Jump to content
 • سيباستيان

  Nietypowe zastosowania wódki

  NIETYPOWE ZASTOSOWANIA WÓDKI

   

    217582011_0_640x640.jpg?identifier=0919c

   

   Wódka - trunek który zna każdy. Jedni go nienawidzą, inni wręcz uwielbiają. Okazuje się że służy nie tylko do sprowadzania nas do parteru. Wódka posiada wiele przeróżnych zastosowań o których nawet fizjologom się nie śniło a co dopiero nam, szarym istotom...

   

  1. Wódka i gorączka - Wódka ma właściwości przeciwgorączkowe, ale tylko stosowana zewnętrznie. Przy silnej gorączce nasmaruj plecy i klatkę piersiową wódką i ułóż chorego w łóżku okrywając go szczelnie kołdrą.

   

    602-goraczka_u_dziecka_domowe_sposoby.jp

   

   

  2. Wódka i nieprzyjemny zapach stóp - Wódka pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp. Smarowanie stóp wódką rano i wieczorem pozwoli zabić bakterie, które są przyczyną nieprzyjemnego zapachu. 

  Por_qu%C3%A9_te_huelen_los_pies.jpg

   

   

  3. Wódka i szampon - Wlej kieliszek wódki do butelki szamponu. Alkohol usuwa toksyny z włosów i stymuluje ich wzrost.

   

   24370.jpg

   

   

  4. Wódka i muszki owocowe - Aby przepędzić z kuchni muszki owocowe należy zmieszać 30 ml wódki, 3-4 krople płynu do naczyń, 400 ml wody. Przetrzyj miejsca, gdzie przebywają owady, a one same opuszczą dom.

   

   z20563875Q,Jak-pozbyc-sie-muszek-owocowe

   

   

  5. Wódka i dezynfekcja łazienki - Aby wyczyścić zakamarki w łazience przy zlewie, wannie i prysznicu, wlej trochę wódki do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj nią powierzchnie łazienki. Po pięciu minutach spłucz wodą. Wódka zabija grzyby, pleśń, bakterie i inne mikroorganizmy – doskonale działa jako środek dezynfekujący.

   

  jak_czyscic_armature_lazienkowa_jak_1296

   

   

  6. Wódka i okulary - Brudne okulary z łatwością wyczyścisz wacikiem namoczonym w wódce. Alkohol z łatwością usunie zabrudzenia i ślady palców oraz zabije bakterie.

   

  csm_brille24_brille_reinigen_a5211dd39f.

   

   

  7. Wódka i opryszczka - Kiedy masz opryszczkę, posmaruj ją wacikiem namoczonym w wódce. Alkohol zabija wirusa odpowiedzialnego za ten szpecący wykwit.

   

  Jak-szybko-pozby%C4%87-si%C4%99-opryszcz

   

   

  8. Wódka i noże - Zanurzenie noży w wódce zwiększy ich żywotność i zapobiegnie rdzewieniu.

   

  noze-japonskie.jpg

   

   

  9. Wódka i Papierosy - Wszystko co musisz zrobić to połączyć ze sobą wódkę i wodę w proporcji 1:3. Następnie powstałą mieszankę przelej do butelki ze sprayem i zwilż problematyczne miejsca. Pozostaw do wyschnięcia, a brzydki zapach zniknie bez większych problemów. Warto dodać, że alkohol eliminuje również inne nieprzyjemne zapachy i zabija bakterie, dlatego można stosować go do czyszczenia kanap i materaców.

   

  zastosowanie-wodki-1-1.jpg

   

   

  Jak się okazuję, wódkę możemy zastosować naprawdę do wielu czynności z którymi na pozór ciężko sobie poradzić.

  Tak więc jeśli zostanie wam czasem trochę owego trunku to przemyślcie w jaki inny (niż tradycyjny) sposób można go zagospodarować.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×