Skocz do zawartości
  • Reyuś :)

Internet

Siemanko. 

Przychodzę do was z pytaniem: Od jakiego dostawcy macie internet? Jak bardzo jest szybki? Polecacie go? Często macie lagi? Rodzaj (czy to światłowód i tak dalej..) Ile płacicie na miesiąc?

Ja mam neta z PLUS'a i takie g... ciągle 200 pingu, ktoś wejdzie na WIFI jak gram w cs'a i od razu ponad 300 pingu, dodam tylko że zwykle taka osoba wysyła wiadomości na messengerze albo zwyczajnie przegląda facebooka a ping nie do opanowania, nie raz nawet nie da sie oglądać filmiku w 720p na yt bo zatrzymuje sie i kółko ładuje sie z 10 sek, 5 sek filmu, 10 sek ładowania i tak ciągle, no po prostu brak słów na to dziadostwo. Pisze ten temat bo w sierpniu (bodajże) kończy mi sie umowa na ten shit i chciałbym zmienić na coś innego i chce żebyście mi doradzili skąd wziąć internet i czy da sie już teraz zerwać z nimi umowe za zbyt wolny internet lub coś w tym stylu

Obecnie korzystam z połączenia z routerem przewodowo, ale to ładowanie filmików występują również bezprzewodowo (jak cos chce obejrzeć na yt na telefonie to musze przełączać sie na dane), mam urządzenia ODU/IDU 200, kilkukrotne resetowanie urządzeń nie zawsze pomaga, pisałem już wielokrotnie do usługodawcy i nadal nic... Jedynie zaproponowali mi żebym kupił jakąś antene albo ciągle wykupował przywrócenie pełnej prędkości internetu czyli tak zwane: przejście z drewnianego internetu na kamienny, dioda na zewnętrznym modemie świeci sie na fioletowo (najlepszy), mam 70 GB do wykorzystania ale jak je wykorzystam to mam jeszcze nielimitowany pakiet internetu ale o zmniejszonej szybkości, mieszkam na wsi, więc to też może być utrudnienie ale myśle, że nie za duże bo mieszkam przy głównej krajowej drodze

Generalnie najlepszą opcją jest net z od operatora TV kablowej, sam taki posiadam i nie narzekam, owszem zdarzają się lagi, ale to rzadko. Za prędkość 250/25 Mbps płace jakieś 80 zł około?

A jak Ci się uda dorwać w fajnej i niedrogiej ofercie światłowód to bierz bez zastanowienia. Zdecydowanie stabilniejsza prędkość neta niż po kablach koncentrycznych, mniej zakłóceń i stabilniejsze pingi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się