Skocz do zawartości

MAPY MAPY MAPY


Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu zrobic jakas selekcje, albo pol na pol malych i duzych. ;) Zeby bylo urozmaicenie. Nie trzeba wcale wyrzucac wszystkich starych map (tak to zabrzmialo).

I przede wszystkim moze jakis mapcykl bez glosowania i co tydzien lub co dwa tygodnie zmieniac kolejnosc map, ktore sie ładują..? Albo co 3 tygodnieta kolejnosc? Nie wiem czy to dobry pomysl. Co o tym myslicie?

Albo dobre by bylo wlasnie to, ze glosy na mapy pod innymi numerami niz 1.. 2.. Itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mogły by byc mapy stałe bez głosowania, kolejność absolutnie nieistotna, przecież skoro one są tzn że każda ma prawo być grana. Podobają mi się mapy Dodge'a choć nie przejrzałem wszystkich. Część pewnie grałem bo widzę, na innej odmianie gungame'a  (nastepna bron co 3 fragi).  Jakby była taka opcja to nawet te mapy typu alexandra, barcelona mogly by zostac, wtedy te wizualnie najwieksze były by grane przy ilosci osob powiedzmy 20=+ na serverze (chociaż nie wiem czy wczesniej wymienione mapy by bardziej nie zniechecaly do wychodzenia z servera przez graczy), srednie od 10-20 i mniejsze w tym ta male ktore istnieja m.in na liscie Dodge'a ponizej 10 a nawet 8 bo po 5 na tych malych mapach juz bedzie ciekawie a co dopiero jak dojdzie pare osob wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moze ciekawie by to wygladalo - chwilka solidnej "napierdalanki", a po chwili zmiana na cos wiekszego? :D A co do kolejnosci map bez glosowania - to i tak jest wazne, chyba ze da sie ustawic z automatu zmiane kolejnosci, po tym, gdy wszystkie wgrane mapki zatoczą koło? To wtedy jeszcze lepiej.. Wiesz, bo chodzi mi o to zeby uniknac takiej monotonii, ze w koncu bedziesz wiedzial co bedzie grane nastepne.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już ktoś zaczął do tych map sie dobierać to gg_bat powinna być usunięta, to jest ta czerwono niebieska (mało informacji ;D) No i trzeba edytować pewne respawny bo czasami respi się w powietrzu, a spadając tracimy w zależności od mapy od 30 do 40 hp, gg bat chyba koło 29leci bo zostaje mi 71, nie wiem czy to stała liczba, ale tak się zdarza. Nie obserwuje tych aktualizacji pluginów ale czy nie rozsądniej byłoby chociaż na okres testowy wgrać mapcycl? Dostosowany do ilości graczy w godzinach, nawet do 3/4 mapcycl można zrobić, rano południe wieczor noc-w sumie może być tak samo jak rano. W każdym razie ilość graczy raczej powinna być niezmienna bo jest lato, będzie można zaobserwować spadek graczy ale że dzieciaki mają też wakacje może i być więcej, zmienić mapki to chwila roboty, a tak jak Luczko napisał mapy są lubiane i nielubiane, to jest głownie spowodowane popularnością tej mapy, dodając jakieś gówno którego nikt nie zna będzie trudno grać, bo respawny są umiejscowione wszędzie a taki świeżak będzie miał pod górkę w takich sytuacjach. I to nie jest też tak jak napisał ogórek, że gracze nakurwiają cały czas w 1 ;] Czasami tak się zdarza przez pomyłke, wracając z he na broń np . .. Czyli mapy powinny być dodawane rozsądnie, przykład z propek 1 strona, niektóre mapy mają dodatkowe bajery które na słabszych pctach by zabierały sporo fps, co jest u ciążeniem bo admin mapy sam nie może zmienić, w przypadku kiedy to by np. 2 graczy lagowało, vote odpada bo reszcie się podoba, i to leci. Jest taka mapa , nazwy nie pamiętam ale jest średnio grana. Poza tym mogę stwierdzić że mapy gg_ są najlepszym odpowiednikiem tych większych, normalnych map , ale te popularne eldo , westwood (nie ma go) , dd2 , office , powinny zostać jako smaczek. 

A i chciałbym zobaczyć na tym serwerze więcej edycji dd2, mapy poszerzone ale nie tak maksymalnie, większe od dd2 jest wiele takich fajnych edycji i to mi się zdaje że by się przyjęło. Mapy 2x2 z tych popularniejszych też by się wpasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Daję kilka mapek z tych mniejszych 

https://maps.cs-bg.info/maps/cs/3561/ ta widzę fajna, nie za duża, nie za mała. 

https://gamebanana.com/maps/188332 ciekawa 

https://gamebanana.com/maps/167571

https://gamebanana.com/maps/187348

https://gamebanana.com/maps/178951

https://gamebanana.com/maps/186175 ciekawa :P

Na razie tylko tyle bo mi komp nie wyrabia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je wrzucił. Taka prawda że dopóki ich nie spróbujemy i nie zobaczymy jak się na niej gra, co gracze o niej sądzą to się nie dowiemy. Wczoraj kilkukrotnie byłem świadkiem sytuacji gdzie podczas zaladowania mapy GG ludzie zaczęli się zbierać i było momentami mega tłoczno. Czasami zbyt duża ilość graczy na małej mapie irytuje ale z drugiej strony chyba ludzie to lubią, no i nie ma tyle narzekania co na zwykłej mapie z 6-8 osobami gdzie trzeba się długo szukać. 

Poza tym można zrobić mala ankietę nawet w ogólnym dziale z GXP z możliwością zaznaczenia np 6-7 map które powinny zostać zamienione. Dla mnie i myślę dla wielu były by to mapy takie jak Alexandra, Barcelona być może Sunny - Wczoraj sporo grałem i  nie wiem czy to nie była jedyna mapa która nie byla wybierana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ogólnie ja bym proponowała jeszcze skrócić czas mapy do na przykład 15 minut albo do 20. Dlaczego? Jeżeli już jest duża mapa, a gracze pouciekali to lepiej by się skończyła szybciej i na odwrót - jeżeli mała mapa i graczy przybyło do full to pewnie byłoby dużo marudzenia (jak zwykle z resztą :D) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu lekko podziałałem z mapami. Kilka usunąłem, wrzuciłem trzy, które już kiedyś były. Zmniejszyła się przez to ilość map na serwerze. Zmniejszyłem też liczbę banowanych map z chyba 12 na 7, więc będą się teraz trochę częściej powtarzać. Zobaczymy, jak to wpłynie na frekwencję. W tym tygodniu wrzucę poprawione galileo. Do tego przejrzę te mapy, co tu powrzucaliście i coś wybiorę, ale nie mogę obiecać, że wrzucę je w tym tygodniu, bo praktycznie nie będę miał czasu w weekend.

Mapy usunięte:

Spoiler

de_alexandra
de_barcelona
de_train
de_hell
de_sunny

Mapy, które aktualnie są na serwerze:

Spoiler

de_dust2
de_kabul
de_cpl_mill
de_mirage
cs_italy
de_blue
cs_office
de_dust4ever
de_dust2002
cs_italy2
de_aztec2
de_eldorado
de_nuke
de_aztec
de_inferno
de_mandadust
sea_dust2_forest
de_inferno2_se

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Aragornz tego co zaobserwowalem w ostatnim czasie a grałem trochę szczególnie na weekendzie: 

- zmniejszyłes ilość map i zauważalna została monotonnosc w mapach w sensie często się powtarzają, (aztec, aztec2, italy, italy2, eldorado, nuke) zauważyłem że niektórzy się na to skarzyli

- byc moze sie tutaj powtarzam ale wiadomo że są  godziny szczytu gdzie serwer jest powiedzmy w 3/4 zapelniony bez względu na mapy z reguly ale jak tylko przyjdzie "kryzys" to wygląda to tak że jest poniżej 10 osób ,wybierana mapa gg i w trakcie nagle robi się przykładowo 12-18 graczy, jest ciasno, następuje głosowanie na większą mapę po  czym automatycznie nawet połowa graczy potrafi wyjść, później mapa gg znów ludzie przychodzą, i tak w kolko co jest rownoznaczne z tym że ludzie mimo wszystko lubia mniejsze mapy więc można pomyśleć o wrzuceniu paru z propozycji oczywiście jak znajdziesz czas

- ktos już pisał, ale serio zastanowilbym się nad zmianą czasu trwania mapy z tych 20min na 15, jeżeli mapa komus nie odpowiada to będzie zmiana na lepsze bo mapa szybciej minie i tak samo jak będzie ciasno

- z nowych map widziałem tylko raz sea_dust_forest, pozostałe chyba nie były grane, niech zgadne: pewnie są pod "4" w głosowaniu, pomieszać losowanie map do głosowania i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Co do map, mam dwa postulaty:

1. usunąć mapę gg_33_gootimes, ponieważ często a gęsto crashuje ona grę samą w sobie (cholera raczy wiedzieć czemu) nie tylko mi, ale i pozostałym graczom.

2. przerobić plugin do głosowania na mapy, żeby wprowadzić większą randomizację map. Obecnie mapy są poukładane w  porządku alfabetycznym, zatem bardzo często powtarzają się mapy, które są na górze listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...