co najzwyczajniej się nie opłaca, bo np. ja nie będę się bić o 5 FPS.

 

Jeżeli chcesz niedużym kosztem zrobić upgrade, który wystarczy na kilka lat, to polecam płyty główne z socketem 1150 i chipsecie H97 lub Z97. Owe mainboardy obsługują procesory z rodziny Haswell i Broadwell, a to były bardzo udane CPU od Intela. Do grania wystarczy Ci proc z serii Intel Core i5 modele 4xxx lub 5xxx. 4 rdzenie, 4 wątki, więcej do szczęścia na razie nie potrzeba. Obydwa rodzaje rzecz jasna posiadają zintegrowaną grafikę razem z procesorem, ale ja jednak polecam zakup dedykowanej karty graficznej pokroju GTX 760 lub wyżej. Dalej, komputer przecież musi posiadać jakieś zasoby pamięci operacyjnej prawda? Obecnie standardem jest minimum 4GB pamięci RAM rozlokowanej w DWÓCH kościach. Ma to również pewien wpływ na wydajność Twojej jednostki.

 

Nie będę Cię zanudzać dokładniejszą specyfikacją polecanego sprzętu, ponieważ mam wrażenie, że nie do końca się orientujesz w takich szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aragorn zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...