Skocz do zawartości

Nudna, krótka historia


Twin

Rekomendowane odpowiedzi

Nudna, krótka historia.
 
CS-Pochylnia.eu - pod taką nazwą dokładnie trzy lata temu wystartowały dwa serwery Counter-Strike'a 1.6. Pojawiliśmy się, ponieważ inna, lokalna sieć nie chciała przyjąć mnie z dwoma pustymi serwerami, które nawiasem mówiąc istniały dzień albo dwa. Teraz się im w ogóle nie dziwię :)
Serwer pod forum za 9zł, domena za złotówkę, 40zł za serwery i działa! Za 50zł mogłeś otworzyć swoją własną sieć! To było na prawdę tanio, teraz można to zrobić za połowę tej ceny. Pierwszy zaczął działać AIM/HS, uwielbiałem ten typ serwera, codziennie grałem na AIM/HS na "ZakladzieKarnym". Łatwo i szybko powstał pierwszy serwer, kilka godzin później ruszył też FFA. Zapraszanie znajomych na steamie przynosiło efekty, bo na AIM/HS grało po 12 osób jak się dobrze postarałem. Oczywiście pingi po 200 ale czego tu wymagać za taką cenę? Forum powstało tak samo szybko jak serwery, nie było to zbyt trudne nawet dla mnie.
No i jest! Pierwszy zarejestrował się "asd", nic dziwnego, przecież był razem ze mną administratorem. Przyszedł czas pisania wzorów i regulaminów, można się było poczuć jak w jakieś firmie. Wszystko takie oficjalne, próbowało się udawać profesjonalistę. W tamtych czasach zaczęło pojawiać się coraz więcej sieci podobnych do nas. Mimo tego, że graczy było dużo, serwerów mało w porównaniu do obecnej chwili, to i tak nie było sposobu na przyciągnięcie graczy. No bo co człowiek wtedy o tym wiedział?
Pierwsze tygodnie to totalna porażka. Jak nie wbiło się na serwer i nie zaprosiło całej listy znajomych to nikt nie grał. Na forum kilka osób i spamboty, które lubiły sobie viagrą spamować jak to już kiedyś wspominałem. "asd" po jakimś czasie przestał się interesować siecią, on też był już dorosły, później wyjechał za granicę do pracy i zamienił "malucha" na BMW :)
Trzeba było poszukać kogoś, z kim dałoby się dalej to prowadzić albo zwijam się... Nie wiem w jaki sposób znalazłem Tuskawke, ale wystarczy fakt, że do sieci trafiły dwa nowe serwery. AIM/FY/AWP (TSerwery z Francji) i BF2. Zaraz po tym do sieci dołączył "n[]k" z serwerem Zombie na Zabijace. Pusto tam było caly czas, on też długo u nas nie pobył. Tuskawka był całkiem długo, też już swoje życie miał ale jakoś się dogadywaliśmy. Lubiłem otaczać się ogarniętymi osobami, chociaż u mnie z tym było różnie. W międzyczasie FFA pięć lub więcej razy zmieniał swój typ. W końcu zobaczyłem modyfikacje "COD Mod". Na początku zwykły serwer, taki jak wszystkie inne tego typu. Z biegiem czasu, po wielu, wielu godzinach siedzienia nad tym, proszenia kogoś o pomoc albo napisanie czegokolwiek, powstało coś, co nazwałem COD:CP (dokładnie to 2 marca 2011r.). Sporo pracy i serca w to włożyłem, serwer był jedyny w swoim rodzaju, w końcu CS-Pochylnia zaczęła zarabiać na swoje utrzymanie. Już wtedy przenieśliśmy także na AIM/HS'a na "KampNO.pl", COD był tam wcześniej. 200zł w portfelu było niezłym wyczynem. Proste formularze sklepu, gdzie codziennie, przez kilka miesięcy musiałem wchodzić na maila, pisać do ludzi, którzy złożyli zamówienie i sprzedawać im klasy. Ale nie męczyło mnie to w cale, chociaż siedziało się przy tym cały czas... Serwery crashowały się albo całkowicie padały, na forum trzeba było sprawdzać skargi, screeny i inne. Przez ten okres było kilka konkursów typu "rób reklamy na forach i wygraj steama". Nie przynosiło to wielkich efektów a na zakończenie konkursu okazywało się, że wygrywa osoba, która zrobiła 40 reklam, z czego połowa nie działa. Były też inne konkursy, większość tego samego typu.
 
Dla przykładu:

 
Już nawet zrobiłem konkurs z okazji 6. miesięcy istnienia sieci CS-Pochylnia.eu, czyżbym przeczuwał, że roku nie uciągnie?
Jedni odchodzili, drudzy dopiero zaczynali swoją przygodę u nas. Wiele konfliktów pomiędzy graczami a adminami, ja starałem sie wszystko załatwiać na spokojnie, ale czasami się nie dało. Co do serwerów, finansów itp. to było kilka nieczystych zagrań... W końcu na dobrą sprawdę gdyby nie to, to teraz byśmy nie istnieli :)
W lipcu 2011 rozpoczęliśmy współpracę z Zabijaka.pl. Tzn. na początku normalnie kupowaliśmy u nich serwery, dopiero później zostaliśmy partnerami. Tuskawka tak samo jak "asd" stracił ochotę do zajmowania się tym wszystkim, ja też nie miałem już tego samego nastawienia co na początku, łatwo nie było, było nawet ciężej niż jest obecnie. Niby jakaś tam gra, ale nerwów i czasu włożyłem w to ogromne ilości. Tak samo przy mnie cierpliwość tracili wszyscy, którzy w jakiś sposób ze mną współpracowali. Może to dlatego Tuskawka przestał się interesować? :)
W końcu podjąłem decyzje, że zakończę współpracę z Tuskawką. Znowu zostałem sam.
Nie wiem do końca w jaki sposób, ale w ogólnym rozrachunku w październiku 2011 do sieci dołączył M3ntos.
M3ntos dołączył wraz z serwerem COD 40001 i Surf. COD szybko przenieśliśmy do Zabijaki bo obecny hosting nie dawał sobie rady. Co jak co, ale to właśnie ten serwer przyniósł nam najwięcej funduszy do dalszego rozwoju sieci, to dzięki ProCOD'owi i M3ntosowi sieć osiągnęła taki poziom i jest jedną z największych. Bez względu na to, co wydarzyło się w ostatnim czasie trzeba przyznać, że wkład M3ntosa w rozwój sieci jest nieoceniony. Jeszcze dobre kilka miesięcy męczyliśmy się z pisaniem na maile w sprawach "zamówień" na klasy Premium. M3ntos nie był stworzony do tego, bo cały czas dostawałem informacje, że nikt do nich nie pisze w sprawie premium po kilka dni. Ja starałem się sprawdzać codziennie. Fakt faktem, że M3ntos na ProCODzie miał więcej chętnych. W związku z tym postanowiliśmy kupić automatyczny sklep. Automatyczny to on był chyba tylko z nazwy :) Wiele, wieeeeeele męczarni, kilkanaście (jak nie kilkaset) godzin spędzonych nad tym sklepem. Trzeba było go przerabiać tak, żeby obsługiwał Premium itp. Cały czas psuł nam krew, oj chyba łatwiej było robić wszystko ręcznie.
Miliony skarg, znowu całe godziny stracone na poprawianie tego, co sklep popsuł, jakoś leciało :)
Kolejne miesiące mijały, były możliwości do tworzenia nowych serwerów i tak się działo.
Pojawił się Siuj z serwerem 4FUN, później też BF2, którego nikt już nie pamięta. Kupiliśmy IP GXP i zrobiliśmy go od nowa, wiele serwerów przewinęło się przez sieć, o graczach nie wspomnę. Graczy możemy liczyć pewnie w setkach tysięcy, osoby, które weszły na forum przez te 3 lata to 1% liczby graczy. Historia najnowsza, czyli zmiana nazwy, przejście na IPB, turnieje, konkursy, ataki na nas, na Zabijake, nowy sklep, planowana sprzedaż sieci, później odejście M3ntosa i to, co jest teraz. Co najdziwniejsze, najnowsze wydarzenia (marzec 2012 do teraz) pamiętam jak przez mgłę. 
 
Podsumowując: czasy świetności mamy już za sobą, wiele ciekawych osobowości przewinęło się przez naszą sieć, wiele osób nadal przy nas trwa, nie sposób wszystkim podziękować. "Nie ma Nas bez Was, Was bez Nas." jest tutaj jak najbardziej odpowiednie. Nie sądziłem, że powstanie z tego coś na taką skale. Chyba wszyscy poznaliśmy tutaj jeśli nie wiele to przynajmniej jedną wyjątkową osobę. Możemy w dobrym towarzystwie spędzać wolny czas, gdy za oknem pada deszcz (bo w słoneczny dzień się wychodzi z domu noł-lajfy!), możemy zagrać wspólnie w klasyka, którym CS jest bez dwóch zdań.
Tworzymy społeczność, która jest wyjątkowa. Chciałbym, aby tak dalej było przez kolejny rok, zobaczymy czy będzie mi dane pisać podobny temat jeszcze kiedyś. Dziękuje Volturiemu za bycie zajebistym, dziękuje sweeperowi za to, że ciągle jeszcze jakoś do nas wraca (bo sweeper to jeden z pierwszych graczy naszego AIM/HS'a), dziękuję Opiekunom, dzięki którym to wszystko jeszcze trzyma się kupy. Dziękuję Moderatorom i Super Adminom, którzy odwalają za mnie czarną robotę. Admini - ci lepsi i gorsi, każdy na wagę złota. Abyśmy jak najdłużej mieli okazje strzelać Screeny na serwerach Pochylnia.pl. Dziękuje dziewczynom, których jest ostatnio coraz więcej. To dzięki Wam na serwery wchodzili i wchodzą nowi gracze, nie ma się co dziwić :) Czy to Moderator czy zwykły Użytkownik - każdy z nas jest graczem, po to tutaj jesteśmy, nie ma co traktować niektórych spraw zbyt poważnie. To tylko internety, chociaż niby zwykła gra, niby zwykła sieć, dla jednych nic nadzwyczajnego, dla mnie wręcz przeciwnie.
 
Dziękuję wszystkim, zapraszam do gry i do następnego razu!
A tym, którzy to przeczytali w całości stawiam piwo... taa, teraz każdy niby całość przeczytał, jasne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

powstało coś, co nazwałem COD:CP

To coś również przyniosło graczy do sieci, nieliczni zostali. :)

Cytuj

Pojawił się Siuj z serwerem 4FUN, później też BF2, którego nikt już nie pamięta

Nie wiem czy nikt :).
 

Tuskawka to też był super gość, do tej pory mam go gdzieś w GG :)

Dzięki, że podałeś datę założenia CP, 2 lata i 7 msc mineły szybko ;)

O wyprzedzeniu łapkami w górę Ciebie przez Yetiego to już nie wspomniałeś :)

Podziękować administracji za trudne chwile!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...