Jump to content
 • Sign in to follow this  
  Alu

  Podanie [Alu]

  Imię: Damian
  Wiek: 19
  Kontakt (GG/e-mail/steam): Kontakt zewnętrzny udostępnię administracji
  Twoje doświadczenie w pełnieniu funkcji tego typu: Każda posada wymagająca pełnego zaangażowania i obracająca się w sferze polonistyki jest mi bliska sercu. Co do meritum, jeżeli chodzi o redagowanie tekstów, przeprowadzanie wywiadów czy tworzenie wszelkiego rodzaju form literackich to przysłowiowo wiem jak i z czym to się je. 
  Znajomość zasad pisowni? Staram się minimalizować wszelkiego rodzaju błędy ortograficzne, stylistyczne, nie mówiąc już o merytorycznych. Na każdą pracę nakładam kilka poprawek przed realnym udostępnieniem "osobom trzecim". 
  Ile masz wolnego czasu?: Powiem tak, na każde powierzone mi zadanie poświęcam tyle czasu ile wymaga jego rzetelne i perfekcyjne wykonanie. 
  Dlaczego starasz się o to stanowisko?: Otóż, nie miejcie mi tego za złe ale poziom przeprowadzonych aktualnie wywiadów jest troszkę niski. Brak podjęcia jakiejkolwiek próby odejścia od standardów i umiejętnego balansu przy układaniu pytań. W żadnym wywiadzie nie ujrzałem celowej próby manipulacji językowej co powoduje mizerność i pretensjonalność pytań i odpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc mówi się, iż na dobrze przeprowadzony wywiad składają się dwa czynniki : przygotowanie redaktora i odpowiedzi respondenta. Ten ostatni czynnik jest może okrutny i niesprawiedliwy ale takie są niestety realia. Dobór "opozycji" jest równie ważny co przygotowanie osoby przeprowadzającej wywiad. Czytając co poniektóre wywiady miałem wrażenie, że osoby, które w tym uczestniczyły nie do końca wiedziały jak się do tego zabrać. Tak więc pomimo moich ubytków związanych z wymaganiami chciałbym podnieść nieco poziom dziennikarski na tym forum i mam nadzieję, że mi to umożliwicie.

   

  Pozdrawiam Alu

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest
  This topic is now closed to further replies.
  Sign in to follow this  

  ×