Skocz do zawartości

249# Pytanie Dnia!


Madziaa<3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Powiedziałbym, że gdy to zrobi, to będzie najgłupsze i najgorsza rzecz jaką ta osoba zrobiła przez całe swoje życie. Powiedziałbym także, żeby pomyślała o swoich najbliższych co będą czuć po jego/jej stracie. Spróbowałbym wytłumaczyć, że każdy błąd da się naprawić i że nie musi się posuwać tak daleko. Co myślę o takich osobach? Myślę, że taka osoba ma słabą psychikę i nie potrafi poradzić sobie ze swoimi problemami. Myślę też, że taka osoba potrzebuje pomocy psychologów/psychiatrów itp. To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha xD no to zrozumiałeś pytanie dobitnie . Może tak od drugiej strony, co sądzę - osoby z takimi skłonnościami są jak każdy inny, czasami pewne sytuacje doprowadzają do paniki czy tam powrotu depresji, co jest przez nich traktowane (to są tylko moje przypuszczenia) jako koniec wszystkiego, i jedynym sensownym wyjściem jest zapomnienie - czyli to właśnie, cięcie się lub coś gorszego. Ostatnio bo niecałe 2 tyg temu byłem świadkiem sytuacji która mnie przerosła, nadmiar alkoholu i wpływ dwóch zgryźliwych typa na dziewczyne, wyjawiam tutaj sprawy prywatne ale pierwszy raz byłem świadkiem takiego czegoś, zeby ktoś siegał po korkociąg i się ciachał, moze tez pierwszy raz styczność z taką osobą , bo gdybym wiedział jaki jest jej zamiar to bym nie pozwolił na coś takiego . Tu jest sedno , bo znam ją pare lat i objawiło się to dopiero niedawno, nie wyzywając ,ale normalny człowiek ma myśli proste, a tutaj jest sytuacja z nieprzemyślanymi myślami (wtf xd) i trudno jest nam to zrozumieć, jak można. Jakiś psycholog czy coś, ale to jest mój kąt widzenia na takie tematy. Wracając 2 zdania wstecz, nie wiem co bym zmienił ale z wiedzą że coś się stanie nie pozwoliłbym, i to samo się tyczy osoby która by siedziała na moście albo kombinowała sznur , jeżeli stwierdzasz że kogoś psychika jest słaba, to ty masz obowiązek twoją 'silniejszą' częścią pomóc tym słabym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...