Skocz do zawartości

Internet


Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. 

Przychodzę do was z pytaniem: Od jakiego dostawcy macie internet? Jak bardzo jest szybki? Polecacie go? Często macie lagi? Rodzaj (czy to światłowód i tak dalej..) Ile płacicie na miesiąc?

Ja mam neta z PLUS'a i takie g... ciągle 200 pingu, ktoś wejdzie na WIFI jak gram w cs'a i od razu ponad 300 pingu, dodam tylko że zwykle taka osoba wysyła wiadomości na messengerze albo zwyczajnie przegląda facebooka a ping nie do opanowania, nie raz nawet nie da sie oglądać filmiku w 720p na yt bo zatrzymuje sie i kółko ładuje sie z 10 sek, 5 sek filmu, 10 sek ładowania i tak ciągle, no po prostu brak słów na to dziadostwo. Pisze ten temat bo w sierpniu (bodajże) kończy mi sie umowa na ten shit i chciałbym zmienić na coś innego i chce żebyście mi doradzili skąd wziąć internet i czy da sie już teraz zerwać z nimi umowe za zbyt wolny internet lub coś w tym stylu

Obecnie korzystam z połączenia z routerem przewodowo, ale to ładowanie filmików występują również bezprzewodowo (jak cos chce obejrzeć na yt na telefonie to musze przełączać sie na dane), mam urządzenia ODU/IDU 200, kilkukrotne resetowanie urządzeń nie zawsze pomaga, pisałem już wielokrotnie do usługodawcy i nadal nic... Jedynie zaproponowali mi żebym kupił jakąś antene albo ciągle wykupował przywrócenie pełnej prędkości internetu czyli tak zwane: przejście z drewnianego internetu na kamienny, dioda na zewnętrznym modemie świeci sie na fioletowo (najlepszy), mam 70 GB do wykorzystania ale jak je wykorzystam to mam jeszcze nielimitowany pakiet internetu ale o zmniejszonej szybkości, mieszkam na wsi, więc to też może być utrudnienie ale myśle, że nie za duże bo mieszkam przy głównej krajowej drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepszą opcją jest net z od operatora TV kablowej, sam taki posiadam i nie narzekam, owszem zdarzają się lagi, ale to rzadko. Za prędkość 250/25 Mbps płace jakieś 80 zł około?

 

A jak Ci się uda dorwać w fajnej i niedrogiej ofercie światłowód to bierz bez zastanowienia. Zdecydowanie stabilniejsza prędkość neta niż po kablach koncentrycznych, mniej zakłóceń i stabilniejsze pingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Umowa na internet kończy się w sierpniu i mam problem skąd wziąć internet. Jeden problem jest taki, iż nie jestem pełnoletni, nie pracuję, więc nie mam (jakby to ująć) stałego dochodu, a rodzice wątpię, żeby się zgodzili opłacać internet za ponad 50 zł. Drugi problem jest taki, że mieszkam na wsi i mam dość daleko do dużych miast, więc wszystkie światłowody, rzadkie sieci, firmy odpadają. Pozostają mi chyba te najbardziej popularne z najlepszym zasięgiem, ale nie szybkością :P Obecnie mam internet z Plusa i jest mocno słaby. Główny pakiet do wykorzystania to 70 GB, a gdy go wykorzystam jest obniżana prędkość do max 1 Mb/s. Jeszcze przed wykorzystaniem pakietu ma problemy z załadowaniem filmu na youtube w 1080p lub 720p gdy ktoś inny korzysta z WIFI -.- Ponad 2 lata temu mieliśmy internet z Orange i jak dobrze pamiętam, był bardzo podobny do tego z Plusa.

Znalazłem oferte od T-Mobile

https://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile?id_wydawcy=1838465&gclid=Cj0KCQjw3PLnBRCpARIsAKaUbgs7hfXbcQHudrDYIN4NiEgFN6SbPyC7_6lrhHh2b3nHyf_Fg5176oEaAnJqEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

To jest tylko takie wstępne myślenie. Po prostu wszystko przeglądam. Ktoś poleca lub odradza? Czy może warto zadzwonić i popytać się o szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...