Skocz do zawartości

Lektura na niedzielę,czyli wywiad z Złotym.


Menel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Pochylniowicze w ten deszczowy, niedzielny dzień!
Nudzicie się? Redakcja Pochylni przygotowała dla Was wywiad z jedną z najbardziej znanych osób na Pochylni.
Jest to 
Złoty aka Alkohol szkodzi!
Zapraszam do czytania :)

 

 

Witaj Złoty! Czy chciałbyś udzielić wywiadu dla Pochylni?

Cześć, tak mogę udzielić odpowiedzi na kilka pytań.

Dobrze, zatem powiedz nam jak się nazywasz, ile masz lat oraz skąd pochodzisz.

Nazywam się Mateusz, w lutym ukończyłem 21 lat.
Mieszkam w Swarzynicach jest to mała miejscowość niedaleko Zielonej Góry

To już trzecia dziesiątka rozpoczęta :) Czym zajmujesz się na co dzień? Uczysz się jeszcze czy pracujesz, a może to i to?

Jakoś ta trzecia dziesiątka mi się nie uśmiecha :D Aktualnie pracuję na wulkanizacji od 8 rano do 18, co pozbawia mnie całego dnia, ale nie narzekam, bo jest przyjemnie i nie jest ciężko. Oczywiście wolałbym pracować np. od 6 do 14, ale w moim obrębie ciężko jest o dobrą pracę. Szkołę średnią ukończyłem, a na studia się nie wybieram to takiej nauki nie mam.

A jaką szkołę średnią kończyłeś, o jakim profilu?

Technikum mechatroniczne. Zawód dość ciekawy, ale nie taki łatwy.

To może opowiesz nam coś więcej o tym zawodzie, a nóż, ktoś z pochylni zdecyduje się na taki kierunek.
Czego się uczyłeś i jakie są perspektywy po takim profilu?

Tego pytania się bałem. Mechatronika - połączenie mechaniki, informatyki i elektroniki. Na początku mieliśmy sporo elektryki, później pneumatyki i hydrauliki, a na koniec najlepsze czyli programowanie. Nauczyłem się obsługi dość trudnych programów, poznałem budowy różnych maszyn, jak i obsługi ich. Zawód przyszłościowy, bo prawie w każdym większym zakładzie pracy są maszyny o których się uczyłem. Oczywiście na studia tez można iść, bo jest sporo kierunków dla tego zawodu.

O szkole może już wystarczy. Czym się interesujesz?

Nie mam specjalnie takich zainteresować, wszystkiego po trochu. Takim głównym jest majsterkowanie, bardzo lubię to robić, pogrzebać przy jakiś maszynach, czy pobawić się w elektryka. Kiedyś jeździłem na ryby, ale na to już czasu nie ma :(

Wiadomo skąd pomysł na taką szkołę. Powiedz czy w wolnym czasie rozwijasz swoje zainteresowania czy robisz coś kompletnie innego?

Gdy tylko mogę to staram się rozwijać, bo lubię to i wiem, że mi się to przyda. Od jakiegoś czasu chodzę na siłownie, bardziej rekreacyjnie i dla utrzymania dobrej kondycji. Dużo spędzam czasu na słuchaniu muzyki, bo tym też kiedyś się interesowałem.

Jaki jest zatem Twój ulubiony gatunek i wykonawca muzyczny?

Moim ulubionym gatunkiem jest Trance, uplifting trance, ale często słucham też popu, czy innych gatunków, a ulubionego wykonawcy nie mam.

Poza siłownią angażujesz się jeszcze w jakiś sport?

Na inny sport już tak czasu nie ma, ale gdy jest tylko okazja to z miłą chęcią zagram w piłkę nożną ze znajomymi. Bardzo lubię pływać, a nurkowanie sprawia mi najwięcej przyjemności.

Tylko nie zapomnij wypłynąć :P Teraz troszkę z życia prywatnego. Masz rodzeństwo?

Tak mam, trzech starszych braci. Daniel, Łukasz i Tomek

A jak wyglądają Twoje sprawy sercowe?

Nie mam swojej drugiej połówki, 0,7 też nie :P Może to się wydać dziwne, ale nawet nie szukam dziewczyny, po prostu nie chce teraz mieć.

Nic na siłę. Zdradzisz nam swoje marzenia?

Wielkich marzeń to ja nie mam. No chciałbym znaleźć dobrze płatną pracę, wybudować się, założyć rodzinkę i dożyć starości :)

zyli niby nic nadzwyczajnego, ale jednak ważne w życiu. A myślałeś o jakiejś konkretnej pracy? Może własna firma?

Własnej firmy nie chcę, praca to na pewno związana z moim zawodem, może mechanik maszyn CNC albo coś podobnego.

Jakie kraje chciałbyś odwiedzić w swoim życiu?

Bardzo chciałbym odwiedzić Szwecję, Hiszpanię i może Włochy.

Jakie kultury światowe najbardziej chciałbyś poznać?

Tak szczerze mówiąc to nie interesuje się kulturą świata, już bardziej interesuje mnie historia świata czy samej Polski .

Po twoim awatarze można domyśleć się że jesteś człowiekiem zasadniczym. Masz jakieś swoje główne motta życiowe?

Tak, zgadza się jestem człowiekiem zasadniczym, jak mam coś zrobić to to robię to.
Nie posiadam motta życiowego.

Jesteś przeciwnikiem tylko alkoholu czy wszystkich używek?

Nie jestem przeciwnikiem alkoholu, gdy ktoś zna umiar. Co do innych używek to tak, to niszczy ludzi. Pewnie stwierdziłeś, że jestem przeciwnikiem alkoholu po moim nicku i tutaj małe zaskoczenie, ponieważ ta cześć nicku pochodzi z dawnych lat, gdy zrobiliśmy siłownie z kolegami i to było naszym mottem do ćwiczenia.

Umiar jest ważny we wszystkim. Awatar mnie naprowadził na to pytanie :P Oglądasz telewizję?

Nie, nie mam czasu, wolę posiedzieć przed komputerem, raz kiedyś zdarzy się, że oglądnę jakiś film, ale to bardzo rzadko.

A jakie filmy preferujesz?

To zależy od humoru i z kim oglądam dany film. Horror to co lubię najbardziej, dobra polska komedia, jakiś sensacyjny czy science fiction też obejrzę.

Powiedz nam, jak do tego doszło, że zacząłeś grać w CS'a?

Koledzy grali już w tą grę trochę czasu i namówili mnie bym spróbował. Pamiętam jak w 7-8 siedzieliśmy na TeamSpeaku i uczyliśmy się grać, bo oprócz mnie jeszcze 2 innych zaczynało swoją karierę z cs 1.6, oj początki to były bardzo trudne, nie znałem żadnej mapy poza dust2. Na początku wchodziliśmy na puste publiczne serwery by razem pograć, później przez jakiś czas mieliśmy swój serwer chyba 14 slotów i zdarzyło się kilka razy, że był full :D Dobre czasy się skończyły i ekipa do grania się rozpadła, bo poprzechodzili na inne gry typu Metin 2 czy LOL. Ja przy Counter Strike'ku zostałem do dziś.

A powiedz, która odsłona CS najbardziej Ci odpowiada?

1.6 klasyka sama w sobie, ale jednak wolę CS:GO. Właściwie dopiero teraz widać jak rozwija się ta gra. Różnorodne operacje, skrzynki, skiny, mecze turniejowe, powstają już różne mody tej gry co przybliża ją do 1.6, ale z lepszymi opcjami. Teraz już częściej gram w globala co nie oznacza, że rozstałem się na zawsze z klasyką, czasem dla relaksu odpalę sobie starego Counter Strike'a.

Grasz w coś oprócz serii Counter Strike'a?

Jak już wcześniej wspominałem brak czasu nawet na CS a gdzie inne gry. Gdybym miał więcej czasu na grę to z pewnością zagrałbym w Euro Truck Symulator 2, bardzo rzadko zdarzy mi się zagrać w Left4Dead2, Symulator Farmy 2011 czy Need For Speed Underground 2, w te dwie ostatnie gram gdy nie mam internetu :D

Co robisz w internecie poza grami?

Standardowo gdy odpalam przeglądarkę to są dwie karty: Facebook i Pochylnia.pl. Zobaczę co dzieję się na fb, mam tam polubione tylko strony, które mnie interesują, najwięcej jest związanych z muzyką. Często szukam ciekawych utworów, które utkwiły mi w pamięci.

Mógłbyś żyć bez internetu?

Tak, nie mam z tym problemu, wystarczy, że mam inne zajęcie. Fakt komputer trochę przyciąga, ale ja mam bardzo silną wolę i gdy staję przed wyborem pomiędzy kolegami a komputerem to zawsze wybieram spotkanie ze znajomymi.

Jeszcze są normalni ludzie na tym świecie. Skąd się wziął Twój nick?

Na samym początku mojej gry miałem nick Wąski, ale nie za bardzo mi to się podobało to zmieniłem na Złoty, gdyż takie mam przezwisko. Znajomi do mnie mówią Wąski, a jak chodziłem do szkoły to koledzy z klasy mówili do mnie Zloty. Drugi nick jaki używam to Alkohol szkodzi zdrowiu. O nim jak powstał wspomniałem wcześniej.

Jak trafiłeś na Pochylnię?

Oj ciężkie pytanie, wiem jedno, że szukałem dobrego 4fun'a no i go znalazłem. Na forum zarejestrowałem się tylko po to by wrzucić ss, gdy któregoś razu wrzucałem screeny. Stwierdziłem, że przeglądnę forum i trafiłem na ciekawy temat "Czego słuchacie w tym momencie?". Tam trafiłem na osobę, która słucha tego samego gatunku co ja i przez jakiś czas wymienialiśmy się tam ciekawymi utworami, w sumie to przez Maksa, bo o nim mowa, zostałem na forum do tej pory i pozdrawiam go już teraz :)

Jak podoba Ci się organizacja pracy i wyglądu forum?

Od czasu gdy Twin rozdał pod opiekę serwery poszczególnym osobom jest bardzo dobrze, gdyż każdy zajmuje się swoim serwerem/ami, a góra może zajmować się ważniejszymi spawami związanymi z dalszym istnieniem Pochylni. Na miejscu najwyższych myślałbym o rozwijaniu się w serwery CS:GO, dodanie sklepu CS:GO, aktualnie szybciej i łatwiej jest rozkręcić serwer CS:GO niż 1.6. Co do wyglądu forum jest dobrze, może nawet lepiej niż było wcześniej, pamiętam odsłonę nowego stylu i falę krytyki. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić, ale z czasem nawet spodobał mi się ten nowy wygląd. Układ działów też mi pasuję, nic bym nie zmieniał.

Chciałbyś z tego miejsca przedstawić jakiś zastrzeżenia do administracji bądź zaprezentować swoje propozycje?

Zastrzeżeń jako takich nie mam, no może po za jednym chodzi tutaj o serwer, który ma powstać jakiś tam ZM, moim zdaniem jest to marnowanie czasu i pieniędzy w nowe serwery 1.6 lepiej zająć się tymi, które mamy np. serwer CTF ma potencjał, wystarczy go trochę odświeżyć i postarać się go zapełnić. No propozycją jest rozwijanie się w scenę Counter-Strike: Global Offensive, czyli to o czym wspomniałem wcześniej.

Zobaczymy co na to administracja. Osiągnąłeś wiele na Pochylni. Awansowałeś na opiekuna i moderatora. Odnajdujesz się w tych rolach?

Z moderatorem nie mam problemów, fakt czasem zdarzą się zgłoszenia, które nie wiem jak rozpatrzyć, ale to bardzo rzadko. Z opiekunem to już troszkę trudniej jest. Administracja szukała opiekuna AIM/FY/AWP, więc się zgłosiłem, gdyż dużo spędzałem czasu na serwerze i dobrze znałem opiekuna, z którym miałem współpracować, na początku ja miałem się zajmować sprawami na forum, gdyż na konfiguracji serwera kompletnie się nie znałem. Scar miał mi trochę wytłumaczyć co i jak, ale jakoś to nie wyszło i wszystkiego uczyłem się sam, gdy miałem jakieś wątpliwości to pytałem się tych bardziej doświadczonych. Ostatnio bardzo mało czasu mam na zajmowanie się serwerami , tak samo moderatorem i nie zapowiadają się zmiany.

Jaki serwer chciałbyś zobaczyć na Pochylni?

Deathmatch CS:GO, gdyż w 1.6 już mało gram. Bardzo mało jest dobrych serwerów z tym modem i ciężko dostać się na te serwery. Odpowiadałby mi jeszcze AIM DM na którym też lubię pograć.

Zobaczymy co na to nowa administracja :) Zbliżamy się do końca. Chciałbyś kogoś na sam koniec pozdrowić, jeśli tak to jest ten moment.

Wymieniać nie będę bo boję się, że kogoś pominę. Pozdrawiam całą administrację, adminów z którymi współpracowałem i dalej współpracuję, graczy z którymi przegrałem sporo godzin na serwerach, starą ekipę z 4fun'a i innych serwerów na których grałem, a na sam koniec mafię z TeamSpeak'a.

Dziękuję Ci za poświęcony czas i ten "długi" wywiad   :D

Również dziękuję i do zobaczenia na serwerach   :)

Do zobaczenia, trzymaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad w sumie ciekawy, lecz tam błędy poprawiajcie przed dodaniem na forum :D Tam znalazłem 3 błędy które psuły całość zdania przez końcówkę zamiast innych było innym i podobne. Poprawiłem to bo nie mogłem wytrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra

 

swego czasu odbierałem pijanego w... no wiecie towarzysza Mateusza z komisariatu policji w Zielonej Górze, za jakieś rozboje i inne takie głupoty, wiadomo wtedy był jeszcze młody i głupi, a teraz już taki młody nie jest. No i jak go tam odprowadzałem to go dopadł kac moralny i wyspowiadał się, że szerzy hasło "Alkohol szkodzi zdrowiu", żeby ludzie nie kupowali i było więcej dla niego, bo ta siłownia, to jest zwykła przykrywka - wiecie mówi mamie "idę na siłownie z kolegami" i wraca ledwo stojąc na nogach i mówi "tatoo ja już nóg więcej nie robię" . Niewygodny pseudonim wąski to też wiecie, nic się samo z siebie nie dzieje.

 

Oto prawdziwy złoty, jakiego proadministracyjne media nie ukarzą, więc czuję się odpowiedzialny za to, aby pokazać ludziom prawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Tam trafiłem na osobę, która słucha tego samego gatunku co ja i przez jakiś czas wymienialiśmy się tam ciekawymi utworami, w sumie to przez Maksa, bo o nim mowa, zostałem na forum do tej pory i pozdrawiam go już teraz :)

Chlip, chlip, pierwsze pozdrowienia ;C W sumie to nie sądziłem, że odegrałem taką ważną rolę w Twoim pozostaniu tutaj - dzięki Złoty :P

Wywiad spoko ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...