Skocz do zawartości

421# Pytanie Dnia!


Madziaa<3

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś się nad tym zastanawiałem i wywnioskowałem, że... sam nie wiem. Chyba każdy z nas chciałby mieć broń w domu dla bezpieczeństwa, ale nie można zapominać, że wtedy też każdy złodziej by ją posiadał. Według mnie, byłoby więcej napadów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Reyuś :) napisał:

Kiedyś się nad tym zastanawiałem i wywnioskowałem, że... sam nie wiem. Chyba każdy z nas chciałby mieć broń w domu dla bezpieczeństwa, ale nie można zapominać, że wtedy też każdy złodziej by ją posiadał. Według mnie, byłoby więcej napadów itp

Jak dla mnie bzdura. Szwajcaria ma powszechny dostęp do broni (widziałem zdjęcia nastolatek z karabinami szturmowymi) i jakoś tam się nie słyszy o rosnącym odsetku przestępstw z bronią palną. W USA jest podobnie, z tym, że problem spraw kryminalnych dotyczących użycia broni dotyczy głównie tych, gdzie zdobyta została ona z nielegalnych źródeł (czarny rynek, dark web itp.).

Ja jestem za powszechnym dostępem, ale pod warunkiem badań psychiatrycznych ubiegającego się o pozwolenie na broń oraz rzetelnej edukacji jak ją przechowywać (w szczególności by zabezpieczyć ją przed nieautoryzowanym dostępem przez dzieci), konserwować i w jakich sytuacjach jej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...