Skocz do zawartości

609# Pytanie Dnia!


Madziaa<3

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz większe kompleksy spowodowane tym, że "ona ma, ja nie mam", problemy z zaakceptowaniem siebie, otaczanie się "fajnymi ludźmi", zamiast "normalnymi odpowiednimi ludźmi".

I może niekoniecznie powoduje depresję, ale na pewno ją poszerza i pogłębia - alkohol i narkotyki - uśmierzają depresję na chwilę, a później to wszystko wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zwiększa się świadomość wśród ludzi- więcej osób rozpoznaje u siebie depresję i postanawia się leczyć ale wiadomo, to nie jedyny powód zwiększenia się liczby zachorowań.

Żyjemy w wyidealizowanym świecie stworzonym przez social media, w ciągłym pośpiechu, dążymy do tego by mieć jak najwięcej, by pokazać jak to super się nie mamy, podłączeni do sieci 24h na dobę bez możliwości ucieczki lub zwolnienia tempa. Życie w ciągłym stresie prowadzi do zaburzeń snu, bólu mięśni i negatywnego myślenia o sobie, o świecie, o życiu. To wszystko może (ale nie musi) prowadzić do depresji.  

Często chwilowy smutek jest mylony z depresją i ludzie diagnozują się sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie a tak wiele poważnych odpowiedzi oprócz Madzi, nie wydaje mi się że coraz więcej osób popada w depresje, raczej statystyka jest taka sama bo ludzie zawsze byli kurwami, a teraz mamy media gdzie to się szerzy, ale gdyby internet działał wcześniej to takie samo pytanie mogło paść lata temu. A więc to jest to samo, głupio złożone pytanie bo można było by ładnie sobie pogadać na ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...