Skocz do zawartości

Komendy wymuszane przez serwer.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2018 o 19:56, carmel223 napisał:

Witam, mam stałe 350 fps i na waszym AIM HS zauważyłem bardzo nietypową płynność gry, tak jakby cały config był podpisany pod mój sprzęt. Stąd moje zapytanie. Które z komend zapewniają tą płynność?

STEAM z automatu blokuje komendy wymuszane przez serwer. To samo się tyczy niektórych buildów NS'a, raczej powyżej v44 takie zabezpieczenie powinnno wyłapywać wymuszenia i je starannie blokować. A jeżeli korzystasz z takiej wersji cs'a co nie ma protectorów na to, możesz zrobić mały myk i ustawić config.cfg na (tylko do odczytu, zaznaczone), wtedy serwer nie będzie ci łapał tego świństwa - bo to jest nienormalne żeby ktoś ustawiając server.cfg decydował do jakiego internetu te komendy się odnoszą, w przypadku kiedy jest to wolny net komenda cl_updaterate spowalnia działanie całej gry, a co ważniejsze ex_interp jest zależny od cl_updaterate i w takiej zasadzie mniejsza wartość updaterate skutkuje innym interpem (np. bo przy cl_updaterate 50, ex_interp powinien wiec wynosic jakies 0.04 ) ;] Wtedy mimo wymuszeń interp 0.01 i updaterate , interp będzie się sam ustawiał co sytuację gdy ktoś zaingeruje zmianę tego interpu na inny. 

Dlatego ogólnie mówiąc ten plugin z wymuszeniami jest do bani, bo większość buildów je blokuje, a ta garstka co z niego 'korzysta' może mieć wahania pingów lub jej coś pomoże.

Ogólnie najlepiej ustawić server.cfg tak po środku, 

cl_cmdrate - zależne od fpsów na serwerze

sv_maxupdaterate - na 101, wtedy korzystając z upderate nie ma wymuszeń w dół i gra jest przyjemna /// o ile wasz serwer tyle wyciągnie, to też jest zależne a ja podałem maks wartość 

cl_updaterate równy fps serwera i nie większy od sv_maxupdaterate

sys_ticrate 125 - 50/75 , w zależności od tego co cmdrate- fpsów serwera

fps_max 125 , można tym się pobawić, w szczególności na takim serwerze 

rate 20k , sv_maxrate 20k

 

Nie traktujcie tego jako poradę, bo wiem że na pewno o tym wiecie ale skoro korzystacie z wymuszeń serwerowych w taki głupi sposób (bo z interpem) to tą treść zrozumcie w sposób rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...