Jump to content
 • Mroźny

  Nietypowe zastosowania wódki

  NIETYPOWE ZASTOSOWANIA WÓDKI

   

    217582011_0_640x640.jpg?identifier=0919c

   

   Wódka - trunek który zna każdy. Jedni go nienawidzą, inni wręcz uwielbiają. Okazuje się że służy nie tylko do sprowadzania nas do parteru. Wódka posiada wiele przeróżnych zastosowań o których nawet fizjologom się nie śniło a co dopiero nam, szarym istotom...

   

  1. Wódka i gorączka - Wódka ma właściwości przeciwgorączkowe, ale tylko stosowana zewnętrznie. Przy silnej gorączce nasmaruj plecy i klatkę piersiową wódką i ułóż chorego w łóżku okrywając go szczelnie kołdrą.

   

    602-goraczka_u_dziecka_domowe_sposoby.jp

   

   

  2. Wódka i nieprzyjemny zapach stóp - Wódka pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp. Smarowanie stóp wódką rano i wieczorem pozwoli zabić bakterie, które są przyczyną nieprzyjemnego zapachu. 

  Por_qu%C3%A9_te_huelen_los_pies.jpg

   

   

  3. Wódka i szampon - Wlej kieliszek wódki do butelki szamponu. Alkohol usuwa toksyny z włosów i stymuluje ich wzrost.

   

   24370.jpg

   

   

  4. Wódka i muszki owocowe - Aby przepędzić z kuchni muszki owocowe należy zmieszać 30 ml wódki, 3-4 krople płynu do naczyń, 400 ml wody. Przetrzyj miejsca, gdzie przebywają owady, a one same opuszczą dom.

   

   z20563875Q,Jak-pozbyc-sie-muszek-owocowe

   

   

  5. Wódka i dezynfekcja łazienki - Aby wyczyścić zakamarki w łazience przy zlewie, wannie i prysznicu, wlej trochę wódki do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj nią powierzchnie łazienki. Po pięciu minutach spłucz wodą. Wódka zabija grzyby, pleśń, bakterie i inne mikroorganizmy – doskonale działa jako środek dezynfekujący.

   

  jak_czyscic_armature_lazienkowa_jak_1296

   

   

  6. Wódka i okulary - Brudne okulary z łatwością wyczyścisz wacikiem namoczonym w wódce. Alkohol z łatwością usunie zabrudzenia i ślady palców oraz zabije bakterie.

   

  csm_brille24_brille_reinigen_a5211dd39f.

   

   

  7. Wódka i opryszczka - Kiedy masz opryszczkę, posmaruj ją wacikiem namoczonym w wódce. Alkohol zabija wirusa odpowiedzialnego za ten szpecący wykwit.

   

  Jak-szybko-pozby%C4%87-si%C4%99-opryszcz

   

   

  8. Wódka i noże - Zanurzenie noży w wódce zwiększy ich żywotność i zapobiegnie rdzewieniu.

   

  noze-japonskie.jpg

   

   

  9. Wódka i Papierosy - Wszystko co musisz zrobić to połączyć ze sobą wódkę i wodę w proporcji 1:3. Następnie powstałą mieszankę przelej do butelki ze sprayem i zwilż problematyczne miejsca. Pozostaw do wyschnięcia, a brzydki zapach zniknie bez większych problemów. Warto dodać, że alkohol eliminuje również inne nieprzyjemne zapachy i zabija bakterie, dlatego można stosować go do czyszczenia kanap i materaców.

   

  zastosowanie-wodki-1-1.jpg

   

   

  Jak się okazuję, wódkę możemy zastosować naprawdę do wielu czynności z którymi na pozór ciężko sobie poradzić.

  Tak więc jeśli zostanie wam czasem trochę owego trunku to przemyślcie w jaki inny (niż tradycyjny) sposób można go zagospodarować.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Wszystko fajnie tylko poleciłbym Ci poprawę koloru niebieskiego na inny. Strasznie jest on trudno widoczny i ciężki do odczytania. 

  Ogólnie jest ok. 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×