Skocz do zawartości

Mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam i o zdrowie pytam.

 

Malutka propozycja, aby całkowicie wyrzucić losowanie map, jest to absolutnie bezsensowna rzecz na serwerze, ponieważ grane są ciągle w kółko te same mapy (dd2, aztec/2, nuke, inferno, mirek, office itd), proponuję aby zrobić po prostu kolejkę map, które włączałyby się w na okrągło i co reset (półroczny) zmieniać listę całkowicie albo chociaż w znacznej części, jedynie co to można by pomyśleć nad pluginem, który by wykrywał mniejszą ilość osób na serwerze np. poniżej 10 osób i przełączało na jedna/dwie wybrane mniejsze mapy lub też byłoby głosowanie na właśnie to pomniejszą mapę.

 

Zadałam to samo pytanie na serwerze to dużo osób poparło ten pomysł mam nadzieję, że odwzoruje się to również na forum. :) (Jeżeli też taki temat był już przytaczany to proszę admina o usunięcie lub zamknięcie tematu, z góry dziękuję :3) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to tak bylo jeszcze niedawno? Ja dalem propozycje kiedys wielu ciekawych malych map, inne osoby tez, jednak nic nie zostalo zrealizowane niestety, a i graczy bylo o wiele mniej wtedy, drobny kryzys serwera. :)

Caly czas jestem zdania, ze urozmaicenie, raz na jakis czas mala mapka (co 2, 3 lub max 4 wieksze mapy) i troche ostrej "napierdalanki" by sie przydalo, bo z tego co wiem, to czesto sie zdarza, ze latamy po 5 osob w teamie na ogromnej mapie, szukamy sie, to jest glupota i nudzi.

Jakis mapcykl bylby spoko i ewentualnie kolejnosc troszke zmieniac wczytujacych sie map co tydzien, co dwa tygodnie?

 

W kazdym razie prawda taka, ze zawsze bedzie podzial na zadowolonych i nie, wiec nigdy mie dogodzisz wszystkim. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge, nie chcę być wrednym chujem dla Ciebie, ale widać, że ewidentnie nie oglądałeś żadnego turnieju CS 1.6\CS:GO i nie zagrałeś żadnego miksa. Spora ilość map, które są domyślnie wgrane na serwerze to to są mapy turniejowe. Jeżeli Wam się nudzi ledwo 20 minut rozgrywki 5v5 no to sorry bardzo. Poza tym na admin say zawsze możesz poprosić graczy o wpisanie RTV. Od tego to do cholery jest, żeby z tego korzystać, a nie leżało na półeczce i się kurzyło.

 

@OlciaxP w planach jest przekonstruowanie pluginu do głosowania map. Mamy nadzieję, że wprowadzi to większe urozmaicenie jeśli chodzi o wybierane mapy. Poza tym zawsze Ty jako nasz gracz możesz zaproponować mapy, które twoim zdaniem powinny się znaleźć na serwerze. 

 

Odnośnie map, jeżeli jest taka możliwość, to proponowałbym dodanie de_tuscan i o przywrócenie de_hell. Jedne z najlepszych map dostępnych STANDARDOWO w tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GandalfSzary Przyjacielu mój nowy Kochany, nie chodzi tutaj głównie o dodanie nowych map, a zrobić rotację między aktualnymi popularnymi (ww) mapami zamiast głosowania, co da danie nowych map, skoro ludzie znają 3 mapy na krzyż i pickują po znajomych nazwach:

>o głosowanie (de_2, de_3, de_4, de_dust2 )

> co to za mapy? O DUST, biorę.

 

Młodsi gracze (nie chodzi tutaj o wiek, a o staż) nie ogarniają wszystkich map na tyle dobrze, żeby wiedzieć jak wyglądają etc - jestem po 3 letniej przerwie, też nie pamiętam już wszystkich map i biorę to co jest mi znane, tutaj jest właśnie przykład na własnej autopsji.

 

Wystarczy zrobić cykliczność  tych najbardziej popularnych niż bawić się w dodawanie kolejnych map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze to turniejowe, ale nie gralem turnieju tak jak napisales i mnie to nie krecilo nigdy, nawet jesli mialem propozycje, tylko grywam dla przyjemnosci :D Lubie urozmaicenia, nie lubie monotonii. ? Tylko o to chodzi w mojej wypowiedzi :D A naprawde mozna jedna duza mape polatac 5 na 5 lub dwie, ale nie kilka z rzedu, tym bardziej, ze to nie jest serwer turniejowy, prawda? :D

 

A z tego co ostatnio zauwazylem, to "mala mapa" kazdy wpisywal i marudzil, gdy bylo malo graczy. :D Propozycje rtv tez sie daje, ale to tez nie zawsze skuteczne. :D 20 minut, to nie duzo, ale pomnoz to przez kilka map chlopcze :D

 

I ja mam troche racji i Ty. :D

I tak jak Olka napisala, nie chodzi tez o to zeby wgrywac kolejne miliony map, tylko cos odmienic, odswiezyc, probowac odrobine urozmaicic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, źle to Misiek napisałeś @_DodgE_, nie tyle co urozmaicić, bo na zdrowy rozum to dodanie nowych map jest urozmaiceniem, co bardziej chodzi o ułatwienie czy też usunięcia niepotrzebnych rzeczy (tak jak @GandalfSzaryz administracji. XD (<3))  ułatwi rozgrywkę i z góry będzie narzucona kolejność map, i jeżeli ktoś nie będzie chciał grać na jakiejś mapie to wyjdzie i wróci na kolejną, a nie, że będą mapy losowane i 3x pod rząd znowu będzie grane to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem nic zle, tylko to co mysle :Bo mi tez chodzi o ustalenie kolejnosci map. ? Ale ustalic tak kolejnosc zeby co 2,3 lub max 4 mapy wlepic jakas mala mape. ? Przy czym moznaby (ale nie trzeba) pomyslec o wprowadzeniu malych map, ktore kiedys proponowalismy, kilku, a nie wszystkich, czyli np max 4 lub 5.. I ewentualnie w miare mozliwosci rolowac co np. Dwa tygodnie zeby nie byla grana ta sama kolejnosc przez rok... I to by bylo to drobne urozmaicenie, moze slabo to wytlumaczylem na poczatku ? Albo po prostu Wam akurat to nie pasi

Ja i wielu lubi jakies male zmiany, bo klepanie tego samego, caly czas to samo naprawde zaczyna troche zniechecac po czasie.. Jednych szybciej, drugich wolniej.. Dlatego pomyslcie globalnie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem mniejsze mapy byłby spoko pod jednym warunkiem, 1 sekundowa nietykalność na start po respie.  Taki zabieg wprowadzenia mniejszych map przy 20 osobach na serwerze będzie skutkować tym, że ludzie po prostu odejdą, bo każdy w takim przypadku dostanie pierdzielonej piany z z pyska, adminom łatwo jest mówić o małych mapach, ponieważ mają vipa i 150hp na resp :P - a uwierz, że napisanie teraz "każdy może kupić sobie też VIP'a" tyle, że nie każdy chce wydawać kasę na grę :D W  skrócie, nie przeszkadzały by mi małe mapy, ale tylko wtedy gdy byłby plugin odpowiedzialny za to, że włącza w obieg male mapy gdy na serwerze jest do 10-15 osób w każdym innym przypadku taki zabieg byłby tylko i wyłącznie samobójstwem serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olcia nie przesadzaj. Każdy na małej mapie czasem dostaje pier***ca jak sie zrespi i dostaje od razu soczystego hedzika np 2,3ci raz pod rząd. I to nie ma znaczenia czy vip czy nie. Vip tylko na starcie ma 150hp a po zabiciu spada do 100 do czasu kolejnego deda więc daje nam to 1 strzał więcej do przeżycia. Biorąc pod uwagę to że zrespi Ci się koleś pare metrów za plecami to mała przewaga. A jak nie masz 20zl na vipa to już Twój problem, bo nie oszukujmy sie w wielu gier multiplayer są mniejsze lub większe dodatki. Jak znajdziesz sponsora co będzie dożywotnio wspierał ten server finansowo to może vip nie będzie potrzebny. Jeśli zależało by to ode mnie to nawet wprowadził bym darmowego vipa coś w stylu od 0:00 do 8:00 (przykład) bo i tak nie gra wtedy dużo osób a każdy miałby szansę "zasmakować" tej opcji i może nawet zdecydował by się na kupno.

 

Co do map to już było wielokrotnie to wałkowane, zmienił się teraz opiekun to może też zmiany wejdą szybciej. Dla mnie osobiście mapy nie mają znaczenia. Są servery only DD2 i ludzie nie narzekają ze nudno. Samo granie nty raz po resecie na GXP też może być nudne a ludzie grają. Cokolwiek zostanie wprowadzone z mapami to i tak będę grał, nie wpłynie to na moją decyzję bo też nie trawię niektórych map ale czasami po prostu gram bo lubię. A jak mi nie idzie to i na ulubionej mapie będą słabe staty. Codzienny / cotygodniowy mapcykl bez głosowania to dla mnie dobry pomysł i rotowanie 2-3 map w tym okresie oraz obserwowanie jak populacja servera wygląda na poszczególnych mapach. No ale do takiej obserwacji też potrzeba czasu, ktoś kto by to monitorował. A na chwilę obecną wygląda na to że opiekun ma xx innych rzeczy i nie może się poświęcić serverowi w takim wymiarze jakbyśmy tego oczekiwali nad czym ubolewam.

Na jednym serverze w innej sieci był fajny plugin który w momencie głosowania pauzował rozgrywkę, ściemniał ekran (jak przy camp meterze 100%) i dokonywało się głosowanie 10sekudowe około które nie przeszkadzało ani w rozgrywce chociażby samym faktem że jak masz wybieranie map to nie możesz nawet wybrać granata ani nie dekoncentrowało Cie poprzez wybór map po lewej stronie ekranu. To też jest jakaś opcja jeśli chcemy zostawić tryb głosowania na mapy za wszelką cenę. Ale myślę że opcja losowa jest bardziej neutralna i nie będzie gadania że dzieci grają tylko na duście bo każda mapa będzie grana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...