Skocz do zawartości

Pomysł na hobby?


5th Horseman

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jakis czas temu postanowilem zrobic sobie odwyk od napojow procentowych i teraz szukam sobie nowego hobby. Juz troche pisalem na chatboxie ale chcialbym zebrac wszystko w jednym miejscu na spokojnie

Chwtnie wyslucham waszych pomyslow. Chetnie poslucham o waszych hobby. Co do pomyslow mam trzy kryteria:

- odpadaja czynnosci bierne, czyli filmy i seriale odpadaja oraz inne na pograniczu jak zbieractwo czy wedkarstwo :|

- odpadaja czynnosci sezonowe oraz takie ktore wymagaja znacznych nakladow finan$owych /np. jazda konna/

- odpadaja gry komputerowe bo to forma rozrywki a nie chobby. Przerabialem to i mam do tego podejscie jak wiekszosc babc i dziadkow /ledwo otworzy oczy i do komputera/ xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł nr 1) - DART

kup tarcze sizalowa np: winmau , unicorn , lub target lub coś tego pokroju
do tego komplet rzutek np typu baryłka (mosiężne są bardzo tanie) lub lepsze aluminiowe typu ołówkowego lub baryłkowego
musisz zobaczyć czym lepiej będzie Ci się rzucać

 

Edytowane przez marszelest
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak pisales o modelu i przypomnialo mi sie dziecinstwo :3

Przypomnialy mi sie tez puzzle no i LEGO /ale w przeciwienstwie do modelu szybko by zabraklo miejsca na stawianie/. Mysle ze teraz kiedy jestem juz stary to bym sie z jednym modelem piscil dosc dluho - do tego farby ktorych za brzdaca nikt mi nie kupowal :c

Spoko pomysl z rzutkami /aktywny, wciagajacy i dlugodystansowy/. Sztos jak pozniej wyrobi sie i oko i reka, wtedy wszystkim mozna celnie rzucac :)

(+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam mam zaległy model samolotu do sklejenia, tylko nie mam miejsca,

a rzutki przydadzą się na spotkaniu z kumplami jak pójdziesz do knajpy, ( na początku przygody będzie Cię bolało przedramię, potem przejdzie i celność się poprawi )

(tarcza zawodnicza ma mniejsze pola) , ja na listopad mam w planach tarcze + akcesoria typu oświetlenie "opona", profesjonalne rzutki itd...

jedynie musze znaleźć coś co zdalnie zlicza punkty, a to nie jest prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marszelest u mnie może być problem z miejscem na tarcze ? Ale temat warty rozpatrzenia bo to i rozrywka i sport, a później można szpanować xd

Jaki to samolot? ?

 

Zawsze chcialem umiec grac na jakims instrumencie, ale chyba na to za pozno.....

Myslalem tez o nauce jezyka obcego, ale tutaj nie widze wiekszego sensu bo w pracy nie wykorzystam a w dodatku marny ze mnie podroznik /co najwyzej moglbym innych obrazac tak zeby o tym nie wiedzieli xd/. W dodatku nauka j. obcego ma raczej charakter pasywny, a to nie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 5th Horseman napisał:

Zawsze chcialem umiec grac na jakims instrumencie, ale chyba na to za pozno.....

Na to nigdy nie jest za późno, ja sam za grę na gitarze zabrałem się mając 22 lata około na karku, co jakiś czas sobie coś tam pobrzdąkam. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 5th Horseman napisał:

@marszelest u mnie może być problem z miejscem na tarcze ? Ale temat warty rozpatrzenia bo to i rozrywka i sport, a później można szpanować xd

Jaki to samolot? ?

 

Zawsze chcialem umiec grac na jakims instrumencie, ale chyba na to za pozno.....

Myslalem tez o nauce jezyka obcego, ale tutaj nie widze wiekszego sensu bo w pracy nie wykorzystam a w dodatku marny ze mnie podroznik /co najwyzej moglbym innych obrazac tak zeby o tym nie wiedzieli xd/. W dodatku nauka j. obcego ma raczej charakter pasywny, a to nie dla mnie

jeśli nie ma gdzie zawiesić , to są też dostępne składane stojaki na takie tarcze ?

Samolot
 Lockheed S-3B Viking jak się to poskleja: 1m na 0,5m powinno mieć wymiar, jak znajdę wrzucę zdjęcie tego
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GandalfBialy hmmm jest nadzieja. Chcieć bym pewnie chcial ale najgorzej "pobawic sie" przez kilka dni i odlozyc na zawsze.... W moim przypadku ryzyko jest wysokie. Ale z drugiej strony jak sie nie sprobuje to sie nie przekona :/

 

@marszelest o kurde, nie mialem pojecia o stojakach :o

Konkretny ten samolocik :D

 

No to na chwile obecna w top 3 mam darty, instrument i model /im dluzej o tym ostatnim mysle tym bardziej mi sie podoba/. Z drugiej strony cos mnie cisgnie do jezyka obcego, co jest sprzeczne z kryteriami ktore podalem na wstepie. Mysle ze jeszcze dam sobie kilka tygodni, w międzyczasie mam urlop, jak sie skonczy to fajnie byloby podjac decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

uwagi po paru miesiącach

podświetlenie lepiej wsiąść target to szersze, które jest mniej więcej równe oponie ( to czerwone wokół tarczy)

to co mam owszem montujesz bez-narzędziowo ale wg mnie to jest dobre oświetlenie dla kogoś kto już umie dobrze rzucać ,

a nie dla kogoś kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę ja często trafiam w górę oświetlenia , teraz już mniej ale nadal mi się zdarza ,

lotki od razu radzę kupić coś markowego z zawartością wolframu minimum 80% ,

ja kupiłem serie swisspoint jak złamie ostrze to mogę wykręcić i wkręcić nowe ( a załamałem już 7 szt...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...