Jump to content
 • Black Wolf

  Nietypowe zastosowania folii aluminiowej

  08f7b1c2601c5e3bmed.jpg

  Folia aluminiowa – niby prosta rzecz, a przydaje się bardzo często, nawet w niestandardowych sytuacjach.

  1. Czyszczenie żelazka

  efe1f4908bdb2f42med.jpg

  Wiecie jak ciężko jest wyczyścić przypalone żelazko. Warto spróbować rozwiązać problem, czyszcząc metalową powierzchnię folią aluminiową. Trzeba ją zgnieść w kulę i gdy żelazko ostygnie, szorować przypalone miejsca.

   

  2. Czyszczenie srebra

  7a06f6decac7fb6emed.jpg

  Przegotuj wodę i wlej ją do słoika, dodaj szczyptę soli i wymieszaj. Włóż do środka kawałki folii aluminiowej. Na koniec, włóż do słoika srebrną biżuterię i zamknij szczelnie słoik wieczkiem. Odstaw na parę godzin, co jakiś czas potrząsając słoikiem. Gdy woda będzie mętna, czasem nawet brązowa, to znak, że biżuteria staje się czysta. Odczekaj jeszcze trochę, odkręć słoik i wylej wodę, a biżuterię wyjmij. Na koniec srebro wytrzyj miękkim ręcznikiem lub czystą ścierką.

   

  3. Zmywanie naczyń

  952a6d54412880c0med.jpg

  Gdy nie masz "druciaka" do mycia mocno pobrudzonych naczyń, zgnieć arkusz folii aluminiowej w kulę. Tą kulą możesz usuwać choćby tłuszcz z powierzchni patelni, garnków czy talerzy, zarówno na sucho, jak i na mokro, z użyciem płynu do naczyń. Na dodatek, folia nie zostawia zarysowań na powierzchni naczyń.

   

  4. Ostrzenie nożyczek

  4a6ecf47cde59a6emed.jpg

  Ten prosty zabieg, który jest pokazany na zdjęciu, sprawi, że nożyczki staną się ostrzejsze. Podobnie naostrzysz ostrze miksera lub nóż.

   

  5. Usuwanie rdzy

  952a6d54412880c0med.jpg

  Tak zgniecioną w kulę folią aluminiową, można spróbować usunąć rdzę na metalowej ramie roweru, kranie czy parapecie. Wystarczy na sucho pocierać zardzewiałą powierzchnię.

   

  6. Usuwanie lakieru hybrydowego

  9776608af0924fa0med.jpg

  Tym razem coś dla pań. Doskonale wiece, że tego lakieru łatwo nie da się usunąć zwykłym zmywaczem. Jest prosty sposób, aby usunąć "hybrydę". Trzeba nasączyć wacik zmywaczem, przyłożyć go do paznokcia, pomalowanego lakierem hybrydowym i zawinąć w folię aluminiową. Po kilku(-nastu) minutach, lakier hybrydowy łatwiej odejdzie od paznokcia.

   

  7. Pakowanie kanapek

  Folia aluminiowa nie przepuszcza wody, światła i powietrza. Dzięki temu nasze kanapki dłużej zachowują świeżość i smak.

  8. Remont

  Jak wiadomo, podczas malowania ścian, wystarczy chwila nieuwagi i jakaś rzecz może zostać pobrudzona. Aby temu zapobiec, można użyć folii aluminiowej jako osłony przed zabrudzeniem. Wystarczy te rzeczy przykryć arkuszami folii, a drobne przedmioty w nią owinąć.

   

  9. Przesuwanie mebli po dywanie (takich jak sofy itp.)

  Wystarczy owinąć kilkoma warstwami srebrnego arkusza nóżki mebla, by jego przesunięcie stało się znacznie łatwiejsze (lecz z drugiej strony i tak trzeba się namęczyć, ponieważ trzeba 4x ponieść dany mebel, aby te nóżki owinąć).

   

  10. Przewodnik prądu

  Jeżeli kupił ktoś z Was za małe baterie (przykładowo do pilota lub innych podobnych tego typu urządzeń), a trzeba trochę większe i niestety nie macie w tej chwili skąd wziąć odpowiednich baterii, wystarczy złożyć folię tak, aby weszła w brakujące miejsce baterii.

   

   

  Mój artykuł pokazuje tylko część zastosowań jakie daje folia. Zastosowań jest dużo więcej i część z Was, na pewno zna kilka, których tutaj nie ma.

   

  Polecam również:

  (kliknij na obrazek) 

  00002225b4517ce7med.jpg

   

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×