Skocz do zawartości

206# Pytanie Dnia!


Madziaa<3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

file.html

Czy Twoim zdaniem, człowiek jest w stanie zrobić w przyszłości samochód latający lub teleportacje albo nawet maszynę do przemieszczania się w czasie? Rozwiń swoją wypowiedź.
 

 

 

 

 

Regulamin oraz zasady zabawy znajdziesz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość rozbudowania takiej technologi ale to za jakiś czas dopiero,bo wiadomo Polacy potrafią myśleć,ale brak funduszy na tak skomplikowany projekt.Może i Chińczycy szybciej zaprojektują coś ciekawego.Niby plany już są na temat teleporta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał bo nie ma po co, może nam się wydawać tylko ale wg mnie latający samochód jest dość realny w nie tak dalekiej przyszłości. Oczywiście jako pojedyncze sztuki. Teleportacja to już skomplikowany proces I nie chce mi sie wierzyć żeby była taka możliwość latwa do wykonania a cofnięcie się w czasie to już w ogóle brzmi dość ekstremalnie nie wiem czy to w ogóle będzie kiedykolwiek możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grafik

Punkt 1 i 2 to już nie sci-fi tylko rzeczywistość. Jeśli chodzi o auta to wiadomo już od kilku lat że powstawały tego typu prototypy które zaliczały udane testy i były zdolne do przemieszania się po drogach jak i wznoszenia się w powietrze aby pokonać jakieś krótkie dystanse w czasie lotu. W kwestii teleportów sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana ale również jak się okazało bodajże w 2014 jest możliwa. Grupa holenderskich naukowców zdołała obalić teorię Einsteina i teleportowali na kilka metrów informację kwantową z wykorzystaniem stanu splątanego atomów do przesyłania danych. Po udanych testach i licznych badaniach pierwszej grupy inne stowarzyszenia również zaczęły prace nad tego typu technologiami i w 2017 udało się powtórzyć tego typu wyczyn ale na dużo większą skalę. Grupa chińskich naukowców zdołała przenieść cząstkę z pustyni gobi na ziemską orbitę otwierając furtkę na zupełnie nowy wszechświat. Tego typu technologia pozwala przenosić cząsteczki, dane w czasie natychmiastowych w dowolne miejsce w kosmosie. Do teleportacji ludzi lub większych przedmiotów jeszcze mamy daleką drogę ale sam fakt obalenia teorii jednego z największych naukowców otwiera drogę dalszym testom więc kto wie.. może kiedyś się uda :P  ..a jeśli chodzi o przenoszenie się w czasie to w tej kwestii póki co nie mam żadnego zdania, mogę jedynie powiedzieć że wątpię aby nasze pokolenie dotrwało do takiej technologii :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za tym, żeby nie wynaleziono podróży w czasie w ogóle. Może zabrzmi to jak naukowy bełkot, ale jakakolwiek ingerencja w kontinuum czasoprzestrzenne gdy cofamy się w czasie, może mieć katastrofalne skutki dla teraźniejszości, jak i przyszłości. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie cofamy się w czasie, żeby zabić Adolfa Hitlera, zanim ten dojdzie do władzy lub by przeprowadzić udany zamach na jego życie podczas wojny. Mogłoby to skończyć się wieczną epoką komunizmu i stalinizmu w całej Europie jak i Azji, doliczając do tego niekończącą się Zimną Wojną pomiędzy olbrzymim imperium sowieckim a USA, z coraz większym zagrożeniem wojną nuklearną. Dobrym przykładem tego typu scenariusza jest gra, a konkretniej Command & Conquer: Red Alert.

 

Skoro naukowcy pracują nad teleportacją i to z coraz lepszymi efektami (zamiast atomu większa cząstka), to nie zdziwiłbym się jak do, powiedzmy 2030 roku, będziemy mogli swobodnie się teleportować, by pozwiedzać sobie bazę na Marsie albo Księżycu.

 

Lewitujące samochody? Moim skromnym zdaniem jest na to zdecydowanie za wcześnie, choć gdyby wyeliminować jakikolwiek wpływ i wszystkie czynniki związane z kościołem katolickim, to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...