Skocz do zawartości

Zwiększenie ramu w laptopie


Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ten temat bo potrzebuje pomocy a w internecie nie moge jej znaleźć (bardzo dużo tematów ale starych i nie wiem czy są jeszcze aktualne oraz wole żeby ktoś kto sie na tym zna dobrze mi wytłumaczył)

Jak już chyba większość osób wie mam laptopa z drewna :P I mam pytanie: da sie zwiększyć w nim ilość RAM'u ? I jakie by to miało negatywne skutki, czy musiałbym jeszcze wymienić procesor lub cokolwiek innego bym odczuł skutki zwiększenia RAM'u czy samego RAM'u nie da sie tak o zwiększyć i trzeba coś jeszcze robić ? Narazie mam 4GB i myśle o 8 gb, ale jestem w tym kompletnie zielony i nie mam pojęcia co trzeba wiedzieć by ulepszać swój sprzęt. Chcę chociaż troche ulepszyć swój komputer by jako tako dawał sobie rade z bardziej wymagającymi grami ale to już dłuuuuuga droga do tego. I jakie byłyby wydatki? Nie myśle o dużych rozbudowach bo wiem, że do takich trzeba jeszcze coś wymieniać i trzeba pieniędzy a mój budżet do ok. 700zł

Tak na marginesie: Mam jeszcze starszy komputer stacjonarny brata ale on jest o wiele słabszy od mojego więc jakbym chciał w nim coś wymienić to byłby to kilkukrotnie większy wydatek niż kupienie nowego lepszego sprzętu niż mój laptop.

Informacje o moim laptopie: 

Intel(R) Core (TM) i3-3110M CPU @ 2.40GHz   2.40 GHz

RAM 4,00GB

64 bitowy system operacyjny, procesor x64

Windows 8

Karty graficzne: 

- Intel(R) HD Graphics 4000

- NVIDIA GeForce 610M

Informacje o procesorze:

Maksymalna szybkość 2.40GHz

Gniazda: 1

Rdzenie: 2

Procesory logiczne: 4

Wirtualizacja Wyłączone

Obsługa funkcji Hyper-V : TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Nie podałeś najważniejszego. Dokładnego modelu lapka i tego czy masz 4gb w 1 kości czy w 2 kościach po 2gb :) większość lapków ma 2 sloty na pamięć więc jeśli masz 1 kostkę to istnieje szansa rozbudowy, powiedzmy o te kolejne 4gb ale jakby nie patrzeć to taki zabieg praktycznie nic nie zmieni w przypadku tak słabego procka i grafiki, a skoro już o tym mówię to chip graficzny w wielu starszych lapkach jest po prostu wbudowany w płytę i nie ma możliwości wymiany. Jedyne co można wyciągnąć to procek ale tylko po to aby w razie jakieś awarii wymienić po prostu na nowy ale tylko i wyłącznie taki sam. Teoretycznie możesz mieć w lapku socket do którego będą pasowały inne procesory ale w przypadku takich zabiegów sporym problemem jest po prostu zasilanie które jest przystosowane do pracy z konkretnym sprzętem. Wiele osób ignoruje ten fakt, pakuje sporo mocniejsze procesory które ciągną znacznie więcej prądu, a po jakimś czasie po prostu kończą z popalonymi modułami co skutkuje całkowitym uszkodzeniem lapka przez co jedyną opcją jest wyrzucenie na śmietnik owego sprzętu :P  

 

..i tak na marginesie :D (wiem wiem zgapiłem! xD) za 700 zł to możesz kupić cały używany PC który wydajnościowo zmiecie pod dywan takiego lapka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, możesz wymieniać części do woli w PC, ale pamiętaj o tym, żeby zakup balansować, a nie robić to na łapu capu. Dla przykładu, taki właśnie zakup, to wzięcie GTX 1080ti do core 2 quad q6600 przy ledwo 4 GB pamięci RAM. I choćbyś się zesrał na fioletowo w żółte ciapki, to ni chujaszka nie wykorzystasz potencjału karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • Madziaa<3 polecił i usunął z polecanych ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...