Skocz do zawartości

Palenie śmieci w domu - skutki dla życia oraz zdrowia


Mroźny

Rekomendowane odpowiedzi

PALENIE ŚMIECI W DOMU - SKUTKI DLA ŻYCIA I ZDROWIA

 

 

1477559182zakaz_palenia_smieci-.jpg

 

 

 

 

Postęp techniczny oraz zwiększająca się produkcja dóbr konsumpcyjnych sprawiają, że powstają coraz to większe ilości odpadów, które stają się poważnym problemem środowiskowym i gospodarczym. Spora ilość ludzi postrzega palenie śmieci w piecach domowych jako tanią, niekłopotliwą oraz łatwo osiągalną metodę pozbywania się odpadów. Z jednej strony może się wydawać, że jest to dobra metoda. Są to tylko pozory...

Mianowicie okazuje się, że pieniądze, które są w ten sposób "oszczędzane" bardzo szybko będą musiały zostać wydane na leczenie spowodowane trującymi oparami powstałymi przy spalaniu śmieci.

 

 

 

5651,840,440,1

 

 

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że spalanie odpadów w piecach CO stwarza zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Najczęściej spalaniu ulegają odpady takie jak: kartony, papier, tworzywa sztuczne (plastik, folia; metal- puszki po napojach, stare umeblowanie, odpady z płyt meblowych, resztki rur, okładzin meblowych, folii, gąbek tapicerskich itp.).

 

 

 

NAJGORSZE SKUTKI!!!

 

Najgorsze skutki przynosi spalanie tworzyw sztucznych, impregnowanego i lakierowanego drewna, torebek foliowych, gumy, starych szmat i butów oraz zużytych pampersów. Według danych z raportu Komisji Europejskiej wynika, że co roku na choroby wywołane złym stanem powietrza umiera 28 tysięcy Polaków. W Unii Europejskiej co dziesiąta osoba umierająca z powodu zanieczyszczonego powietrza pochodzi właśnie z naszego kraju!!!

 

 

 

id,7766.jpg

 

 

 

 

 

Podczas spalania, w emitowanych spalinach powstają zanieczyszczenia, zawierające bardzo groźne związki chemiczne zwane dioksynami. DIOKSYNY TO TOKSYCZNE ZWIĄZKI CHEMICZNE OBCE ŻYWYM ORGANIZMOM, KTÓRE DOSTAJĄ SIĘ DO ŚRODOWISKA NATURALNEGO WSKUTEK DZIAŁALNOŚCI PRODUKCYJNEJ CZŁOWIEKA LUB Z ODPADAMI, TAKŻE GAZAMI POWSTAJĄCYMI PODCZAS SPALANIA. Zawierają:

 

- Pył (suchy)

- Związki oznaczone jako węgiel całkowity

- Tlenek węgla

- Nieorganiczne związki chloru

- Nieorganiczne związki fluoru

- Tlenki azotu

Dwutlenek siarki

- Metale ciężkie zaliczane do I grupy (kadm, rtęć, tytan),

- Metale ciężkie zaliczane do II grupy (arsen, kobalt, nikiel, selen), III grupy (ołów , chrom)

 

 

 

000_PAR2004121101866.jpeg

 

Były prezydent Ukrainy - Wiktor Juszczenko przed i po zatruciu dioksyną.

 

 

 

 

Działanie tego cichego zabójcy jest podstępne i złowieszcze. Polega na uszkadzaniu narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, płuca, nerki, rdzeń kręgowy lub kora mózgowa. Najsilniejszy szkodliwy wpływ dioksyn obserwuje się w systemie rozrodczym ludzi i zwierząt, a także w systemie wydzielania wewnętrznego, który reguluje gospodarkę hormonalną.  Związki powstające podczas spalania plastiku w piecach centralnego ogrzewania opadają na pola uprawne oraz wody śródlądowe , przedostają się do sieci wodnej. Są zatem obecne w glebie naszych przydomowych ogródków, gdzie uprawiamy warzywa na potrzeby rodziny i znajomych. Powstające siarczany i kwas siarkowy prowadzą do opadów kwaśnych deszczy. Stopniowo kumulując się w glebie, powodują jej zakwaszenie i zasolenie, zanieczyszczenie roślin metalami ciężkimi, a w konsekwencji utratę zdrowia, czasem życia.

 

 

 

normal_20110706707.jpg

 

 

 

PAMIĘTAJ! Szczególnie wrażliwe na działanie toksyn są dzieci. Pomyśl o nich, zanim znowu wrzucisz śmieci do pieca lub ogniska.

 

 

4eccb5eb6cbd4_o,size,933x0,q,70,h,11e793

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...