Skocz do zawartości

Gun XP mode propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie fajnie gdybyście spróbowali odzyskać dawnych blask serwera gunxpmode jeszcze niedawno nie było można wejść na serwa bo wiary po same brzegi a ostatnimi czasy ciężko 10 osób uzbierać do gry. 

Może czas jakieś zmiany wprowadzić? Np, podwójny skok, jakaś muzyczka lub po prostu drobne zmiany graficzne tabelki w lewym górnym roku która wskazuje ilość XP itp.  Przydałoby sie troche świeżości  oraz czegoś nowego co wskazywałoby że serwer jeszcze nie umarł. Można także podkraść pomysły z innych serwerowni takie jak zbieranie monet(fragów) za które będzie się kupowało skiny. A no i szkoda że usunęliście top3 graczy którzy byli wyłaniani po każdej mapie zawsze dodawało to smaczka i dodatkowej rywalizacji.

Pozdrawiam Vegeta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To prawda. Od jakiegoś czasu jest strasznie pusto. Przydałyby się jakieś zmiany dzięki którym serwer się ożywi. Od iluś lat w sumie nic nie jest zmieniane i jest to już nudne. Zmiana kolejności broni i expa nic tu nie daje. Sądzę, że kilka misji to już by było jakieś ożywienie. Oczywiście bez przesadyzmu z tym expem. Tak do 50exp za misję na przykład byłoby git. ( https://pochylnia.pl/topic/116348-propozycja/ ). Poza tym jakieś efekty dźwiękowe typu monster kill, knife kill...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2019 o 18:41, Madziaa<3 napisał:

To prawda. Od jakiegoś czasu jest strasznie pusto. Przydałyby się jakieś zmiany dzięki którym serwer się ożywi. Od iluś lat w sumie nic nie jest zmieniane i jest to już nudne. Zmiana kolejności broni i expa nic tu nie daje. Sądzę, że kilka misji to już by było jakieś ożywienie. Oczywiście bez przesadyzmu z tym expem. Tak do 50exp za misję na przykład byłoby git. ( https://pochylnia.pl/topic/116348-propozycja/ ). Poza tym jakieś efekty dźwiękowe typu monster kill, knife kill...

 

Nawet nie kombinujac tak z tymi misjami (miliony urozmaiconych misji), to może zwyczajnie proste za okreslona ilosc zabic dostajesz exp.
Np. 1000killow = 50exp
2500killów = 100exp
5000Killów = 150exp

Po przekroczeniu tych barier otrzymujesz taki drobny bonusik.. Wiadomo, wartości są tylko przykładem.
Zbójstwa z kos.. Np. 100 killów 50 exp.. I znowu jakąś umowną drabinkę.
Tak samo z HSami. Nie wiem, może głupio myśle, ale wydaje mi sie, że najmniej kombinacji ze stworzeniem tego by było

Do tego - 3 pierwsze miejsca tak jak było kiedys 1. 20 exp 2. 40 exp 3. 70 expa.
Kurcze.. Wiadomo, że wyjadacze beda cisnać i nabijac caly czas, ale pomyślcie tez o ulatwieniu dla nowych i slabszych graczy.. Wg mnie byloby dobrze aby mieli troszke latwiej z wbijaniem tego expa, bo leci on jak krew z nosa. ;) Chyba lepiej zeby sie nie poddawal i nie odchodzil, bo wolno mu idzie?

A podejscie typu "jest banalnie, przeciez ja dam rade, bo napierdalam polowe dnia, to inny tez da" jest totalnym bezsensem.

Wielkie Elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając bo mam coś innego do dodania, ale się wypowiem jeszcze na ten temat co piszecie, fajną opcją i bardzo mało obciążającą serwer była by ruletka, ale wtedy skoro jest to DM najkorzystniejszy dodatek byłby bonus na całą mapę (skoro runda się nie kończy, zwykle** przy full serwerze) jest to raczej łatwe do wykonania. Losowanie dodawało by jakieś tam bony, +5, 10, 15, 20, 25hp (vip ma 150hp) , większy dmg 1-5% , +1 skok, inny skin broni(zaraz wspomnę) . Koszt takiego losu to 16k$ , gdzie można by było utrudnić drop kaski o 2x . Fajnie bvy to wyglądało , bo zawsze do unikatu serwera ciągną się ludzie. Wiele by to nie zmieniło, bo hp , dmg czy skok to jest małe nic, a daje jakieś szanse dla graczy.

Skin broni, nie wiem czy ktoś gra na tych aktualnych skinach bo są brzydkie, można by było stworzyć plugin (ja miałem taki na DD2 i każdemu się podobał) polegający na losowaniu modelu kosy (dość fajne modele, jakby wywalić aktualne to jest miejsce na 20 modeli w jakości HD). Każdy by miał inny model kosy, nie ukrywając drugą bronią przed HE jest właśnie kosa używana w grze, takie małe urozmaicenie gierki. A co reset serwa by się te modele zmieniało.

 

Ruletka oczywiście miała by więcej bonusów żeby trudniej było zdobyć te lepsze.

 

Teraz moja propka, najbardziej korzystny plug do optymalizacji ustawień tak aby każdy miał mniej więcej to samo,

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=393427?p=393427

Przetestowany, nie wydaje mi się że aktualny cokolwiek zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie uważasz z teraz też podchodzi pod 4fun? Mając takiego vipa? To tylko propka, oczywiście żeby nie przedobrzyc te bonusy mogły być totalnie inne, albo teraz nawet wpadł mi do głowy system monet, jak to na cod modach działało, powoli wpadają monety za które możesz coś zrobić, klan ruletki i inne pierdoly. Uwierz ze da się to tak zrobić ze będzie mało zmieniało w grze, a będzie na pewno większe parcie na gierkę. Jak tak fajnie się odrzuca pomysły bo podchodzą pod inne mody to zapdoponuj coś co reszta wyżej chciała by zobaczyć, łatwo jest kopiować inne serwery trudniej zaś wtedy graczy utrzymać na takim ctrl v, ja wolę tworzyć unikatowe propozycje zmian bo to ma potencjał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomysł z ruletką nie jest taki zły, tym bardziej, że teraz i tak na serwerze nie ma co zrobić z "zarobionymi" pieniędzmi w grze. Ale czy pułap 16000$ nie jest przypadkiem za wysoki? Raczej ciężko będzie to ogarnąć graczom, którzy zaczynają z pistoletami (to jest około 50 fragów przy odliczeniu tych 800$ na start). 

@Miłosz myślałeś może też nad dropem z tej ruletki? Ja wpadłem na taki pomysł, skoro mod i tak opiera się na expieniu broni. Przy wyższych poziomach małe nagrody niewiele pomogą, ale zawsze jest to jakiś dodatkowy bonus:

30% 100 XP 

25% 200 XP

20% 500 XP

15% 750 XP

10% 1000 XP

Oczywiście powyższe wartości to tylko przykład, można to pokombinować zupełnie inaczej.

EDIT: VIP-a bym nie ruszał, bo jest dobry taki jaki jest. Przypominam, że oprócz podwójnego skoku, cichobiegów i 150HP przy zrespieniu, ma też lepszą regenerację życia (55 HP za fraga, 75 HP za HS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Żeby nie było zbyt łatwo i szybko z wbijaniem tego expa to można go po prostu trochę zwiększyć na każdej broni lub na tych od levelu 8 na przykład w górę, skoro i tak mówicie, że jest łatwo. Można zrobić z gxp trochę serwer 4fun bo na takich teraz gra więcej ludzi i jakieś urozmaicenia na pewno by przyciągało nowych graczy. Tak jak pisałam - ciągłe granie jednego i tego samego jest już nudne. 

Pomysł z klanem też jest według mnie fajny, ale co by ten klan "robił"? W sensie jakie miałby mieć dodatki? Bo żeby sobie był tak o to trochę lipa. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeratul tak myślałem nad takimi fantami z ruletki, jest wiele możliwości tylko trzeba pierw żeby ten pomysł przeszedł dalej. 

Madzia klany poza prefixem na czacie to jeszcze możliwość % więcej xp, kasy i jakieś tam pomniejsze szansy też w % na dm jakiś większy, to też do przemyślenia w granicach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...