Skocz do zawartości

Propozycja


Yzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że gram na serwerze już dość długo i normalne wbijanie exp'a za pomocą fragów staje się dość nudne to wpadłem na pomysł aby rozpatrzyć dodanie na serwer misji. Mówiąc prosto, pod komendą "/misje" będzie nam się wyświetlał odpowiedni zestaw misji, za który po ukończeniu dostawalibyśmy np: 50 EXP. Pierwsze misje mogłby być stosunkowo proste np: Ustrzel 10 headshotów czy Zabij 20 wrogów. Nagrody w postaci exp'a wzrastałby wraz z poziomem trudności misji. Przykładowe zestawy misji mógłbym przygotować więc jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany, chętnie to uczynię.

 

Pozdrawiam Yzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie widzi dodawanie jakichś misji  na serwer.. Za szybko by się lvl'e wbijało. Tak jak jest tera z jest dobrze, dodatkowo jest więcej XP za sam KillStreak więc nie ma co dodawać bo i tak w miarę szybko się wbija lvl. Misje są dobre na COD modach, ale na DM to tak nie bardzo pasuje według mnie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to nie jest dużo tak naprawdę tego expa, przynolajfienie lekkie w weekend i ja miałem w nieco ponad miesiąc maxa także nie wiem dlaczego tak mało "maxów" jest skoro server od lipca no ale cóż ... Ale z drugiej strony misje mogą przyciągnąc graczy w wieku gimnazjalnym którzy jarają się takimi rzeczami tak jak i skinami. Poza tym kwoty expa za misje nie muszą być jakieś wygórowane + fakt że przecież tak jak już pisałem powinno być ich z 10 max bo i tak ciężko coś wymyśleć na tym modzie prócz hedszotów czy pojedyńczych zwykłych killów + tych z noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy system ustalania zdobytego expa od rodzaju broni jakimi się grało. Przykładowo za glocka było by znacznie więcej niż np m4 no ale to też pewnie niełatwe do wprowadzenia i wyliczenia która broń jest "lepsza" każdy ma inne odczucia. Natomiast kwestia podniesienia tego expa na koniec mapy to wg mnie nie powinien być większy kłopot bo 40expa to jest mało. Ja bym obstawiał coś przy 1 - 200,  2- 125, - 50 czyli x5 w stosunku do tego co jest teraz, ale takie zmiany najlepiej po przeprowadzonym resecie, jest trochę czasu żeby pomyśleć nad innymi zmianami żeby było ciut ciekawiej, oczywiście bez jakichś szaleństw żeby server nie padał.

@Aragorn, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy odnośnie szacowanego terminu resetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli miałby być reset to już lepiej od razu z tym podwyższonym expem za 1-3 miejsce i z misjami (jeżeli w ogóle propozycje się przyjmą), a nie żeby je dodawać po resecie. 

Te misje to jest też dobry pomysł. Nikt nie każe przecież za zrobioną misję dawać aż tysiąc expa, tylko wystarczy z 50 tylko. To wcale nie jest dużo, tym bardziej jak się jest na końcowych broniach. Tak jak Luczko napisał wyżej "Ale z drugiej strony misje mogą przyciągnąc graczy w wieku gimnazjalnym którzy jarają się takimi rzeczami tak jak i skinami" - takie coś jak najbardziej przyciąga osoby grające w CS:GO i cod mody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

"Ale z drugiej strony misje mogą przyciągnąc graczy w wieku gimnazjalnym którzy jarają się takimi rzeczami tak jak i skinami" - takie coś jak najbardziej przyciąga osoby grające w CS:GO i cod mody 

 

Również osoby, które nie mają CS GO i chcą sobie to w jakiś sposób wynagrodzić biegając z kolorowym AK'czem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No proszę. Marudzicie na mało expa za koniec mapy, a za misje wystarczy niby max 50xp. No coś tu nie gra. 

Co do misji, to nie widzę sensu. Jedyne misje, które by tutaj miały sens to: zabicia, zadane obrażenia, strzelone hs. Trochę mało. Nie szło by tego jakoś fajnie zbalansować z poziomami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się w tym momencie dużo myśleć ale pomysłów jest wiele. NP:

1. Przegraj określoną liczbę minut na serwerze.

2. Uzyskaj określoną liczbę EXP'a.

3. Uzyskaj określoną liczbę EXP'a w jednej rundzie ( Od zgonu do zgonu).

4. Zadaj tyle i tyle obrazen.

5. Zadaj tyle i tyle obrazen w jednej rundzie.

6. Zabij 5 osób z noża.

7. Zabij 2 osoby z noża w jednej rundzie.

8. Ustrzel tyle i tyle HS.

9. Ustrzel 5 HS w jednej rundzie.

10. Tyle i tyle zabójstw do końca mapy.

11. Uzyskaj 10 zabić z rzędu.

12. Przez całą mapę nie przekrocz tyle i tyle zgonów.

13. 5 razy zabij osobę z VIP'em

14. Zabij 5 wrogów z celnością min. 30%

Propozycji jest wiele, pisałem na szybko więc jeśli są jakieś błędy to poprawcie. Jeśli chcielibyście wprowadzić to na serwer mogę przygotować dokładne nazwy i opisy misji. Potrzeba tylko chęci, bo ludzie raczej chcą coś takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yzne napisał:

Nie chce mi się w tym momencie dużo myśleć ale pomysłów jest wiele. NP:

1. Przegraj określoną liczbę minut na serwerze.

2. Uzyskaj określoną liczbę EXP'a.

3. Uzyskaj określoną liczbę EXP'a w jednej rundzie ( Od zgonu do zgonu).

4. Zadaj tyle i tyle obrazen.

5. Zadaj tyle i tyle obrazen w jednej rundzie.

6. Zabij 5 osób z noża.

7. Zabij 2 osoby z noża w jednej rundzie.

8. Ustrzel tyle i tyle HS.

9. Ustrzel 5 HS w jednej rundzie.

10. Tyle i tyle zabójstw do końca mapy.

11. Uzyskaj 10 zabić z rzędu.

12. Przez całą mapę nie przekrocz tyle i tyle zgonów.

13. 5 razy zabij osobę z VIP'em

14. Zabij 5 wrogów z celnością min. 30%

Propozycji jest wiele, pisałem na szybko więc jeśli są jakieś błędy to poprawcie. Jeśli chcielibyście wprowadzić to na serwer mogę przygotować dokładne nazwy i opisy misji. Potrzeba tylko chęci, bo ludzie raczej chcą coś takiego ;)

1. Takie se. Misja, w której nic nie trzeba robić, żeby ją zaliczyć. W skrajnych przypadkach będą afki próbujące ją zaliczyć. Do tego nie wiem jak miałoby to działać. Serwer musiałby się odwoływać do zewnętrznej strony, np gt i sprawdzać czas. 

2. Niby mogłoby być. Chociaż to to samo co misja z zabójstwami tylko inne cyferki będą. 

3. Rund nie mamy. Od zgonu do zgonu to to dostajemy premię za ks.

4. Pisałem o tym.

5. Nie mamy rund. A jak dmg na mapę to też niesprawiedliwie, bo albo misja byłaby za trudna, albo za łatwa. Do tego dmg zależy od broni, a jak wiadomo nie możemy się cofać z levlami.

6. Już i tak mamy ludzi biegającysz z nożami, bo "szybciej exp leci". Ta misja może to spotęgować.

7. Nie mamy rund.

8. Pisałem o tym.

9. Nie mamy rund.

10. Jak w 5. Albo byłaby za łatwa, albo za trudna. Do tego zależy od broni i od ilości osób na serwie.

11. No, nabijanie ks mogłoby być, ale za to jest już normalnie nagroda.

12. Ciekawe, ale raz, że ludzie zaczęliby bardziej kampić, a dwa, że respy i brak ochrony na respie skutecznie to utrudniają. Zdarza się, że nagle z dupy wpada 5 zgonów z rzędu. No i jakby to miało liczyć, bo jeżeli po statsach z mapy to walę sobie /rs przed końcem i juhu, misja zaliczona.

13. Ciekawe, chociaż aż tyle tych vipów nie śmiga po serwie.

14. Zależy od broni. 

 

I przede wszystkim, skoro wymyślamy sobie misje, to kto napisze taki plugin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Tak dzisiaj mi przyszedł do głowy pomyśl, co jakby tak zmienić system wygrywania map i powiedzmy zamiast limitu czasowego jaki jest teraz czyli 20min, zmienić na fragi czyli kto pierwszy wbije powiedzmy 200 fragow ten wygrywa i nagrody w postaci dziś, tak samo jak przy wersji czasowej. Od razu mówię że nie zastanawiałem się dłużej jeszcze nad możliwymi minusami tego pomysłu, ale dla porównania inna wersją gungame'a opiera się na podobnym rozwiązaniu bo wygrywa ten kto pierwszy zabije z noża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 08:41, Luczko napisał:

Tak dzisiaj mi przyszedł do głowy pomyśl, co jakby tak zmienić system wygrywania map i powiedzmy zamiast limitu czasowego jaki jest teraz czyli 20min, zmienić na fragi czyli kto pierwszy wbije powiedzmy 200 fragow ten wygrywa i nagrody w postaci dziś, tak samo jak przy wersji czasowej. Od razu mówię że nie zastanawiałem się dłużej jeszcze nad możliwymi minusami tego pomysłu, ale dla porównania inna wersją gungame'a opiera się na podobnym rozwiązaniu bo wygrywa ten kto pierwszy zabije z noża. 

Ludzie określają mnie kreatywnością - nie wiem, zawsze przychodzą mi do głowy dziwne pomysły i po takich tekstach jest to samo, a co jeżeli by dać szansę wyboru mapy dla gracza który uzyska wynik powyżej 200 fragow? Trudne zadanie bo potrzeba stworzyć taki plugin, a raczej nie ma go.. Ale unikalne, a gracze to sobie cenią i kojarzą z tym serwerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...