Skocz do zawartości

121# Pytanie Dnia!


Madziaa<3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się jaralem co będzie w pytaniu dnia, a tutaj marnotrawstwo tematu :/ 

Kiedy jeszcze miałem wolny czas lecialem na czitach tak aby poznac ich działanie, słabe strony i rozpoznawać w akcji, chodzi tutaj o bardziej skomplikowane city, a nie baza multihackow. Ja to robiłem z pasji bo w tamtych czasach siedziałem na czerwonym fotelu antycheat. Czyli to jest pożyteczna strona, no i ta negatywna 0 szacunku dla osób panującym innym frajdę z gry, to samo skierowane do pseudo właścicieli tych wielkich sieci którzy za kasę dają UB cziterom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze odpowiedzi, to widzę, że nie do końca zrozumieliście pytanie, a szkoda, bo tutaj tkwi bardzo duży potencjał na wypowiedź. 

 

Musimy przede wszystkim rozróżnić to komu tak na prawdę szkodzimy oszukując w grach, bo możemy szkodzić innym i psuć grę na jakimś serwerze (czitowanie online), albo możemy zaszkodzić sobie (czitowanie offline), Wypowiedź rozwinę poniżej.

 

Na własną rękę nie cierpię oszukiwać i grać z oszustami w multiplayer. Wszelakiego rodzaju wspomagacze, boty czy inne oprogramowanie pokazuje tylko, że albo komuś się nie chce ćwiczyć danej gry, albo po prostu jest zwykłym chamem i prostakiem. Z tym również walczą twórcy gier na wszelakie sposoby próbując zbudować wszelakiego rodzaju zapory i silniki antycziterskie (taki VAC dla przykładu), słyszałem również o pewnej grze mmorpg, której developerzy stworzyli specjalny serwer, na którym permanentnie osadzano cziterów, bez możliwości ucieczki z niego. Dotarłem również do przykładu tego samego typu gry, gdzie twórcy wymagali od osób oszukujących, permanentnie zbanowanych i chcących otrzymać UB, oficjalnych przeprosin na YT wyrażających skruchę i zawierających obietnicę, że nigdy więcej nie będą czitować.

 

Ale z kolei spójrzmy na drugą stronę medalu. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, co nigdy nie wpisał kodu na nieśmiertelność i na przywołanie czołgu w GTA, tylko po to, żeby zrobić fajną rozpierduchę na mieście :D Między innymi też po to powstało mnóstwo trainerów i modów do gier, które gramy tylko offline, czyli gier single player. Przykładem mogą tutaj być wszelakiego rodzaju ścigałki czy RTS-y, gdzie np. trainerów używamy do zwiększenia zasobów gotówki, by szybciej kupić lepsze części do auta, bądź zbudować większą ilość jednostek, niż pozwala nam ekonomia na danej mapie kampanii w strategii. W tym przypadku też możemy komuś zaszkodzić, ale tym kimś jesteśmy my sami, ponieważ są też i gry, gdzie twórcy kpią też z graczy, którzy choć raz odpalili konsolę i wpisali w niej komendę na GOD MODE. Dodają jakieś komentarze głosowe, zmienia się zakończenie gry czy po prostu będziemy mieli okrojoną zawartość gry, w sensie, że nie odblokujemy wszystkiego, co tylko się da. Dla przykładu tego ostatniego może posłużyć Unreal Tournament 2004. Wpisanie jakiegokolwiek czita powoduje, że nie odblokujemy kilku modeli postaci (6 czy 7, o ile dobrze pamiętam) i przy ich zaciemnionych konturach jest napis, że możemy je odblokować nie używając ani razu żadnych kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czitowanie jest bez sensu troche, np psujemy innym grę, przy okazji psując grę ponieważ, ludziom się odechciawa grać w grę gdzie są haksy i nie grają w nią. np. w lubianego Counter-Strike albo Call Of Duty. Podam  także przykład Mt2, człowiek sobie expi, wbija lvl, ulepsza se przedmioty a to troche czasu zajmuje i czasami nie jest to łatwe, a wejdźie typ na haksach, wbije szybko expa, będzie miał wszystko na full., to takie nie fair. Moim zdaniem czity tylko uprzykrzają grę.

W singlu nie mam nic przeciwko używania jakiś wspomagaczy, ponieważ gra jest po to żeby się bawić, a grając samemu nikomu nie psujemy rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam cheatu używałem ale w grze takiej jak GTA :) Ale Dokładnie, na kody do GTA to był szal, miałem specjalny zeszyt gdzie odpisywałem cheatu ^^

Co do cheatow  to gra na single to proszę bardzo, bawić sie mozna. A na multiplayer to oszustwo totalne. Mnie często wysuwają od cheatow na serwerze, mają problem bo nie potrafią grać. Niestety każdy uważa że jest najlepszy i jak spotka kogos lepszego to musi on coś mieć. Osoby grający na cheatach w 1.6 to osoby które nie potrafią grać. A lepsze nawet na cheatach nie potrafią grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...