Skocz do zawartości

Pececik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja z takim zapytaniem :P

Potrzebuje komputer, i mam zamiar złożyć chodzi mi o kompa takiego żeby mi np. Wiedźmin 3(tak napisałem bo żadna inna gra mi do głowy nie przyszła z dobrą grafiką) na ultra wymaganiach śmigał, zmieszczę się w granicach 3500zł ? 

Jeżeli ktoś się dobrze zna na kompach podrzuciłby mi jakie części w ten komputer wsadzić, takie oczywista oczywistość bardziej gejmingowe bo do gier chce skrzyneczkę? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Nie masz szans na takie "całkowite" ultra w tej cenie chyba że wyłączysz wszystkie możliwe filtry i zadowolisz się spadkami poniżej 50 fpsów jeśli grasz w 1080p. W tej cenie można na upartego złożyć PC oparty o gtxa 1060 ew. RX480, 8gb pamięci i przykładowo i5 7400/6400 ale to będzie strasznie biedny że tak powiem cebulacki zestaw bez możliwości sensownego upgrade w przyszłości. Jak już składać coś nieco droższego to zdecydowanie lepiej postawić na jakość podzespołów, trochę dopłacić i mieć z głowy ewentualne problemy po roku czy dwóch przez jakąś najtańszą płytę główna, zasilacz czy dysk. Na Twoim miejscu dokładnie bym przemyślał taki zakup, zainwestował w dobry procek, płytę główną i zasilacz - kosztem nieco gorszej grafiki i tą dopiero po jakimś dłuższym czasie wymienił na coś sensownego i ewentualnie kolejne 8gb.

 

..a wracając do tego ultra to musiałbyś mieć co najmniej i6 6600k/7600k podkręconego gdzieś tak do 4ghz i gtxa 1070 do gry na ultra + filtry (oczywiście bez hairwork) żeby mieć te stałe 60+. Chyba że grałbyś w 600x800 a nie 1080p to wtedy jest nadzieja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy kolega naprawdę potrzebuje tych 60 fps, bo moim zdaniem 30 jest wystarczające do normalnej gry.

 

Mam Radeon R9 270X, a to jest karta średniej klasy i na ultra wiedźmin stabilne 30fps. Zero ścinek i płynna rozgrywka. 3500zł to kwota, która pozwoli pograć w każdą grę na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nonitek napisał:

Tylko pytanie czy kolega naprawdę potrzebuje tych 60 fps, bo moim zdaniem 30 jest wystarczające do normalnej gry.

 

Mam Radeon R9 270X, a to jest karta średniej klasy i na ultra wiedźmin stabilne 30fps. Zero ścinek i płynna rozgrywka. 3500zł to kwota, która pozwoli pograć w każdą grę na dzień dzisiejszy.

Chyba nie gralismy w tę sama gre - nie wierze, ze 270x jest w stanie zapewnić 30fps przy ultra razem z włączonymi hairworks i msaa  w rozdzielczości fhd :>  Na jakim procesorze i na jakiej rozdzielczości ta gra dziala Ci tak dobrze? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będę kupował coś takiego: 

 

Karta graficzna:  GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 G1 GAMING 6GB

Procek:  AMD X8 FX-8350 4,0GHZ BOX

Plyta głowna;  ASUS M5A99X EVO R2.0

Ram:  KINGSTON HYPERX DDR3 2X 8GB 

 

i dodam złącznik z resztą bebechów w środku: 

 

około 3700 za niego woła, składany miesiąc temu gwarancje na wszystkie części 

 

16359124_1293308077400804_620806846_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Taki zestaw właśnie jest warty około 3,700 ale nówka prosto ze sklepu a nie katowany przez miesiąc przez jakiegoś przygłupa który niezbyt dobrze dobrał pewne części... pewnie ktoś mu uświadomił że był debilem kupując taki zestaw do gier i teraz sam szuka innego naiwnego żeby się pozbyć przyszłych problemów. Fakt pograsz na takim PC w Wieśka przy max detalach ale mając na ogół w granicy 35-40 fpsów, czasami zdarzą się jakieś większe spadki ale ogólnie mówiąc będzie działać. Tak czy inaczej tą serię procków bierze się z myślą o podkręcaniu. Tylko wtedy mają jakiś sens w dzisiejszych czasach, a przy takim chłodzeniu i zasilaczu to raczej wolałbym nie ryzykować jeśli mam być szczery. Ogólnie mówiąc tyle było ostatnio mowy o gierkach pod DX12 i lepszym wykorzystaniu rdzeni/modułów z amd a póki co nadal takich gierek się bardzo mało i Wiesiek akurat do takich się nie zalicza. Jedynie gierki pod cryengine 3 w górę i frostbite, a reszta będzie miała lepsze wyniki nawet i na tańszym i3 7100.. (tak dobrze czytasz, i3 radzi sobie w większości gierek lepiej od 8 rdzeni fxa) Takie 8 rdzeniowce to jedynie można w dzisiejszych czasach zaproponować dla ludzi którzy chcą nagrywać filmiki, streamować lub obrabiać video bo jedynie w tym trochę lepiej się sprawdzają przykładowo od wyżej wymienionego procka tyle że kosztem dobrych fpsów podczas grania.

 

TLDR - Odradzam. Tutaj masz takie małe porównanie http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-7100-vs-AMD-FX-8350/3891vs1489. Równie dobrze możesz szukać na alledrogo pojedynczych części powiedzmy pod skylake -wyjdzie taniej, wydajniej i jak dobrze się rozejrzysz to również z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyć samemu swój zestaw to fajna zabawa, ale idąc totalnie na łatwiznę... polecam Ci zobaczyć materiały o zestawach na moreleTV. Sam od nich zaciągnąłem pomysł na komputer do 2500zł i daje radę bez żadnych problemów, a w tym przedziale cenowym przy obecnym rynku części kupisz dobrą maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

@El Mafioso Dobry tak ale nie solidny :) na morelach czy innych kanałach związanych z jakimkolwiek sklepem nigdy Ci nie powiedzą że np. taka i taka płyta główna to awaryjny crap lub taki i taki zasilacz wraca co roku do magazynu przez reklamację. Po prostu im to nie na rękę żeby mówić całą prawdę. Lepiej żeby 1 na 10 klientów wracał co roku czy dwóch po nówkę jak coś nawali. Jedyne co to w kwestii wydajności i kultury pracy warto się zapoznać z niektórymi materiałami. Większość prezentowanych materiałów jest w porządku, ładnie wyjaśnione jak złożyć, co wybrać itd. ale jakby nie patrzeć teoretycznie dobry sprzęt który świetnie spisał się w kilkudniowym teście może np. po kilku miesiącach intensywnej pracy "zaprotestować". Na YouTube ogólnie mówiąc jest cała masa mało docenianych kanałów z małą ilością widowni a tak naprawdę to u sporej części z nich można się dowiedzieć że sporo sprzętu kupionego w znanych sklepach po jakimś dłuższym czasie zaczynała nawalać :) 

@JokerSBM  nie ma sprawy coś Ci podeślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aragorn zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...